Mida teha lastega Tallinna vanalinnas?

Koolivaheaeg on juba käega katsuda ning kui sul pole veel ühtki mõtet, mida sel aastal põngerjatega ette võtta, siis soovitame veeta ühe päeva Tallinna vanalinnas. Järgnevalt jagamegi mõningaid soovitusi, mida vanalinnas ette võtta.

Jalutage linnamüüril

Tallinna linnamüür. Allikas: Ain Avik Tallinna Ettevõtlusameti Turismiosakond, Puhka Eestis.

Tallinna vanalinn on tõeline nukulinn ning siit leiab endale midagi nii arhitektuuri- kui ka ajaloohuviline, aga ka toidugurmaan. Laste jaoks on see aga nagu teemapark, kus saab pugeda kitsastesse käikudesse, turnida treppidel ja uudistada vaateplatvormidel. Põnevusest siin puudust ei ole!

Linnamüüri uudistades võite jutustada lastele põnevaid lugusid sellest, mis funktsioon oli linnamüüril ning kuidas keskajal Tallinnat kaitsti. Kõike seda on  tore teha näiteks Patkuli vaateplatvormil, sest sealt on hästi näha lõik linnamüürist.

Kui pisipõnnid kärsituks muutuvad on aeg võtta ette jalutuskäik linnamüüril. 200-meetrine jalutuskäik viib tornist torni ning saab alguse Hellemanni tornis.

Uudistage maa-aluseid kaitsekäike

Kiek in de Kök Bastionikäigud. Allikas: Kiek in de Kök, Puhka Eestis.

Teine asi, mis laste silmad alati särama panevad on igasugused maa-alused käigud. Kui nii mõnegi vanema võivad taolised kohad klaustrofoobiliseks muuta, siis lastele on siin põnevust küll ja veel.

Maa-alustesse bastionkäikudesse pääseb Kiek in de Köki kindlustustemuuseumist. Kõndige mööda treppi alla ning oletegi tunnelites, mis kohati on üsna pimedad.

Bastionkäikudes on üleval näitus ning kõik sõjahuvilised võivad uudistada keskaegseid relvi. Huvitav on see, et keskajal kasutati neid käike sõdurite liigutamiseks erinevatesse linnaosadesse ning vahepeal elasid bastionkäikudes kodutud.

Ronige Eesti kõige kõrgema kirikutorni otsa

Oleviste kirik Allikas: Kadi-Liis Koppel, Tallinna Ettevõtlusameti Turismiosakod, Puhka Eestis.

Kuni oktoobri lõpuni saavad kõik huvilised ronida Oleviste kiriku torni, mis oli keskajal lausa Põhjamaade kõige kõrgem. Vaateplatvorm asub 60 meetri kõrgusel ning sinna viib küllalt kõrgete astmetega keerdtrepp.

Kui olete kõik 258 trepiastet läbinud võite nautida ilusat vaadet vanalinnale. Ehkki alla 8-aastastele lastele on torni külastamine tasuta, ei soovitata päris pisikesi torni viia, sest ronimine on siiski füüsiline pingutus.

Sööge pannkooke

Kellele ei meeldiks pannkoogid?

Kui ronimisest ja värskes õhus hullamisest on kõht tühjaks läinud, on hea aeg lõunasöögiks. Kuidas oleks pannkookidega? Vanalinna pannkoogikohvikus Kompressor ootab sind lai valik erinevaid pannkooke.

Magusasõbral ajab suu vesiseks tõenäoliselt pannkook vahukoore ja mustikamoosiga või hoopis vaarikate ja kondenspiimaga. Kuid ka soolaseaustajatel on menüüs nii mõndagi maitsvat nagu pannkook tomati, pesto ja fetajuustuga või hoopis pannkook krevetitäidisega.

Tehke nukuteatrit

Nukuteatrimuuseum. Allikas: Nukuteatrimuuseum, Puhka Eestis.

Kas teadsid, et Eesti Noorsooteatris vanalinnas asub ka Nukuteatrimuuseum? Tegu on ägeda muuseumiga, kus lisaks  nukuteatrikunsti ajaloole saavad külastajad arendada ka oma loovust ja väljendusoskust.

Näiteks saab siin mängida erinevatel väikestel lavadel. Lisaks saab teada, kuidas tehakse nukufilmides erinevaid effekte.

Muuseum on äge lastele, kuid tore tagasivaade minevikku ka täiskasvanutele, kes tunnevad ära erinevad lastesaadete tegelased oma lapsepõlvest.

Hullake veekeskuses

Lastesõbralik Kalev Spa Hotell & Veekeskus.

Tallinna vanalinnas on ka veekeskus. Otse vanalinna majade vahel olev Kalev Spa Hotell & Veekeskus ootab kõiki lapsi vaheajal  suures ujumisbasseinis, ringvoolu basseinis, atraktsioonidega väikelastebasseinis ja 4-7 aastaste laste basseinis lustima. Adrenaliinihulludele on olemas aga lausa neli liumäge. Uuri ka Kalev Spa Hotell & Veekeskuse perepaketi kohta. 

Avastage Eesti loomi

Eesti Loodusmuuseum, Allikas Eesti Loodusmuuseum, Puhka Eestis.

Millisele lapsele ei meeldiks loomad? Eesti Loodusmuuseumi eksponaadid panevad sind tundma nii, nagu oleksid sa looduse keskel. See on imeline võimalus saada osa looduse ilust ja õppida tundma Eesti loomi ja taimi.

Eriti äge on see, et eksponaadid on kõik lastele sobival kõrgusel, mis tähendab, et ka kõige väiksem muuseumikülastaja saab siit väärt elamuse. Uusi teadmisi ja põnevat avastamist jätkub siin nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Lehitsege raamatuid

Sügis on parim aeg raamatutega sõbraks saada.

Kui ilm on vihmane ja tuuline, siis on kõige mõnusam pildiraamatut lehitseda. Seda võimalust pakub vanalinnas asuv Eesti Lastekirjanduse Keskus.  Raamatutega on oodatud aega veetma nii eel- kui ka algkooliealised lapsed.

Keskus on avatud esmaspäevast laupäevani. Laupäeval toimuvad Lastekirjanduse keskuses ka perehommikud. Koolivaheaja laupäevasel perehommikul saab koos kunstnik Kärt Rumvoltiga meisterdada maske. Pilet maksab 7€.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga