Lottemaa kutsub iga ilmaga!

Perega Lottemaal
Perega Lottemaal

Mida teha, kui sul on terve päev vaba, auto ja 5 last? Kui sul endal ideedest napib, küsi lastelt. Küll nemad juba teavad ja vastus tuleb kui ühest suust „Lähme Lottemaale!“. Mõeldud-tehtud. Ei heidutanud meid ka ähvardavalt tumedad pilved taevas. Ja õigesti tegime!
Saime küll nii vihma, rahet kui päikest, kuid päev oli sellest hoolimata kordaläinud. Kohati tuli halb ilm ka kasuks. Majades oli palju liikumisruumi, saime kiirelt iga asja juures „löögile“ ja ei pidanud ootama pikkades järjekordades. Seega soe soovitus neile, kes ei soovi järjekordades oodata – valige pisut kehvem ilm!

Pidevalt uuenemas

Lotte ja ta ema Anna
Lotte ja ta ema Anna

Oleme Lottemaal küll juba mitmeid kordi käinud, kuid igal aastal (ja isegi mitu korda aastas käies) on seal alati midagi uut leida, mida möödunud korral ei olnud või ei märganud. Selle aasta suurimad üllatajad olid uued tegelased. Lapsed ei jõudnud ära oodata, mil kohtuvad Lotte väikse õe Roosiga. Õnneks me ei pidanud kaua ootama, trehvasime tamaga juba õige pea.
Lisaks Roosile oli veel mitmeid uusi tegelasi. Näiteks läti keelt rääkiv kärbes Ruta, erinevad putukad ja ka keeli õppiv kiviteadlane Lembit, kes üritas sõnad selgeks saada klaas(kirstus) puhates. Me alguses vaatasime, et keegi on siit ilmast lahkunud, aga lähemal uurimisel tuvastasime hingamise:D.

Veelgi rohkem seiklusi

Uusi ja põnevaid atraktsioone leiab ka seiklusrajalt. Samuti on palju avastamist uutes majades nagu Jaagu maja ja doktor Ave kliinik, planetaariumis ja mitmetes muudes toredates kohtades. Seega on Lottemaale asja ka neil, kes arvavad, et on iga viimse kui koha juba järgi vaadanud. Kui sa sel aastal sinna aga jõudnud ei ole, tuleb teekond jälle jalge alla võtta, et end eksperdistaatuses edasi tunda.

Lottemaa kohvik
Lottemaa kohvik

Positiivselt üllatav restoran

Pean tunnistama, et varasemalt on toidukohad meist mööda läinud. Kui sul on kaasas 5 last, siis nende kõigi näljatundega võidelda ei ole mõtet. Seega seadsime sammud Lottemaa kohvikusse. Ja no minu jaoks oli see küll üks suur üllatus alustades menüü rikkalikkusest ja lõpetades toitude suurustega. Kui esmapilgul võib tunduda, et prae hinnad ei ole kõige soodsamad, kui mõelda, et tegemist lastele mõeldud kohaga, siis portsjonide suurust nähes oli kõik selge. Nälga ei saa siin küll mitte keegi jääda. Seda nii toidu rohkuse kui menüü mitmekesisuse tõttu.
Kolmesed kaksikud said elus teist korda friikartuleid. Friikartuli tuutu oli aga tubli suutäis, nii et jätkus ka kaasa võtmiseks. Kõik väiksesse kõhtu ära ei mahtunudki. Seitsmesed valisid endale juustuburgeri friikartulite ja salatiga (kogus oli tubli meheports) ja Vinkupitsa. Pitsa väärib omaette välja toomist. Esiteks selle suurus (läbimõõt 32cm) ja teiseks selle mõnusalt pikalt veniv paks juustukiht, mis viis keele alla nii suurtel kui väikstel. Aga taaskord, kõik kõhus ruumi ei leidnud, seega tuli ka seda koju edasi maiustamiseks kaasa võtta. Teenindajad olid üliarmsad ja vastutulelikud. Neilt sai ka mugavaks kaasavõtmiseks vajalikud karbid.

Ka rongisõit on elamus

Kuna ilm meid ei soosinud ja väikesed jalad olid tundide pikkusest ringi seiklemisest väsinud, võtsime parklasse sõiduks piletid rongile. Hoolimata sellest, et teekond oli lühike, jäi ka sellest kõige väiksematele mõnus mälestus, mida veel ka kodus mitmeid kordi meelde tuletati. Seega, kui isegi jalgades jõudu veel on, tasub eriti väiksemate lastega minnes vähemalt üks ots rongiga läbida. Elamus omaette.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et ka need, kes on Lottemaa iga-aastased külalised leiavad ka sel aastal ikka ja jälle uut avastamist, mis täidab kenasti vähemalt ühe (kauni) suvepäeva. Ja kui juba kaugemalt tulek, vaata kindlasti ka Hotelliveebi valikus olevaid pakette, mis sisaldavad Lottemaad. Nende hulgast leiad Kurgo Villa, Villa Wesseti ja Pärnu hotelli paketid.
 
 
Tekst: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga