Presidendivääriline hostel

Nooremana olen ma ööbinud igat tüüpi hostelites, noortereisidel valiti ikka soodsaim ööbimisvariant. Ma ei saa öelda, et need oleksid olnud väga ebameeldivad kogemused, kuid siiski tunnen ma täna, 35-aastaselt, et sõna hostel tekitab minus mingit tõrget. Paar aastat tagasi pidime me olude sunnil ööbima ühes Oslo hostelis, mis oli küll võrratu asukohaga, kuid äärmiselt külm ja isikupäratu ning ma lubasin, et rohkem ma, kui vähegi võimalik, hosteleid ei külasta. Siis ma veel ei teadnud, et oma sõnade söömiseks ei lähegi teab kui kaua aega.
Nimelt avas Tartus selle aasta kevadel uksed butiikhostel nimega Hektor Design Hostel ning tahes tahtmata tõmbas selline nimi tähelepanu. Te jäite ju ka mõtlema, et mis see siis on?  Uus Hektor Design Hostel Tartus on nagu sõõm värsket õhku – butiik, mis on loodud pakkuma uut sorti majutusteenust hotelli kvaliteedi ja hosteli hindadega. See on nutikas & lihtne kombinatsioon traditsioonilisest teenusest, moodsast & funktsionaalsest disainist ning taskukohasest ööbimisvõimalusest igat tüüpi reisija jaoks.
Hektor_hostel_double_bed-1400x900
Visuaalsest perspektiivist on Hektor täis kunsti & disaini, sest nii väliselt kui sisemiselt on maja hästi läbimõeldud & planeeritud meisterlike artitektide poolt büroost KAMP Arhitektid, partneri & arhitekti Jan Skolimowski eestvedamisel. Graafilise ja sisedisaini elemendid on loodud talendika disaineri käe läbi stuudiost Tuumik Graphic Design, Hr. Martin Eelma, kes on pärit nende naabrusest – Aparaaditehasest.

35792

Kaunis sisegraafika on kõrgeima kvaliteediga teostanud kunstnikud stuudiost Stencilit, samuti Aparaaditehasest. Nagu kirss tordi peal on geniaalsed tänavakunsnikud rühmitusest Multistab jätnud oma märgi Hektori keldrikorrusele. Ja veel, meie tubade seintel ripuvad Ahti Sepsivarti kunstiteosed ja mitmed unikaalsed mööblilahendused majas on toodetud Eesti iseseisvate mööblitegijate poolt spetsiaalselt Hektori jaoks.

35794

See kõik ei kõla ju sugugi klassikalise hosteli moodi?  Hostelis on 230 tuba, toa hinnad ühele inimesele algavad 15 eurost. On olemas nii ühe-kuni neljainimese toad, kui ka narivooditega toad gruppidele, kus hinnad samuti algavad 15 eurost. Kardate narivooditega tube nagu mina? Et on ebameeldivalt külmad ja kõledad? Ilmaasjata kardate. Siit tulebki välja Hektor Design Hosteli erinevus. See on butiikhostel, mis on mõnus ja hubane, kuid samaaegselt ka hostelile kohaselt soodne. Ilmselt ka omamoodi vaatamisväärsus, sest inimesed nii Eestist kui välismaalt tulevad uudistama, et millega ometi tegu on.
Lisaks tubadele on olemas ka külaliskorterid pikemaks peatumiseks. Multifunktsionaalses majas on lisaks majutusele palju mugavusi – moodne jõusaal ja joogaruum, et kasvatada füüsilist & vaimset jõudu; lounge lauajalgpalli & projektoriga filmiõhtute korraldamiseks; saun, pesuruum ja täisvarustusega ühisköök; ning  täisteenindusega kohvik Hektor Cafe koos raamatukoguga maja esimesel korrusel.
Hektor_Design_Hostels_tuba_6le_2

bathroom_shower_Hektor_hostel-1400x900 (1)

Eelmisel nädalal üllatas Eesti avalikkust ka Tartu- ja Jõgevamaad külastanud president Kersti Kaljulaidi ööbimiskoha valik – valituks ostus just uus disainhostel. Hosteli 25 erineva toatüübi seas presidendisviiti küll ei leidu, kuid Kaljulaid kinnitas, et jäi oma ööbimisega disainhosteli kahetoalises külaliskorteris igati rahule. Minu arvates on äärmiselt kiiduväärt, et president sellise valikuga tunnustas uutmoodi ööbimiskogemuse pakkujaid Tartus.
Tartu on teadupärast heade mõtete linn. Hektor Design Hostel kinnitab seda. Hotelliveebis saadaolevate hosteli pakkumistega saate tutvuda SIIN

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga