Eesti filmidest tuntud kohad

Allikas: Filmi Vargamäekülastuskeskus

Tasapisi hakkab suvi lõpule jõudma ning ilmade jahenedes kipume õhtuti üha rohkem filme vaatama. Üks mõnus viis saada inspiratsiooni tulevasteks reisideks on vaadata Eesti filme. Peale filmi vaatamist saab kasvõi järgmisel nädalavahetusel võttepaiga oma silmaga üle vaadata. Jaluta ringi, klõpsa endast mõned pildid ning kujuta ette, et oled ise filmikangelane. Kus aga on filmitud järgmised Eesti filmiklassikasse kuuluvad linateosed?

Apteeker Melchior II osa Vao tornilinnuses

Mine uuri järele, kus filmiti Apteeker Melchiori 2. osa. Allikas: Ellu Moisa

Kas sul on “Apteeker Melchiori triloogia” teine film “Apteeker Melchior. Viirastus” juba nähtud? Kui oled Apteeker Melchiori fänn või keskaja huviline, siis on tõenäoliselt vastus jah, sest teine film jõudis kinodesse 15. augustil. 

Kui film meeldis, siis on hea mõte minna vaatama Väo tornlinnust. Just sellest samast tornist kukkuski vaht müstilisel põhjusel peale viirastuse nägemist surnuks. 

Väike-Maarja lähedal asuv tornlinnus pärineb 14. sajandist. Uudista keskaegset käimlat, imetle kauneid vitraaže akendel ning kõnni alla müüri sisse ehitatud trepist. Nagu ka muudes keskaegsetes hoonetes, tekib siingi tunne nagu varjaks torn tumedaid saladusi. Aga milliseid?

Hetkel on tornis võimalik vaadata Gerli Toomingu fotojäädvustusi filmivõtetelt. Nii, et filmihuvilised, kiirustage. Oma tulekust tuleb Väike-Maarja muuseumit, kas telefoni või meili teel ette teatada. 

Mida veel lähiümbruses teha?

Pärast tornikülastust on mõnus sõita Rakverre ja kinnitada keha näiteks ilusate lilleliste tapeetidega Rohuaia kohvikus, kus pakutakse pitsasid, pastasid ja kohapeal valmistatud kooke. Kui teil veel jaksu jätkub,  käige ära Rakvere linnuses. Kui aga keskajast isu täis, lustige Politseimuuseumis.

Kus ööbida?

Kui te ei soovi veel kaasaega naasta, siis pooletunnise autosõidu kaugusele Rakverest jäävad nii Vihula kui ka Sagadi Mõis, kus saab ööbida kaunis ajaloolises interjööris.

“Tõde ja õigus” Võrumaal

Talueluromantika “Tõde ja õigus” külastuskeskuses Võrumaal. Allikas: Võrumaa Arenduskeskus/Jaanus Tanilsoo

Suve lõpp ja sügise algus on imeline aeg  vanade taluhoonete vahel jalutamiseks. Võrumaal asuvas “Tõde ja õigus” külastuskeskuses saab jalutada rehielamute vahel, piiluda nii lakka kui aita ning teha kauneid pilte filmist tuttavates paikades.

Kui teil on suurem huvi filmi valmimise lugude ja hoonete vastu, siis võite tellida endale giidiga külastuse, mis paneb võttepaigad veel eriliselt särama.

Mida veel lähiümbruses teha?

Vastse-Roosa asub päris Läti piiri ääres. Kui teil on pisut rohkem aega, tasub kindlasti külastada ka lähedal asuvat Metsavenna talu. Sealne peremees räägib lugusid metsavendadest ning korraldab ekskurssioone metsavendade onni. Kui metsavennad teid ei huvita, siis tasub talust ikka läbi astuda. Nimelt toodetakse seal ka kümmet erinevat sorti mahejuuste.

Kus ööbida?

Kui teil on soov Lõuna-Eestit rohkem tundma õppida, siis võtke suund Rõugesse. Ronige Pesapuu vaatetorni, matkake ööbikuoru matkarajal, ujuge Eesti sügavaimas järves ning suunduge ööseks Ööbikuoru Villasse puhkama.

“Viimne reliikvia” Taevaskojas

“Viimne reliikvia” on osaliselt filmitud Taevaskojas. Autor:Karin Laurson

Midagi pole teha, Lõuna-Eesti imeline loodus meelitab filmirežissööre ikka ja jälle tagasi Eestimaa kagunurka. Nimelt on Taevaskoja liivakivipaljad kauniks taustaks nii mõnelegi põnevale süžeepöördele Eesti kõige kuulsamas filmis “Viimne reliikvia”. Nimelt just siin sai Gabriel pistodaga pihta ning von Risbieter tõugati kaarikust välja. 

Nii palju põnevust! Praegu on siin aga kena matkarada, kus saab vaikust ja rahu nautida. Kui aga matkamine pole päris teie teema, siis pakub Taevaskoja Puhkekeskus võimalust rada läbida tõukerattal. Lisaks võttepaikadele kuulete põnevaid lugusid metsaelust ning kui hästi läheb, saate näha ka erinevate lindude ja loomade jälgi.

Mida veel lähiümbruses teha?

Kui kõht läheb tühjaks sõitke Põlvasse. Põlva uusim restoran La Storia üllatab maitseka sisekujunduse ja hea Itaalia toiduga. Maitske mereannisuppi või nautige pitsat. Olemas on ka lastemenüü ja lastenurk.

Kus ööbida?

Kui tahate Lõuna-Eesti avastamist jätkata, võite jääda ööbima Võrru.

“Soo” Kakerdaja rabas

Filmis “Soo” on kasutatud Kakerdaja raba vaateid.Tiina Paltser

Kas põnevusest pakatav armastustriller “Soo” naelutas su silmad ekraanile? Kui nii, siis ei jäänud sul kindlasti kahe silma vahele ka filmis nähtud kaunid soomaastikud. “Soo“ on filmitud nimelt Kakerdaja ja Mukri rabas. Miks mitte sõita näiteks Kakerdaja rabasse kogema omal nahal ilusaid ja veidi müstilisi rabamaastikke? Siit leiad 4-kilomeetrise laudtee ning laukad, kus palava ilmaga end jahutada. Kui tahad aga laudteelt kõrvale astuda, uuri infot räätsamatkade kohta.

Mida veel lähiümbruses teha?

Peale matka võite sõita Jänedale, kus asub punastest tellistest lossi meenutav Jäneda mõis ning siis saate suunduda Nelijärvele päikese kätte peesitama ja ilusaid sügisilmu nautima.

“Siin me oleme” Koguva külas

“Siin me oleme” tegevus toimub Muhu saarel. Allikas: Kalmer Saar

“Siin me oleme” on film, millega iga eestlane on mingil moel kokku puutunud. Isegi kui sa seda otsast lõpuni näinud ei ole, mängib see nii mõneski kodus tähtpäevadel taustaks või tead tsitaate nagu “Me oleme Tallinnast, me maksame” või “Kui Tallinnasse lähme, lähme kohvikusse ja loomaaeda”.

Igal juhul pakub film palju nalja isegi aastal 2022, mis sest, et film on juba üle 40 aasta vana. 

Tallinnast pärit suvitajad leiavad end keset idüllilist Muhu saart Koguva küla kiviaedade vahelt. Mine hinga mereõhku ning tunneta omal nahal, kuidas aeg käib Muhumaal omasoodu. Imetle Eesti talurahvaarhitektuuri, kauneid tikandeid Muhu rahvariietel, piilu sisse vanasse klassiruumi ning külasta muuseumipoodi. Kindlasti tasub Muhu saarel ära käia ka Jaanalinnufarmis, kus saab näha loomulikult jaanalinde aga ka näiteks sebrasid.

Mida veel lähiümbruses teha?

Kui teid veel mandrile tagasi ei kisu, sõitke Orissaarde, kus teid ootab mõnus restoran Köht. Istuge merega ümbritsetud terrassil ning laske hea maitsta erilisel slavaasia söögil ning, mis peamine, nautige eksootilist atmosfääri. Tõenäoliselt tekib teil õige pea tunne, justkui oleksite puhkamas mõnes Lõuna-Euroopa rannas.

Kus ööbida?

Kui soovite saarele jääda, sõitke ööseks Kuressaarde. See armas kuurortlinn pakub erilisi spaaelamusi igale maitsele.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga