Mõned nipid kevadise puhkuse planeerimiseks

Kevadel tabab nii mõndagi meist kevadväsimus. Seda sellepärast, et oleme pikast talvest, pimedusest ja külmast ära väsinud ning keha januneb uute kogemuste, värske toidu ja vitamiinide järgi. Üks võimalus end turgutada ning uut energiat saada on planeerida kaaslase või perega tore kevadpuhkus.

Kuidas planeerida kevadist reisi?

Lavendel Spa Hotell

Enne kui hakkad ideid otsima ja ajurünnakut tegema, siis tasub vaadata üle ajakriitilised sooduspakkumised. Võid uurida pakkumiste kohta meie maagiapakkumiste lehelt. Sealt võib leida nii mõndagi soodsat ja meelepärast. Näiteks saab maikuus 59€ eest mõnuleda Lavendel Spa Hotellis Viimsis. Romantikutele on valitud päevadel mais võimalik 69€ eest aeg maha võtta Mäetaguse von ROSEN spa-s.

Pane paika eelarve

Kui eelarve on enne reisi paika pandud, ei löö kevadpuhkus teie rahakotti auku. Mõtle läbi transport ja söök. Bussipiletid on sageli hea varem ära osta. Kui te ei soovi toidu peale liigselt kulutada, siis uurige juba enne minekut maad, kus saab odava raha eest hästi süüa.

Iga söögikord ei peagi väljas söömist tähendama. Ilusa ilmaga võib teha kaasa paar võileiba, haarata poest pirukaid või sooja toitu ning nautida esimesi kevadisi päikesekiiri pargipingil või murul piknikut pidades. 

Siiski, kuna tegu on puhkusega, siis arvesta sisse vähemalt üks kohvikukülastus või kokteil. Lastega reisides tuleb tõenäoliselt plaani võtta ka jäätisesöömine.

Et mitte liialt kulutada, võid välja mõelda ühe tegevuse, millele soovid raha kulutada, olgu selleks siis muuseumikülastus, kinnominek või loomaaed.  See ei tähenda, et peaksite puhkuse ajal kogu lõbust ilma jääma. Ei sugugi! Ülejäänud aja võid kulutada tasuta tegevustele.

Vali reisisihtkoht

Sihtkoha valimisel tasub eelkõige lähtuda enda huvist. Näiteks kui oled kunstihuviline, siis tee valik selle koha kasuks, kus on mõni põnev galerii või majamuuseum. Loodushuviline võiks aga sättida puhkuse huvipakkuva matkaraja äärde.

Kui soovite teha erinevaid aktiivseid tegevusi, otsige koht, kus saab tennist mängida, kanuuga sõita või hoopis golfipalli auku ajada.

Siin on paar sihtkohta, mis meie meelest sobivad ideaalselt üheks kosutavaks kevadpuhkuseks.

Kevadpealinn Türi

Kirna mõisa tulbid. Autor: Margus Vilisoo

Kõigil, kes armastavad lilli ja tulbivälju, tasub oma puhkus planeerida Eesti kevadpealinna Türile. Seda kahel põhjusel. Nimelt puhkevad mai keskel Türi lähedal Kirna mõisas õide mõisa tulbiväljad.

Lillefänne ootab siin 96 eri tulbisorti, nende hulgas ka maailma kõige mustem tulp. Veendu, et kaamera või telefoni mälukaart oleks tühi ning mine pere või sõbrannaga kauneid pilte tegema. 

Teine põhjus, miks mais Türile tulla, on Türi lillelaat. Kalevi tänava väljakutel võib iga aiandushuviline fantaasial vabalt lennata lasta ning muretseda endale kõik kojuaeda vajaminev. Kui päeval saab istikuid osta, siis õhtuti saab lõbutseda hea muusika saatel. Näiteks astuvad laadal sel aastal üles Traffic, Tanel Padar ja Kukerpillid.

Lainete loksumine ja kunst Viinistul

Viinistu Kunstimuuseum Autor: Kaidi Marii Kütt

Kas tahaksid nautida kultuuri, kuid seda kuskil väikses vaikses ja looduskaunis kohas? Kui nii, siis tasub planeerida puhkus Viinistule. Just selles pisikeses Põhja-Eesti külas asub Eesti ainuke erakunstimuuseum.

Jaan Manitski kogus on 1000 kunstiteost. Jaluta muuseumis ringi ning naudi Eesti kunsti paremikku 19. sajandist kuni kaasajani välja. Muuhulgas saad imetleda Amandus Adamsoni, Johan Köleri ja Eduard Wiiralti teoseid.

Kui kõht tühjaks läheb, siis saab einestada Viinistu rannarestos ning kui hing ihkab merele, võib ette võtta kaatrisõidu Mohni saarele.

Matsallu lindude rännet vaatama

Matsalu rahvuspark. Autor: Jaak Sirp

Esimene märk kevade saabumisest on kahtlemata üle pea lendavad linnuparved. Kevadine lindude ränne kulmineerub mais ning just siis saab meie looduses näha ka neid linnuliike, kes on Eestis vaid läbisõidul. 

Kõige olulisem rändlindude peatuspaik on Matsalu rahvuspark. Veelindude jaoks on Matsalu üks Euroopa tähtsamaid peatuspaiku rändeteel Arktika ja Lääne-Euroopa vahel. Paki aga lindude välimääraja ja binokkel taskusse, pane jalga veekindlad jalanõud ning mine matkama. 

Penijõe matkarada saab alguse Penijõe parklast ning külastajal on valida nelja erineva marsruudi vahel. Lisaks on pargis kokku kuus linnutorni.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga