Mida teha väikeste lastega Pärnumaal?

Viimaks on päike pilve tagant välja tulnud ning isegi kõige suuremate töörügajate mõtted puhkuselainele lülitanud. Ja mis oleks parim paik päikese nautimiseks, kui mitte suvepealinn Pärnu? Pärnu on mõnusalt väike ja armas ning igati hea koht perepuhkuse veetmiseks. Jagamegi nüüd mõningaid häid soovitusi, mida teha suvepealinnas, kui reisite väikelastega.

Randa mängima

Pärnu rand

Pärnusse tulles kohe ei saa teisiti, kui lihtsalt peab randa külastama. Kevadel pole veel kõik kohvikud ja söögikohad lahti, aga ega lapsed ühe koha peal istumisest suur ei hooligi. Nende jaoks on kõige põnevam ikka liiv ja kõik mida sellest ehitada saab.

Võtke kaasa labidas, kühvel, ämber ja liivavormid ning rannapall ja rõõmu jätkub kauemaks. Isegi kui väljas on veel jahe, leiab päikselise päevaga mõnusa tuulevaikse nurgakese luidetel või promenaadi pinkidel.

Keskrannas on ka kiiged ning soojematel päevadel saavad lapsed elevandilt otse vette liugu lasta.

Mänguväljakud

Mänguväljak rannas

Kui reisite väikelastega, siis tuleb reisiplaani lisada ka mänguväljakud. Õnneks Pärnus nendest juba puudust ei ole.

Rannast ei peagi kuigi kaugele minema, et jõuda Rannaparki. Siin asub jäätisekohvik, autorent ning batuudid.

Jahedama ilmaga saab püüda päikesekiiri pargipingil. Aga pargis on ka piisavalt varjulisi istumiskohti nendeks päevadeks, kui päike liiga tegema hakkab. 

Kui olete minemas muulile, siis võiksite läbi hüpata ka Viiking Spaa Hotelli vastas asuvast mänguväljakust. Kesklinnale lähim mänguväljak on Munamägi.

Mida teha siis, kui ilm veab alt?

Uhked loomatopised Pernova Loodusmajas. Allikas: Pernova Loodusmaja, Puhka Eestis

Kui sadama hakkab, siis tuleb puhkuse plaan ümber teha. Õnneks jätkub Pärnus lastele tegevust ka siseruumis. Üks koht, mis ka kõige sombusemal päeval sära silmadesse toob on Batuudikeskus UP.

Otse Port Artur 2 ja jõe vahel asub koht, kus võib end sõna otseses mõttes hulluks möllata. Hüpake end hingetuks trampliinimaastikul või täispuhutaval liumäega batuudil Draakon. Järgmiseks võite võta ette supluse 10 000 palliga pallimeres.

Kuid atraktsioone on veelgi lauajalgpallist, piljardi ja mänguautodeni välja. See on võrratu koht, kus veeta üks lustlik pärastlõuna. Kui kõht läheb tühjaks, siis suunduge batuudikeskuse kohvikusse.

Kui otsite harivat vabaaja veetmise kohta, seadke sammud Pernova Loodusmajja. Siin on  avastamist nii suurele kui väikesele ja endalegi ootamatult võib lapsevanem väljapanekutest sama suurde vaimustusse sattuda kui laps. Väljapanek ulatub läbi kolme korruse ning valgusküllastes ruumides saavad külastajad imetleda eri loomade ja lindude topiseid, kalu, taimi ja putukaid.

Pärnu kesklinnas asuvas Apollo kinos aitavad igavust peletada Apollo lastefilmid. Ning kui laps on Lottefänn, kuid ilm ei soosi Lottemaale minekut,tasub ära käia Hestia Hotel Strandi Lotte mängustuudios.

Sulista spaas

Spaamõnusid nautimas

Millisele lapsele siis ei meeldi veetegevused? Kui kevadel ja varasuvel veel rannamõnusid nautida ei saa, siis tuleb ranna asemel suunduda spaasse. Õnneks on neid Pärnus päris palju.

Ühe väikelapse ema tõi välja, et tema lemmikuks on Estonia Resort Hotel & Spa, kuna sealne õhk ja vesi on kõige soojemad.

Väga mõnus ja tore on lastega ka Viiking Spaa Hotellis. Omapärase sisekujundusega spaas on olemas vastuvoolujõgi ja lastebassein. Need, kes jäävad ööbima naudivad väga ka mängutuba.

Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskus sobib aga paremini juba suurematele lastele. 1-3 aastased veel suurtest liutorudest alla lasta ei taha.

Loomad

Alpakad juba ootavad väikseid külalisi. Allikias: Alpakafarm, facebook.com, Puhka Eestis

Kõigi laste absoluutne hitt on ikka kõik karvased ja sulelised nunnud olevused. Pärnumaal saate külastada näiteks Ares asuvat Alpakafarmi, kus on võimalik alpakatega pilti teha ja neid porganditega toita.

Teine tore koht on Ranna Rantšo Matsalu rahvuspargi vahetus läheduses. Siin saab tutvuda erinevate loomaliikide eluoluga ning pisemaid loomi saab ka paitada.

15-minutilise jalutuskäigu kaugusele Ranna Rantšost jääb Kukerand, kus on mõnus pärast loomade vaatamist vees sulistada, sest vesi on siin väikelastega hullamiseks mõnusalt madal.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga