Mida teha kultuuripealinnas Tartus?

Tartu on aasta 2024 Euroopa kultuuripealinn, mis tähendab seda, et kui sa tunned, et viimasest Tartu külastusest on möödas ilmatu palju aega, siis on just nüüd parim aeg see viga parandada ja Tartut külastada. Järgnevalt anname head nõu, mida Tartus ette võtta.

Kultuur ja teadus

Külasta Eesti suurimat muuseumi Eesti Rahva Muuseumi. Allikas: Eesti Rahva Muuseum, Puhka Eestis

Tartu on ülikoolilinn, mis tähendab, et just siia on koondunud Eesti teaduse ja kultuuri koorekiht. Külastajale tähendab see põnevaid muuseume, erinevaid näituseid ning teatrielamusi.

Kui olete Tartus esimest korda, siis võiksite kindlasti külastada Eesti suurimat muuseumi Eesti Rahva Muuseumi. Tõelised muuseumihuvilised võivad siin veeta lausa terve päeva.

Igal juhul varuge külastuseks aega, sest juba ainuüksi Eesti kultuuriloo püsinäitusel “Kohtumised” võib veeta mitmeid tunde. Kuid ärge kartke, näitus on väga interaktiivne. Põnev on ka soome-ugri rahvaste eluolust kõnelev püsinäitus “Uurali kaja” ja 17. veebruaril avatud näitus ööelust linnas. 

Kunstihuvilisi kutsub eriline viltune maja Raekoja platsil. Majas, mis on viltusem kui Pisa torn, tegutseb Tartu Kunstimuuseum.

Teatrihuvilistel tasub pilk peale panna Vanemuise teatri repertuaarile. Pole paremat tegevust, kui vaadata ära üks pöörane komöödia. Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni “Prohvet ja idioot” on lugu kolmest juhuslikult kohtunud inimesest, kes lähevad maailmalõpu ootuses Euroopasse seiklema.

Meelelahutus

Veekeskuses on alati tore.

Kui soovite hullata ja naerda, siis võiksite kindlasti minna Aura veekeskusesse. Siin saab teha kiirusrekordeid liutorudest laskumisel ning nautida väliterrassil auravaid iglusaunu ja mullivanne. 

Külastajaid ootab ka Lõuna-Eesti suurim kaubanduskeskus Lõunakeskus, mis pakub lisaks suurepärasele ostlemiskogemusele ka palju vaba aja veetmise võimalusi. Näiteks saab siin uisutada või lustida Eesti suurimas siseseikluspargis. Päeva võib lõpetada, aga Apollo kinos mõnd toredat filmi vaadates. 

Laste lemmikud

AHHAA teaduskeskusei jäta kedagi külmaks. Allikas: SA Teaduskeskus AHHAA, Puhka Eestis.

Lastelgi on Tartus palju tegemist. Käige ära Tagurpidi Majas, mis teie maailmapildi sõna otseses mõttes pea peale keerab.

Külastage AHHAA teaduskeskust, kus on palju põnevaid “Käed-külge” näituseid. Suuri ja väikseid külastajaid ootab planetaarium ja erinevad töötoad. Eriti lahedad on aga efektideküllased teadusteatri etendused.

Kui lastel on veel jaksu, siis tasub külastada ka Tartu Mänguasjamuuseumi, mis on pungil täis mänguasju, alustades nendest millega mängisid meie esivanemad, kuni kaasaegsete mänguasjadeni välja. Muuseum on tõeline nostalgialaks ka vanematele ja vanavanematele.

Parimad jalutuskäigud

Õpi tundma loodust ja oma partnerit.

Tartu 2024 raames toimuvad iga kuu viimasel laupäeval ägedad koosolemisretked paaridele. See on imeline võimalus nautida ilusat loodust ja samal ajal ka paarisuhet tugevdadada.

Nimelt tehakse retkedel põnevaid terapeutilisi tegevusi omavahelise sideme tugevdamiseks ning kaasas on ka ekspert. Retke pikkused varieeruvad 2-7 kilomeetrini. Veebruaris näiteks sukeldutakse huumori ja rõõmu teemadesse Vooremäe matkarajal ning märtsis vaadeldakse väärtuseid ja tänulikkust Ähijärve matkarajal.

Teine põnev viis kuidas jalutades uusi kohti avastada on mängida GPS seiklusmängu Tartu vanalinnaseiklus. Mäng on lihtne, sul ees kaart, kuhu on märgitud asukohapunktid ning teekond. Sina lihtsalt jälgi teekonda ning lahenda asukohapunktides erinevaid ülesandeid. Seegi mäng on osa Tartu 2024 lisaprogrammist. Mängu saab mängida alates 15. veebruarist

Tartus leiab sel aastal küll igaüks endale midagi avastamisväärset. Uuri Tartu 2024 programmi kohta lähemalt SIIT.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga