Eesti esimene disko-WC, maitsev kohtumine põdraga ja õdus Ööbik ehk perepuhkus Võrumaal

Ööbikuoru Villa
Ööbikuoru Villa

Ühel ilusal, üle pika aja päikesepaistelisel, laupäevasel talvehommikul tuli kange tahtmine linnast põgeneda.
Hakkasime kiirelt uurima, kus saaksime oma suure perega ööbida. Kriteeriumiks 1 öö, 3 last paketis, looduslähedus, asukoht linnast väljas ja väiksem hubasem majutusasutus. Mõningase Hotelliveebi otsingu järel jäi kaalusõelale Ööbikuoru Villa “Perepakett koos Kubija SPA ja soolakambri külastusega“. Paketi kirjelduses on, et selles sisalduvad täiskasvanud + 2 last. Ei tea, kas tehti erand, või on alati nii vastutulelik suhtumine, kuid saime kõik oma kolm kenasti hinna sisse.

Kubija hotell-loodusspaa spaa- ja saunakeskus
Kubija hotell-loodusspaa spaa- ja saunakeskus

Leppisime Ööbikuoru Villaga kokku, et esmalt läheme külastame Kubija spaad ja seejärel alles liigume Ööbikuoru Villasse. Kõik oli kenasti organiseeritud ning pääsesime probleemideta paketi siseselt spaamõnusid nautima. Rahvast oli üllatavalt palju, eriti just lastega peresid. Spaa on väike ja hubane, ujumiskilomeetreid seal läbida ei saa, see-eest aga leiab hulgaliselt suuremaid ja väiksemaid veesilmasid, mis on erineva soojuse ja sügavusega. Seega leidsime igaüks endale sobivaima. Sekka mitmeid saunakülastusi ning 2 tunnine spaakülastus mööduski märkamatult.
Kuna talvisel ajal Ööbikuoru Villas igapäevaselt restoran avatud ei ole, mõtlesime, et enne Villasse minekut põikame läbi mõnest vahvast kohvikust. Kõhud olid vees vedelemisest ju mõnusalt heledaks läinud. Ööbikuoru lahkel soovitusel väisasime otse Suure Munamäe jalamil asuvat restorani Suur Muna.
Kohvik Suur Muna
Kohvik Suur Muna

Nagu kodulehelgi kirjas, siis pakutavad toidud valmistatakse lähiümbruse talunike poolt armastusega ja valdavalt mahedana kasvatatud saadustest. Ojaa, seda oli tunda igas suutäies. Boonusena tuleb välja tuua kindlasti see, et toidu juurde toodi tasuta marjadega maitsestatud kannuvesi ning Haanja rukkileib ja taluvõi.
Menüü ise oli pigem lühike. Kuid leidus kõike – nii suppe, salateid kui praade ja muidugi magusat ja kohapeal valmistatud kooke. Sellest hoolimata oli valik siiski üpris keeruline. Tahaks ju proovida kõike alates ahjulambast ja käsitööravioolidest ning -pastast lõpetades sokuliha  ja peipsi kohafileega. Meie valikuks osutus aga hoopis põdraliha. Ojaa…see suutäis oli metsik igas mõttes. Ka päev hiljem suudame neid maitseid elavalt meenutada, niivõrd hea oli. Lastele võtsime ahjukartulid pihvi ja kalaga. Magustoiduks jäätist, smuutit ja kooki. Majaperemehe soovitusel sai ka pokaal veini võetud, mis on neil muide endal Portugalist otse tellitud ja siinsest kaubandusest ei leiagi.
PS! Kohvikus Suur Muna on teisel korrusel tõenäoliselt ainuke Eesti disko-WC. Sinu valik, kas soovid maiseid vajadusi rahuldada ABBA või Boney M seltsis. Ava uks, lülita valgustinuppu ja muusika ning diskopall on sulle toeks sel raskel tööl????.
Ööbikuoru Villa
Ööbikuoru Villa

Nüüd, mil kõhud lõid nurru ja väsimus hakkas võimust võtma, oli viimane aeg võtta suund Ööbikuoru Villa poole. Kuna meid on kokku 5, sai meile osaks suur peretuba mis koosnes kahest romantilises stiilis toast nimedega Josephine ja Lucinda. Tubade sisustus järgis maja nime – Villa – stiili igas nüansis, alates toolidest lõpetades kappide ja lampideni välja. Kõik oli väga puhas ja mõnus. Kui mu esialgne hirm oli, et tuleb unetu öö, sest mul on kerge uni ja ärkan iga krabina peale, siis kartus oli asjatu. Selline kahe toaga lahendus oli suurepärane võimalus kõik lapsed rahulikult ühte tuppa ööund nautima panna ja ise samal ajal kõrval toas veel mõningad tunnid seda rahu ja vaikust tunda. Suvel võiks see veel eriti tore olla, sest toas on suured aknad/uksed, mida avades on võimalus sumedat suveööd ka vahetus looduses nautida.
Ööbikuoru Villa peretuba
Ööbikuoru Villa peretuba

Ööbikuoru Villa hommikusöök
Ööbikuoru Villa hommikusöök

Kui kosutav uni möödas, tuli sammud suunata hommikusöögile. Valik oli lihtne, kuid täiesti piisav ning me kõik leidsime endale sobiva suutäie muretult. Hitiks olid loomulikult pühapäevahommikused pannkoogid. Ja tegemist oli nende ehedate, koduste väikeste pruunipõsksete koogikestega. Kuid leidus veel ehtsat munaputru, klassikalist peekonit, võileivamaterjali, croissante, hommikuhelbeid ja müslit, putru, heeringat ja palju muud. Lapsevanematele on kindlasti hea teada, et ühes söögiruumis asub ka laste mängunurk. Seega kui nende nälg on kõrvaldatud, saab ise rahulikult nautima hakata ja lapsed sinna mängima suunata.
Mainimata ei saa jätta ka väga meeldivat teenindust ning naerusuud ja lahket sõna ka siis, kui meie pere üks pisematest suutis terve tassitäie piima ümber ajada.
Kuna lund on õues metsikult, oli ka soov, et saaks enne koju tagasi minekut miskit ka õues teha. Soojemal ajal leiaks mitmeid tegevusi ka Ööbikuoru Villa ümbruses. Villal endal on väike mänguplats ja läheduses asuvad ka mitmed vaatamisväärsused. Praegusel lumisel ajal need aga eriti ei ahvatlenud. Kuna peres kasvab 3 last – kaksikud poiss ja tüdruk kohe kolmesed, suurem tüdruk 7 – pole vist keeruline mõistatada, mis rohkem mõtteis mõlkus – kelgutamine. Vaatasime Haanja piirkonna teenusepakkujaid ning leidsime Veemäe Snowhilli tuubirajad. Koht on avatud juba kella 10st seega paras lõbus lumes müttamine enne kui suund koju Tartu poole ette tuleb võtta jälle. Niisiis saigi lõbus tunnike nende kolme erineva raskusastmega rajal veedetud.
Ja sedasi sai läbi ka meie vahva lühipuhkus Haanjamaal. Kokkuvõtteks võiks öelda, et sellisest spontaansest lühipuhkusest rohkemat soovida oleks patt – lõbus nii lastele, kui romantiline vanematele, kes saavad Ööbikuoru Villa muinasjuttu peale laste magama panekut üheskoos nautida.
Hotelliveebis pakutavate Ööbikuoru Villa pakettidega saate tutvuda SIIN!
Tekst: Brit Mesipuu
 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga