Mida teha lastega sügiseses Lätis?

Me kõik vajame ellu pisut vaheldust. Mõnikord tekib soov ärgata üles kuskil mujal, vaadata aknast teistsugust vaadet ning jalutada võõra linna tänavatel. Kui tunned, et su pere on vajunud rutiini ning kellelgi pole justkui isu midagi teha, siis miks mitte raputada end sellest rutiinist välja ning korraldada perele tore sügispuhkus meie naaberriigis Lätis? Läti on looduse ja kultuuri poolest meiega küllalt sarnane, kuid siiski teistmoodi. Järgevalt olemegi teie jaoks kokku korjanud mõned tegevused Lätis, mida saab nautida terve perega.

Livu veepark Jurmalas

Livu veepargi veetorud pakuvad põnevust teismelistele ja täiskasvanutele.

Suvised sulistamised on selleks korraks küll tehtud, aga kui pere armastab ujumist ja vees mängimist üle kõige, siis tasuks ette võtta mõnus päev veekeskuses. Läti kõige kuulsam veekeskus on loomulikult Jurmalas asuv Livu veepark. Kas teadsite, et see veepark on üks Põhja-Euroopa suurimaid?

Igal juhul toob see naeratuse näole igale suurele ja väiksele veesõbrale. Siin ootab teid üle 20 liutoru, 10 erineva sügavusega basseini ning spaakompleks nelja sauna ja soolakambriga. 

Kogu veepark on üles ehitatud Kariibi mere stiilis ning muuhulgas ootab kõiki veeloomi lainetega bassein ja jõgi, mis kannab sind läbi terve pargi. Teekonnal kohtad muuhulgas näiteks maa-alust koobast ja vikerkaart.

Kuni 12-aastastele lastele pakub palju rõõmu kapten Granti laev ning adrenaliinisõbrad saavad julguse proovile panna liutorus Unikaalne Tornaado, mis keerutab sind lausa hinge kinni võtval kiirusel. Pane end proovile ning tunneta ühe sõidu jooksul kõikvõimalikke emotsioone.

Dzintari metsapark Jurmalas

Peale veepargis sulistamist või kosutavat lõunasööki pole midagi mõnusamat, kui teha üks tiir värskes õhus. Miks mitte minna Dzintari metsaparki? Siin saab rahulikult 200-aastaste mändide vahel kulgeda ja männilõhna sisse hingata või siis panna oma võimed proovile lausa viiel erineval takistusrajal.

Ronige kindlasti ka vaatetorni ning nautige vaadet ümbruskonnale. Tornis on selleks lausa 12 vaateplatvormi.

Ööseks võib Jurmalasse jääda aga Lielupe Hotel by Semarah’sse. Uurige rohkem nende perepaketi kohta siit.

Riia loomaaed

Lastega Läti pealinna külastades, peate ilmselt ära käima ka Riia loomaaias, sest kui te veel kuulnud ei ole, siis saab just seal imetleda sellist vägevat looma nagu kaelkirjak. Lisaks saab imetleda ka lõvisid, känguruid, käia ära troopika- ja kalade majas. 

Loomaaed asub Riia kõige rohelisemas rajoonis—Riia Metsapargis (Mežaparks) ning siia saab mugavalt trammiga number 11. Tulge ja imetlege flamingosid, hülgeid ja põhjapõtru.

Lastega leidke kindlasti tee ka taluõuele, kus saab paitada tallesid, küülikuid ja põrsaid. Loomulikult on olemas suured jõehobud ning hirmsad krokodillid. Lastele pakuvad aga palju rõõmu ka armsad leemurid ning uudishimulikud suslikud.

Illusioonide muuseum Cosmos

Illusioonide muuseumis saavad ka täiskasvanud maailma üle imestada ning end lastena tunda. Tule ja koge interaktiivses illusioonide muuseumis Cosmos midagi, mida sa varem kogenud pole. Mis sind siis siin ees ootab? Muuhulgas tuleb end valmis panna näiteks kosmosetoa külastuseks ja peegellabürinti sisenemiseks. Muuseum on ka hea koht, kus üksteisest lahedaid pilte teha.

Cosmost on kõige parem külastada rahulikult ja kiirustamata. Kõikide eksponaatidega tutvumiseks läheb 1,5 tundi. Leidke üles oma sisemine laps, naerge ja avastage. 

Läti loodusmuuseum

Muuseumi viielt korruselt leiab igaüks endale midagi põnevat ja avastamisväärset. Muuseumis on olemas nii dinosaurused, fossiilid, mineraalid kui ka suur kollektsioon erinevaid kristalle. 

Kolmanda korruse on enda alla võtnud loomatopised. Loomi näeb siin maailmajagude kaupa tervest maailmast, kuid olemas on ka Läti loomade väga põhjalik kollektsioon, kus saab imetleda nii lendorava-, nahkhiire-, põdra- kui ka siilitopist. 

Putukate ja liblikate kollektsioon võib nii mõneski väikses põngerjas tekitada sügava loodushuvi. Sama lahe on tutvuda ka muuseumi mereelustiku, taime- ja seeneriigiga. 

Riia motomuuseum

Riia motomuuseum ei jäta külmaks ühtki autofänni ning on ideaalne vaatamisväärsus kõigile isadele ja poegadele, aga miks mitte ka autofännidest emadele ja tütardele. Suur autokollektsioon sisaldab nii antiikseid masinaid, Kremli limusiine kui ka legendaarseid sportautosid. Varuge motomuuseumi külastuseks kindlasti vähemalt kaks tundi, sest eksponeeritud on üle 100 vanaaegse sõiduki.

Kemeri rahvuspark

Kui ilm on ilus ning päike särab taevas, siis võiks kogu perega minna vaatama hoopis seda, milline näeb välja Lätimaa loodus. Kemeri rahvuspark asub Riia külje all ning sobib seega mõnusaks väljasõiduks. Valida saab 1,5- ja 3,5-kilomeetrise matkaraja vahel. Koge rabamaastiku täielikku rahu ja vaikust. Siin on palju rabajärvi ning loodust, mis on igal aastaajal veidi erinev. 

See on tore koht, kus koos perega linnaelust ja kiirustamisest aeg maha võtta ning märgata väikseid asju enda ümber looduses. Tutvustage lastele rabamaastikku, nii õpetate neid ka loodust armastama ja hoidma. Ronige kindlasti ka vaatetorni, kust avaneb vaade tervele rabale.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga