Mida mitte kaasa pakkida – asjad, mida sa reisil olles tõenäoliselt ei vaja

Mida mitte kaasa pakkida
Mida mitte kaasa pakkida

Iga reis on justkui uus õppetund. Kaasa arvatud selleks valmistumine ja asjade kaasa pakkimine. Soovime ju, et meil oleks kaasas alati maksimaalselt palju vajalikke asju. Samas, mida rohkem reisime ja kogenenumaks saame, hakkame märkama, et veame tegelikult kaasa rohkem asju, kui tegelikult vajame.
Siin on nimekiri asjadest, mida võiksid kaaluda järgmisel korral mitte kaasa võtta:

1.    Ehted ja väärisesemed

Jäta oma kallid ehted järgmisel korral koju
Jäta oma kallid ehted järgmisel korral koju

Need on tarbetud asjad, mida kaasas kanda ja mida tõenäoliselt kasutad oma reisil üks või kaks korda. Seega meie soovitus on, et jäta nad järgmisel korral oma reisikohvrist välja.

2.    Rasked suumiga objektiivid fotokaamera jaoks

Kui sa pole professionaalne fotograaf ja ei vaja pisidetailideni viimistletud fotosid, kasutad üldjuhul siiski tavalisi ja tuntuid fotorežiime. Seega kaalu hoolikalt, kas kõikvõimalikud lisaobjektiivid ka tegelikult rakendust leiavad?

3.    Suur hulk hügieenitarbeid

Enamus hotellides on esmased pesemisvahendid sinu jaoks juba valmis pandud. Seega, kui sa ei ole just äärmiselt valiv oma pesuvahendite osas, on hotellitarvete kasutamine suurepärane viis oma reisikohvris ruumi kokku hoida.
Sama asi ka rätikutega. Väga harva, kui need sind hotellitoas juba ei oota.
Kui sa ei ole kindel, kas rätikud ja hügieenitarbed on hotellis olemas, küsi julgelt administraatorilt üle.

Võta reisile kaasa praktilised jalatsid
Võta reisile kaasa praktilised jalatsid

4.    Need kenad kingad

Võib tunduda küll äärmiselt vajalik võtta kaasa oma lemmikud ilusad kingad igaks juhuks, kui peaks mõni pidulikum väljaminek toimuma.  Kuid pole just mõistlik kaasas kanda paari toredaid kingi just selleks üheks puhuks, mis pole veel kindelgi.
Selle asemel vali targalt oma igapäevased jalatsid – need võiksid olla piisavalt korralikud, et sobiksid nii viisakamaks väljas käimiseks, kuid samas ka piisavalt mugavad, et saaksid ka pikki kilomeetreid jalutada.

5.    “Mis siis, kui…” või “Selleks korraks”

Kui pakid kaasa midagi kasutades sõnu „mis siis, kui…”, siis on ilmselt selge, et seda sul vaja ei lähe.
Samamoodi kui ütled pakkides mõne asja kohta “…ainult selleks korraks”. See asi pole tõenäoliselt väärt et seda ainult üheks kasutuskorraks kaasas kanda.
Parimal juhul võid mõelda, et kui tekib selliste asjade järele vajadus, kas neid ei oleks mõtet reisil olles soetada?

6.    Teejuhid

Möödas on need päevad, mil reisil olles tuli end varustada igasugu sihtkohta tutvustavate paksude ja raskete raamatutega. Tänapäeval leiad kogu vajaliku teabe veebist või saad erinevaid teejuhte oma nutitelefoni või tahvelarvutisse alla laadida.
 
Mis on need asjad, mida sina varasemalt koguaeg kaasa pakkisid, kuid oled nüüd mõistnud, et neid tegelikult vaja ei lähe?
 
NB!
Oleme sulle kokku pannud ülimalt kasuliku ja põhjaliku pakkimisnimekirja, et järgmine kord reisile minnes mitte midagi maha ei ununeks.
Leiad meie nimekirja siit või kliki allolevale pildile!

Pakkimise nimekiri
Pakkimise nimekiri

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga