Mida teha sügiseses Pärnus?

Autor: Susann Kõomägi

Suvepuhkustele oleme nüüd joone alla tõmmanud. Käes on tegus sügis. Osadele tähendab see uue õppeaasta algust, teistele aga uue hooga töösse sukeldumist. Kuid selleks, et ennetada läbipõlemist ja sügismasendust peame hoidma töö ja puhkuse tasakaalus. Miks mitte alustada väikse sügispuhkuse planeerimisega juba praegu?

Kuhu võiks esimeste sügisilmade saabudes puhkama minna? Meie soovitame Pärnut. Loomulikult on suvi Pärnus kõige tegusam. Just siis avavad uksed lugematud suvebaarid ja -kohvikud, toimuvad üritused ning rannarajoon ja kesklinna lausa keeb. 

Kuid ka sügisel ei kao Pärnu võlu kuhugi. Teid ootavad kaunid pargid ja sügislehtedes alleed, suur valik kvaliteetseid restorane, spaasid, teatrietendusi ja kontserte. Tegelikult ongi just nüüd, kui turistid ja suvitajad on tagasi koju läinud, parim aeg Pärnuga tutvumiseks. Mida võiks siis sügiseses Pärnus ette võtta?

Hellita end kahekäigulise õhtusöögiga Strandis

Strandi menüüs on nii part, põrsas kui lõhe

Mereõhk, vaikus ja rahu, looduslik rannaniit, spaamõnud ja suusulav pearoog Strandi a’la carte restoranis. Just seda kõike pakub sulle pakett Spaapuhkus 2-käigulise õhtusöögiga Strand SPA & Konverentsihotellis. Ja see pole sugugi kõik. Kui te lisaks kaunile merevaatele ja piiramatule spaa kasutusajale ikka veel midagi muud ihkate, siis olge mureta. Strand asub peaaegu rannarajoonis ning vaid 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast. Jalutage rannas või parkides, imetlege Pärnu arhitektuuri ning leidke endale kesklinnas armas kohvik, kus jalutuskäigust väsinud jalgu puhata.

Sügisene kalaretk

Kalapüük on tore viis sõpradega aega veeta.Autor: Susann Kõomägi

Üks mõnus viis Pärnuga tutvumiseks on teha seda paadis kala püüdes.  Kalastamine on vahva viis, kuidas lastele Eesti kalaliike tutvustada või sõpradega mõnusasti aega veeta.

Kalapäev algab piruka ja kohviga Leivaka pagaris, siis suundutakse jõele või lahele kala püüdma, edasi kinnitatakse keha restoranis Kastrul ning siis taas kala püüdma. Uuri lähemalt kalatakso.eu 

Paku endale teatrielamus

Endla teatri hooaeg on alanud. Allikas: Endla teater

Kui oled kannatamatult oodanud teatrihooaja algust, siis on meil sulle hea uudis. Viimaks ometi on teatrid suvepuhkuselt tagasi. Nii et otsi aga teatrikingad kapist välja, pane pidulikud riided selga ja vali kavast välja kõige huvitavam lavastus.

Teatripakette pakuvad mitmed erinvad Pärnu hotellid. Nii võidki päevasel ajal jalutada rannapargis, õhtul aga suunduda Endla teatrisse.

Pernova loodusmaja

Lapsed Pernova Loodusmaja talveaias. Allikas: Pernova Hariduskeskus

Kui olete Pärnus lastega või niisama looduhuvilised tasub kindlasti ära käia Pernova loodusmajas. Huvitava arhitektuuriga maja on ise juba vaatamisväärsus ning teeb külastuse põnevaks nii lapsele kui ka täiskasvanule.

Muuseumis saab näha putukaid, imetajaid ja taimi, aga sealt leiab ka palju käed-külge tegevusi ning olemas on ka armas Murumaja jäätise pood-kohvik, kus võtta tass kohvi või kogu perega lõunatada. Loodusmajas võid uudistada näituseid või vaadata filmi kerakino 360-kraadisel ekraanil.

Hulla veekeskuses

Tervise Paradiisi veekeskuses ei hakka kunagi igav.

Kui tunned, et sul või su perel on energiaülejäägid, siis parim võimalus probleemiga tegeleda on sõita Tervise Paradiisi. Unusta igapäevamured ja argilogistika ning ning hulla koos kaaslase, sõprade või lastega nagu oleksid taas 12.

Sind ootavad basseinid, mullivannid, hüppeplatvormid, mägijõgi, lastebassein ning loomulikult adrenaliinirohked liutorud. Veekeskusest väljud väsinu kui õnnelikuna.

Imetle roomajaid Minizoos

Erilised elusolendid ja kirkad värvid. Allikas: Peeter Põldsam

Kui olete lastega Pärnus tasub kindlasti ära käia eksootilises terraariumis Minizoo. Vahet pole, kas vihma kallab või päike kõrvetab, krokodillid ja maod võtavad külalisi vastu iga päev.

Imetle uhket boamadu või mürgist kobra, vaata gekode või varaanide tegutsemist. Kes soovib, saab loomi ka katsuda. Tule ja saa inspiratsiooni eksootilisest loodusest.

Kui aga maod pole sinu teema, siis jaluta Vallikäärus ja naudi kauneid vaateid kuni pere on mürkmadudega lõpetanud.

Mõnule massaažilaual

Lõõgastu tööpingetest massaažilaual. Autor: Kertin Vasser

Kui sinu idee puhkusest on mässida end hommikumantlisse, visata pikali ning lasta ekspertidel oma keha eest hoolitseda, siis tasuks vaadata Strand SPA & Konverentsihotelli poole. Nimelt pakutakse seal lõõgastuspaketti massaažiga kahele.

Lõdvesta terve keha osava massööri käte all. Hiljem aga saad kasvõi terve päeva kõiki spaamõnusid nautida ning loomulikult ei puudu paketist ka rikkalik hommikusöök.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga