Milline on sobivaim rand sinu rannapuhkuse jaoks?

Käes on rannailmad ning kui sind on hammustanud reisipisik, on kõige toredam sõita nädalavahetuseks mõnda sellisesse randa, kus sa iga päev ei käi. Eesti rannikujoon on aga pikk ning lisaks on meil veel hunnik saari, kus suvemõnusid nautida. Kuidas siis valikut teha? Parim on mõelda, millist puhkust soovid ning meie aitame valida sulle sobiva ranna.

Rand, kus kogu perega aega veeta: Mändjala rand

Kui otsid vahvat randa, kuhu kogu perega aega viitma minna, võiksid autonina Saaremaa poole pöörata. Eestis pole tegelikult randa, kus lastega olla ei saaks – meri läheb igal pool aeglaselt sügavaks ning madalas vees on põngerjatel mõnus sulistada. Kuid Mändjala ranna teeb eriliselt mõnusaks see, et Eesti kõige lõunapoolseima rannana on seal alati soe vesi. Kuid mis laste silmad tõeliselt särama paneb on loomulikult mänguväljakud ja Eesti suurim liivakast. Vanemad saavad samal ajal mändide all võrkkiiges lebada või rannabaaris lõõgastuda.

Fotograafi maiuspala – Pikakari rand

Kui sina või su kaaslane olete inimesed, kes fotoaparaati ka randa minnes koju ei unusta, tasub valida pildistamist väärt rand. Eriti kauneid vaateid Tallinnale pakub Pikakari rand Paljassaare poolsaarel. Säti randaminek varahommikule või tule hoopis hilisõhtuks luidetele piknikku pidama ning nautima ilusaid vaateid Tallinnale. Kuna rand jääb kesklinnast kaugemale on seal vähem rahvast. Toreda boonusena pakub rand ka võimsaid laineid, siis kui laevad mööduvad. Nii et lainefännid, hoidke alt!

Parim rand romantiliseks ajaveetmiseks – Toila

Kui oled paadunud romantik või tahad pakkuda kaaslasele imelisi mälestusi koosveedetud ajast võiksid mõelda Toila ranna peale. Laota kividele rannalina ja lugege üksteisele kuuma päikese käes raamatut, jalutage lähedal olevas lossipargis käest kinni või põgenege inimeste eest põnevasse ja müstilisse Hõbeallika koopasse. Suveõhtud Toilas on aga kui loodud päikeseloojangu nautimiseks rannas. Kui see ka ei aita teil südamedaami südant võita, siis mis üldse aitaks?

Kõige parem rand, kus pidu panna – Pärnu

Ehkki paljudes randades üle Eesti on avatud mõnusad rannabaarid, siis peolembestele on parim valik kindlasti Pärnu rand. Suvepealinnale kohaselt tiksub Pärnu suviti ikka peorütmis. Pubide terrassidel mängitakse elavat muusikat, klubides tantsitakse nii kaua kui piirangud lubavad. Karaokehuvilised võivad öö mööda saata lauldes ja vanemad peohuvilised võivad näiteks külastada öölokaali Kassa, kus vanusepiiranguks on 25+. 

Kui räägime aga rannast, siis pakub seegi mitmeid lõbustusvõimalusi. Hoia silm peal Aloha surfiklubil, kus päevasel ajal saab laenutada erinevaid veesõiduvahendeid õhtul aga ürituse korral tantsida ja lõbutseda mõne DJ valitud muusika taktis. Rannahoones asub klubi Sunset, mille terassil saab nautida randa ja kokteile. Jalutades pisut kaugemale avanevad külastajale kaunid looduslikud düünid, mille vahele ei pea enam sugugi enda piknikukorviga minema. Väike õdus rannabaar  Väike Kuuba on oma rannatoolid lahti pakkinud, nii et võta sõber või sõbranna kaasa ja naudi sumedat suveõhtut.

Üksik rand Matsi

Võib-olla oled sa aga inimene, kes tegutseb meelelahutusvaldkonnas ning kelle jaoks ainuvõimalik meeldiv puhkuseveetmise viis on minna eemale kõigest, mis meenutab sulle tööd nagu inimesed ja üritused. Sellisele inimesele soovitaks sõita kaugele suurtest teedest ja asulatest. Miks mitte avastada Matsi randa Pärnumaal? Tegu on mõnusa loodusliku rannaga, kus võid imetleda lainete jäetud kaunist mustrit rannaliival või lõõgastuda rannamändide all. Paik on ideaalne loodusenautlejale: siin võib uudistada nii ranna- kui puisniite, kui väsimus tükib peale võib lõõgastuda lõkkeplatsil või keerata telki magama.

Surfa maailma lõpus Ristna rannas

Kui sinu puhkuseplaanide hulka kuuluvad veerõõmud ja suured lained, siis on sul tarvis sammud seada Hiiumaale Ristnasse. Nimelt asub just seal, maailma lõpus, Baltimaade suurimate lainetega Surfiparadiis, kus saab harrastada kõiksugu veespordialasid ning maitse suhu saada ka surfarite mõnusast ja vabast elust. Tormise ilmaga saad laine- või kõhulauaga merre söösta, peegelsiledal merel on jälle tore SUP-i või meresüstaga sõita. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga