Lottemaa – alati midagi uut!

Lottemaa
Lottemaa

Laste igasuvine traditsioon – külastada Lottemaad – sai sel suvel tehtud kohe eriti vara. Miks oodata, kui Lottemaa juba avatud! Oleme käinud seal vist järjest juba 6-7 aastat igal suvel ja sellist hetke, kus lapsed ütleksid, et aitab, enam ei viitsi, kõik on nähtud, ei ole mitte kunagi. Lottemaa pakub lihtsalt igal aastal midagi uut avastamiseks. Olgu nendeks siis uued majad, põnevad tegevused, uued tegelased ja muidugi värsked teatrietendused.

Rong on omaette elamus

Parklasse ära parkides on äärmiselt mugav Lottemaa väravasse sõita rongiga. Seda juba seetõttu, et ringi marssimist on Lottemaal mitu tundi ja, et juba sinna jõudmisega väikeste jalad ära ei väsiks.
Meie võtsime tagasiteeks ka rongi, kuna laste väsinud, kuid rõõmsad näod ei olnud just entusiastlikud mõtte üle, et peab kõndima. Seega see väike investeering tasub kindlasti mõlemal suunal ära.

Lottemaa tegelased
Lottemaa tegelased

Lottemaal on turvaline

Kohe alguses sooviks välja tuua selle, et praeguse koroonaviiruse valguse jäi küll mulje, et ohutust peetakse silmas. Nägime igas majakeses desovahendeid, mida on kõigil mugav kasutada. Lisaks on siin palju ruumi, värsket õhku, metsa lõhna ja merekohinat. Ja kuna paljud tegevused toimuvad just õues, ei tundunud mina küll kordagi muret, et paha viirus kuskilt ligi hiiliks.

Vahvad etendused

Lottemaa etendus
Lottemaa etendus

Iga aasta oleme sättinud oma ajakava sedasi, et näeksime kindlasti ka suurel laval (Giovanni teater) toimuvat etendust. Ka sel aastal sai see ära vaadatud. Rääkis ta ühest toredast raudpardist. Ühtmoodi põnev oli see nii 4-aastastele kui vanemale 8-aastasele tütrele.
Kuid etendusi on veelgi. Nii dr Ave polikliinikus, Klausi jutuplatsil, Lotte aias kui mitmel pool mujal. Ja mõeldud on ka teiste rahvuste peale. Nii leiab Lottemaalt Klausi jutuplatsilt lätikeelse etendus ja Lotte maja eest saab alguse vene keelt kõnelevatele lastele ringkäik.
Meie käisime ka Jäneste majas asuvas planetaariumis. Sinna me ükski aasta ei olnudki jõudnud. See pakkus ühtviisi huvi nii pere noorematele kui vanemale. Lottemaa lehelt: “Planetaarium on koht, kus rännukoer Klaus räägib Lottele Päikesest ja tema ümber tiirlevatest planeetidest. Lisaks pajatab Klausi sõber, kosmosekorrespondent porikärbes Peeter otse ühest Linnuteel asuvast pannkoogikohvikust värskeid ja põnevaid uudiseid Universumis kaugemates soppides toimuva kohta.“

Maitsvad eined

Peale tundidepikkust avastamist oli üks korralik kõhutäis kindlasti vajalik. Kuna Lottemaal on palju erinevaid toitlustuskohti, mõtlesime einestada just seal. On ju väljas söömine ka lastele omaette põnev ja vahva ettevõtmine.
Seega seadsime sammud Lottemaa kohvikusse. Selle menüü leiate siit! Meie valikuks osutusid friikartuli tuutud noorematele ja vinkupitsa pere vanemale lapsele. Kui friikartulitest said nooremad edukalt jagu, siis pitsa oli küll nii suur, et sellest pool jäi ka kojutoomiseks.

Seiklusi igale eale

Nüüd, kui kõhud olid mõnusalt täis, tekkis taaskord lisaenergiat ja kus oleks seda veel parem välja elada kui mitte seikluspargis. Kui mulle esmapilgul tundus, et pere nooremate (4a) jaoks on see pisut raske ja keeruline rada, sain meeldiva üllatuse, et nii see ei ole. Ka nemad said edukalt enamus atraktsioonidega hakkama.
 
Ja nii oligi märkamatult 5 tundi möödunud. Mis ma oskan öelda – üks, mis kindel – Lottemaa jääb samaks, aga lapsed kasvavad ja oskavad igal aastal midagi uut näha ja märgata. Seega Lottemaa – kohtumiseni juba järgmisel aastal!
 
NB! Hotelliveebis on mitmeid pakette, mis sisaldavad ka Lottemaa külastust. Vaata Hotell Tammsaare, Strand SPA & Conference Hotelli, Pärnu Hotelli ja Villa Wesseti perepakette!
 
 
Autor: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga