Läki suveteatrisse! 5 lavastust, mis toovad suvesse põnevust

Foto: Marko Hõrak

Mõnel suveõhtul tahaks lihtsalt maha istuda ja lasta end põneval lool reaalsusest ära kanda. Sellise elamuse saamiseks ei peagi tegema midagi teab mis keerulist. Piisab, kui osta pilet mõnele suvelavastusele, pista kotti vihmakeep ja jakk ning saada osa teatrielamusest, millesarnast ei leia te kusagilt mujalt maailmas. 

Ka sel aastal töötavad suveteatrid täistuuridel, tuues publiku ette eriilmelisi lavastusi. Kavas on nii lastele mõeldud teatritükke, krimilugusid, sporditemaatikat, kui ka kirjandusklassika parimaid palasid. Kindlasti leiab igaüks siit midagi endale meelepärast.

“Hulkur Rasmus” OÜ JWSibul 13.07-19.07 Koorküla mõisa park

 

Lauri Saatpalu ja Kaia Skoblov lavastuse “Hulkur Rasmus” proovis. Foto autor: Andres Keil.

Koorküla mõisa pargis Valgamaal tegutseb sel suvel ei keegi muu kui hulkur Rasmus. Väikese lastekodust põgenenud Rasmuse lugu on praegustel lastevanematel kindlasti hästi meeles ning seega ongi hea aeg endisaegseid lemmikuid oma lastele tutvustada. 

Selle Astrid Lindgreni samanimelise lasteraamatu ainetel loodud suvetüki teeb eriliseks aga asjaolu, et kuulsate näitlejate kõrval astuvad lavastuses üles ka Valga Kultuuri-ja Huvialakeskuse teatriringi noored.

Kindlasti tasub Koorkülla sõita veidi enne etenduse algust, et ära käia ka Koorküla koobastes, mida rahvasuu kutsub Põrguhauaks ja tontide asupaigaks. 

Koorküla mõisapark jääb 20-minutilise autosõidu kaugusele Lossispaa Wagenküllist, kuhu on pärast teatritüki vaatamist eriti mõnus ööbima sõita.

“Sorgu tuletorni saladus” MTÜ Pärnu Suveteater Pärnu Jahtklubi purjekakuuris kuni 23.07

Müstiline Sorgu tuletorn. Allikas: Elen Juurma, Puhka Eestis

Kui sind võlub meri, jahid, tuletornid ja krimilood, siis ära oota kaua. MTÜ Pärnu Suveteatril on sellisel juhul midagi just sulle varuks. Nimelt saab Pärnu Jahtklubi purjekakuuris kuni 23. juulini näha kriminaaltangot “Sorgu tuletorni saladus”. 

Purjekakuuris rullub pealtvaatajate ees lahti põnevusest nõretav krimilugu, mis viib pealtvaatajad lahendama müstilist mõrva Pärnu lahel asuval väikesaarel Sorgu.

Sorgu nimelt on nii väike, et kuni moodsate aegade tulekuni elaski seal vaid majakavaht perega. Ükskord toimus väikesaarel aga mõrv ning teose dramaturg ja lavastaja Tiit Palu otsustas mõrvamüsteeriumi detektiivi kombel ära lahendada. Selleks tutvus ta arhiividokumentidega ning vestles ka ellujäänute järeltulijatega ning seda, kes, kelle ja kuidas tappis saabki vaadata kuni 23. juulini Pärnus.

Pärnust ei tasu aga malbetel suveõhtutel kuhugi kaugele ära sõita. Miks mitte jääda siia veel üheks päevaks? Uuri ööbimisvõimalusi siit.

“Korvpall on saatanast” Manson OÜ 14.-23. juulini Tartu Kammivabrikus

Kõik spordihuvilised, siin on midagi teile! Kui ka teie olite üks neist, keda korvpallifilm “Kalev” kinodesse meelitas, siis ei saa te mingil juhul minemata jätta Tartu Kammivabrikusse, kus mängitakse maha järjekordne lavastus korvpallist, armastusest, usaldusest ja keerulistest valikutest.

Lugu viib vaataja otse 1970. lõpu ja 1980. alguse korvpallimaailma ning sealsesse riietusruumi, kus rullub lahti tõeline inimsuhete rägastik. Haaraval lool on vägagi ootamatu lõpp.

Kui pea on korvpalliseiklustest veel paks, siis on hea võtta ette üks pooletunnine jalutuskäik Tartu kesklinna ning miks mitte jäädagi ööseks sinna? Vaata Tartu ööbimisvõimaluste kohta siit.

Kolga Mõisa Suveteater “Ma armastasin sakslast” augustis

Tuuli Maarja Möller kehastamas Erikat lavastuses “Ma armastasin sakslast” Foto: Katrin Eleri Engel

Kui teie meelest on üks õige suvelavastus ikka pärit kas Oskar Lutsu või Anton Hansen Tammsaare sulest, siis on see A.H Tammsaare šedööver täpselt teile.

Lahemaa rahvuspargi piiril asuvasse uhkesse mõisahoonesse tasub sisse astuda aga juba paar tundi enne etenduse algust. Nimelt saab siis siinseid kõrgeid lagesid, laekaunistusi, sambaid ja avaraid ruume korralikult vaadata. Lisaks on mõisa esimesel korrusel avatud galerii ja kohvik.

Etenduse ajal võite aga mõelda sellele, kuidas just Kolga mõisnik Krahv Michel Stenbock on olnud Tammsaarele paruni tegelaskuju loomisel eeskujuks.

Ööbida võite peale etendust kas Sagadi või Vihula Mõisas, mis jäävad Kolgast pooletunnise autosõidu kaugusele või siis 40-minutilise sõidu kaugusele jäävas Tallinnas. 

“Nukitsamees” LendTeater 16.-26. augustini Tartumaa Tervisespordikeskuses Elvas

Nukitsamehe seiklustele saab kaasa elada Elvas. Foto: Marko Hõrak

Kõigil lastel, lastemeelsetel ja peredel tasub aga sel suvel ette võtta väljasõit Elvasse, sest just seal näeb palavalt armastatud teatritükki “Nukitsamees”.  Täiskasvanutele on hästi teada lugu sellest, kuidas Iti ja Kusti metsa lähevad ning mida põnevat nendega seal juhtuma hakkab. Lastele on aga kõik veelgi toredam, sest nii mõnigi neist näeb Lutsu raamatu põhjal tehtud lavastust ju täiesti esimest korda.

Peale Elvas toimuvat etendust on mugav näiteks Tartusse ööseks jääda. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga