Minipuhkus Jurmalas: 10 põnevat ideed, mida Läti kuurortlinnas ette võtta

Kui eestlased on uhked kauni Pärnu ranna üle, siis lätlased räägivad heldimusega oma kuurortlinnast Jurmalast. Ning seda ka õigusega: asub ju just siin 24 kilomeetri pikkune valge liivarand.

Jurmala rand

Jurmala randa võiks kindlasti tulla ka päikeseloojangu ajal.

Jurmala avastamist võiks kindlasti alustada rannast. Siin on tore jalutada ja rattaga sõita. Ilusa ilmaga on siin mõnus päevitada ning lapsed saavad rannaliivast ehitada kasvõi terve linna.

Õhtuti on hea mõte korraldada sõbranna või kaaslasega piknik ja nautida imelist päikeseloojangut. See vaatemäng on igal õhtul erinev.

Jurmala vabaõhumuuseum

Jurmala vabaõhumuuseumis saab tutvuda kalurite eluga. Allikas: latvia.travel

Kui olete rannas jalutamisest ja vedelemisest rahutuks muutunud, võite külastada näiteks Jurmala vabaõhumuuseumi.

Just kevadel ja suvel on see eriti mõnus viis veeta aega vabas õhus ja samal ajal õppida midagi uut meie lõunanaabrite kohta. Sest kui palju me siis õigupoolest teame oma lõunanaabrite ajaloo kohta? Mitte just palju.

Jurmala vabaõhumuuseumis saate teada, kuidas elasid 19. ja 20. sajandil siinsed kalurid. Uudistage ankruid ja kaluripaate ning proovige ise järele, kuidas punuda köit või parandada kalavõrku.

Peale muuseumikülastust on mõnus minna pead tuulutama Ragakāpa loodusparki, kus teid ootab 800 meetri pikkune ja 100 meetri laiune luitevall. 

Jurmala linnamuuseum

Jurmala linnamuuseumis ootab teid muuhulgas ka ujumistrikoode kollektsioon. Allikas: latvia.travel

Kui armume ära uude linna, tekib meil tihti vastupandamatu soov selle linna kohta rohkem teada saada. Miks see linn rajati? Kes elasid siin endistel aegadel ning mismoodi nägid välja tänavad siis, kui meie veel sündinudki polnud?

Kõigile neile küsimustele leiate vastused Jurmala linnamuuseumist, kus saate vaadata postkaarte endisaegsete linnavaadetega ning tutvuda Jurmala ajalooga kuulsate kunstnike töid vaadates. 

Eriti põnevat vaatamist kõigile kuurordihuvilistele pakub kindlasti Läti suurim ujumistrikoode kollektsioon. Laevanduse huvilised saavad aga uudistada Läti merenduse ajaloost jutustavat näitust “Laevad põhjas”.

Jomase tänav

Jomase tänav on alati rahvast täis.

Jomase tänav on Jurmala tuiksoon, mis kihab inimestest ka talvel või siis kui ilm on vihmane.

1,1 kilomeetri pikkune jalakäijate tänav on mõnus koht, kus jalutada, einestada või poodides käia. Istu väliterrassil, naudi oma lemmikjooki, loe raamatut või vaata möödajalutavaid inimesi.

Kui satud Jomase tänavale suve keskel, siis oled õnnega koos, sest just siis peetakse jalakäijate tänaval tänavapidustusi. Toimuvad kontserdid ja teatrietendused, turud, töötoad, rongkäigud ja spordivõistlused. 

Arhitektuurihuvilistel tasub kindlasti külastada ka Jomasega parralleelselt kulgevalt Jūras ielat, kus üks maja on teisest uhkem.

Dzintari kontserdisaal

Veeda mõnus suveõhtu head muusikat nautides. Allikas: latvia.travel

Tänu suurele turistide voole toimub Jurmalas ka palju üritusi ning mis oleks veel mõnusam kui soojal kevadõhtul või sumedal suveõhtul kontserdile minna.

Igal hooajal toimub 1936 aastal ehitatud Dzintari kontserdisaalis ligi 100 kontserti ning endale midagi leiab iga muusikasõber. Ole sa siis folkmuusika austaja, klassikalise muusika fänn või rocki ja popi kuulaja.

Lisaks kontsertidele peetakse siin ka erinevaid festivale. Muusikafestivalidest on suurimad klassikalise muusika ja džassifestival. Balletihuvilised saavad suunduda balletistaaride festivalile ning kindlasti pakub põnevust ka Läti noorte lauljate konkurss. 

Dzintari metsapark

Dzintari metsaparki läbivad asfaltteed on ideaalsed rulluisutajatele. Allikas: latvia.travel

Jurmalat eristab teisest kuurortlinnadest tema rohelus. Siin on olemas nii mets kui meri, nii et kui mere ääres ära tüdinete või soovite lauspäikese käest varju minna, siis ootab teid  Dzintari metsapark.

200 aastat vanas männikus leiab endale tegevust iga pereliige. Emad-isad saavad siin jalutada või rulluisutada ja lapsed hullata skeitpargis või pidada tänavakorvpalli matši. 

Liivi veepark

Liivi veepark on üks Põhja-Euroopa suurimaid. Allikas: latvia.travel

Liivi veepark pole odav lõbu, kuid kui reisite lastega, siis on käik sinna arvatavasti pea vältimatu ning hea uudis on see, et ehkki piletihind on krõbe, tuleb sellest tõenäoliselt teie selle kevad-suve kõige ägedam seiklus.

Liivi veepark on üks Põhja-Euroopa suurimaid ning see pole põnev mitte ainult lastele vaid veemõnusid saavad täiel rinnal nautida ka täiskasvanud. 

Siin on tõepoolest kõigile midagi. On olemas aktiivse ja perepuhkuse ala ning spaa. Kes soovib, saab hullata liumägedel, kes tahab lõõgastuda, see saab kogu möllu vaadata veebaarist. 

Atraktsioonide huvilistel soovitaks ära proovida Kamikaze. See viiekordse maja kõrgune veetoru pakub vägagi teravaid elamusi. Ägeda elamuse saab ka atraktsioonilt Maagiline kolmik, kus võib sõpradega kiiruses mõõtu võtta. 

Kunstijaam “Dubulti”

Dubulti kunstijaam on ainuke Euroopa modernne kunstikeskus, mis asub tegutsevas raudteejaamas. Jah, te saite õigesti aru, siin võite istuda ja oodata rongi või, et oma ooteaeg veidi põnevamaks muuta, võite ootamise asemel hoopis kaasaaegse kunstinäitust vaadata. Kunstijaama tasub sisse piiluda ka kunstikaugel külastajal— nimelt on sissepääs kõigile tasuta.

Kemeri rahvuspark

Jurmala lähedal asub kaunis Kemeri raba. Allikas: latvia.travel

Otse Jurmala külje all asub üks suurimaid Läti rabasid. Kemeri rahvuspark on väga liigirikas ning meelitab eriti linnuvaatlejaid aga ka niisama loodusearmastajaid. Ronige kindlasti rabas asuvasse kahte vaatetorni ja nautige looduse vaikust ja rahu.

Rabas on kaks ringikujulist rada. Lühem on 1,5 kilomeetrit pikk ja pikem 3-kilomeetrine.

Spaad

Jurmala Spa Hotel ootab teid otse kesklinnas

Jurmalasse võib aga tulla ka lihtsalt veemõnusid nautima ja tervist turgutama. Mõnusatest spaadest siin puudust ei ole. Näiteks täitsa Jurmala kesklinnas asub Jurmala Spa Hotel, kus teid ootab  kaasaegne sauna- ja basseinikeskus enam kui 200 eri protseduuriga.

Kui aga soovite nautida tõelist luksust, siis miks mitte broneerida endale merevaatega sviit Baltic Beach Hotel & SPA-s. Lisaks ilu- ja lõõgastusprotseduuridele saab siin osaleda ka raviprotseduuridel. 

Kui soovite lisada oma ellu veidi elegantsi, siis soovitame proovida ära stiilse sisekujundusega Lielupe Hotel by Semarah. Nautige 25 meetri pikkust basseini või karastage end suvehooajal välibasseinis, lõõgastuge mullivannis või võtke aeg maha Türgi või Soome saunas. 

Kui otsite aga spaaelamust rahulikus looduslikus keskkonnas mändide all ja ranna ligidal, sobib teile Amber Sea Hotel & SPA. Siin tegutseb ka Thai Lotus massaaž, kus saate spetsialistide käe all vabaks kõigist kehasse kogunenud pingetest.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga