6 erilist ideed naistepäeva tähistamiseks

Enne veel kui päike õhu kevadiselt soojaks kütab ja iga viimsegi lumehange tänavatel üles sulatab, tuleb üle elada veel üks talvekuu. Õnneks on meil märtsis põhjust tähistada naistepäeva ning miks mitte kasutada seda püha selleks, et end ja oma kaaslast pisut argirutiinist välja raputada. Aga millega siis oma naist, sõbrannat, ema, vanaema, tütart või õde sel naistepäeval üllatada?

Lilled on kindlasti esimene asi, mis igal mehel pähe tuleb, kuid kui soovite sel aastal asja veidi suurejoonelisemalt käsile võtta, siis oleme koostanud teile nimekirja erinevatest ideedest, mida naistepäeval ette võtta. Nimekirjas on tegevusi nii traditsioonilisemaks naistepäeva tähistamiseks kui ka mõtteid neile, kes soovivad sel päeval tähistada ja tähele panna naiste saavutusi ühiskonnas üldiselt.

Rõõm uutest asjadest

Tehke naistepäeval seda, mida naisele meeldib.

Naistepäeval on tore naisele rõõmu valmistada. Miks mitte viia naine osturetkele? Veeda temaga aega poodides, lase tal rahulikult valida ning mõelda. Ostke midagi ilusat koju või lase tal hoopis endale uusi riideid valida.

Vastavalt huvile seadke sammud mõnda kaubanduskeskusesse. Miks mitte külastada Ülemiste keskust Tallinnas? Sealt saate kõik vajaliku kätte. 

Kui su kaaslane on Eesti disaini huviline, võiksite minna hoopis Solarisse, Rotermanni kvartalisse või Telliskivi Loomelinnakusse. Raamatuhuvilise võid aga südamerahuga lasta lahti mõnes ägedas raamatupoes: hiiglaslikus Rahva Raamatus Tallinnas, hubases kasutatud raamatute poes Read Põhjala tehases või Fahrenheit 451º raamatutoas Tartus Aparaaditehases.

Kinkige naisele aega valida, proovida ja lapata ning pange tähele, kuidas õhtul istub teil söögilauas laia naeratusega rõõmus naine.

Teatrietendus “Kõik minu emast”

Naistepäeval teatrisse. Allikas: Sander Hiire, Puhka Eestis

Teatriskäigus on alati midagi võluvalt romantilist. Eriti veel siis, kui teater asub Tartus ning etendus toimub Vanemuise väikses majas.

Naistepäeva õhtul mängitakse Vanemuise väikses majas Pedro Almodóvari filmil põhinevat etendust “Kõik minu emast”, mis on justkui hümn armastusele ja emaarmastusele aga ka lugu sellest, kuidas minevik meile rahu ei anna. Kinkige naisele üks mõtlemapanev teatriõhtu! 

Teatrielamuse võite kombineerida ka V Spaahotelli romantikapaketiga, mis on praegu väga hea hinnaga. 

Hellita end vannis või Sauna-Oaasis

Spaapuhkus on suurepärane mõte koos aega veeta

Naistepäev on parim päev oma lemmiknaise poputamiseks ning ükski naine ei ütle ära ühest mõnusast spaapäevast. Mõnusat lõõgastusvõimalust pakub näiteks Kalev Spa Hotelli & Veekeskuse Lõõgastav puhkus koos massaažiga.

Lisaks rikkalikule hommikusöögile ning veekeskuse ja jõusaali piiramatule kasutamisele pakutakse teile ka mõnusat pooletunnist massaaži, turgutavat soolakambrit ning lisatasu eest saate külastada ka eksklusiivset täiskasvanutele mõeldud Sauna-Oaasi.

Kui soovite aga Tallinna tuled seljataha jätta, siis ootab teid kevadine Narva-Jõesuu. Narva-Jõesuu Medical SPA-s  saate nautida romantikat nii õhtusöögilaua taga, kui ka Cleopatra piimavannis. Toas on paare ootamas maasikad šokolaadis ja vahuvein.

Vaata filmi, kus saab sõna 2000 naist

Kahekesi kinno

Kui soovite tähistada naiseks olemist kultuurselt, siis võtke suund kinno. Nimelt näidatakse naistepäeval kinodes Sõprus, Artis ja Coca-Cola Plaza Tallinnas ning kinos Cinamon Tartus Prantsuse dokumentaalfilmi “Naine”.

Filmis saab sõna 2000 naist üle maailma. Filmi ideeks on näidata naiste sisemist jõudu ning nende võimet maailma muuta.

Käsitlemisele tulevad kõik need teemad, mis on naiste elus olulised: emadus, haridus, abielu, varanduslik iseseisvus, menstruatsioon ja seksuaalsus. Sõna saavad nii bussijuhid, iluduskuningannad kui riigijuhid.

Kes tahab pärast filmi ka vestlusringist osa saada ja mõtteid vahetada võiks minna filmi vaatama kinno Sõprus Tallinnas, sest seal arutlevad erinevatel elualadel tegutsevad naised filmi sõnumi üle.

Kohale tulevad tantsija, koreograaf, loodusterapeut ja ökoaktivist Kristina Paškevicius, minaolenginaine.ee looja ja sisuline juht Katri Ristal, ajakirjanik Dagmar Lamp ja Aet Kuusik Feministeeriumist.

Löö Chin Chin veiniparadiisis klaase kokku

Midagi veinisõpradele. Allikas Veinibutiik OÜ, Puhka Eestis

Mis oleks kui laseks naistepäeval veinil vabalt voolata? Kui teie kaasa on veinisõber või suisa gurmaan, siis tuleks ta kindlasti viia ta Chin Chin veiniparadiisi Kalaranna kvartalis Tallinnas. 

Veetke meeleolukas õhtu ühes Tallinna suurimas vinoteegis, mis asub otse mere ääres. 800 veinisordist peaks ka kõige nõudlikum veinisõber endale selle õige üles leidma.

Kõrvale saab ampsata kõikvõimalikke suupisteid grillitud paprikast ja artišokist kuni kreveti teriyaki, camembert’i, gouda ja brieni välja.

Magusasõpradele vaatab menüüst vastu rummipall. Soovi korral võite oma veiniteadmiseid veelgi täiendada Chin Chin veinikoolitusel.

Et veinimaitsmine veelgi mõnusam oleks, soovitame jääda ööseks Swissoteli, kus saate ööbida unustamatu vaatega toas ning nautida spaamõnusid.

Avasta naisliikumise põnevat ajalugu

Kultuurne naistepäev näitusel. Allikas: Puhka Eestis

Kui sulle kõige kallim naine on tulihingeline feminist, siis võid talle ikka lilli kinkida, kuid koos lilledega vii ta ka Vabamusse vaatama näitust naisliikumise ajaloost.

2023 aasta naistepäeval avatud näitus on avatud täpselt selle aasta naistepäevani. Näituselt saate teada, kuidas feministlik liikumine algas Eestis juba 150 aastat tagasi, kui Kreenholmi kangrud ja ketrajad ebainimlike töötingimuste vastu häält tõstsid. 

Edasi kulgete näitusel läbi Eesti aja ja okupatsioonide kuni tänapäeva välja. Kui pea juba suurest teadmistehulgast huugab, siis võite teemat edasi arutada Hirvepargis jalutades või hoopiski kohvik/restoranis “Mood” šokolaadi fondant’i või creme brule trioga maiustades. 

Visake pilk peale ka nende suurepärasele kokteilivalikule. Miks mitte proovida midagi eestipärast nagu Vana-Tallinna Spritz või Old Town Honeymoon. Äge on ka see, et mitmetes kokteilides kasutatakse kodumaist džinni. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga