(Sportlik) puhkus Pühajärvel

Seekord jätsime lapsed koju ja valisime oma sihtkohaks Pühajärve Spa ja Puhkekeskuse ning paketi „Puhas puhkus Pühajärvel“. Nii täitsid meie päevi ujumine, bowling, infrapunasaun ja jõusaal. Aga allpool kõigest ka pikemalt.

Pühajärve spaa hotellituba
Pühajärve Spa hotellituba

Viks ja viisakas hotellituba

Hotellitoa iseloomustamiseks sobiks kõige paremini vast just väljend viks ja viisakas. Ei olnud midagi ülemäära luksuslikku, aga mitte midagi ei olnud ka puudu. Kena lai voodi, parajalt ruumikas tuba, värske välimus jne. Seega kõik vajalik üheks mõnusaks väljapuhkamiseks oli olemas. Meie toa vaade avanes Pühajärvele ja pargile. Praegusel sombusel ajal see efekt vast nii välja ei tulnudki, kuid suudan vaid ette kujutada, milline hunnitu vaade sealt võiks roheluse ajal avaneda.
Ainus, mille üle taaskord nuriseda tahaks, nagu olen ka mitmel eelmisel korral teinud, on televiisor. Füüsiliselt on ta kohal olemas, aga sisuliselt ei ole suurt midagi vaadata. Ikka udune ja virvendav telepilt. Aga no kes meist ikka spaasse telekat vaatama läheb, eks?!

Soe veekeskus

Pühajärve spaa veekeskus, bowling ja jõusaal
Pühajärve Spa veekeskus, bowling ja jõusaal

Minu suureks üllatuseks oli veekeskuse osa soojem, kui tavapäraselt neis muidu on. Mulle ei meeldi üldse külm, siin seda tunnet aga kordagi ei tekkinud. Ka suur bassein oli mõnusalt paras, isegi minu jaoks. Alustasimegi oma puhkust just seal, läbides mitmeid sadu ujumismeetreid. Rahvast oli küll palju, kuid sportlikku ujumist see siiski ei takistanud.
Veekeskuses on lisaks suurele basseinile veel üks mullivann ja kaks lastele mõeldud pisemat basseini. Pesemisalalt leiad veel kaks sauna – auru- ja leilisauna.
Taaskord tasub eraldi välja toomist vaade, mis veekeskusest avaneb. Lihtsalt imeline on lõõgastuda rannatoolil ja vaadata kauni järve ja metsa peale.

Hasartne bowling

Järgmisena sai ette võetud sportlik palli veeretamine. Polnud seda aastaid teinud, seetõttu oli see veel eriti vahva ja hasarti tekitav. Mängijaid on seal väga palju, seega tasub kindluse mõttes aeg ette broneerida. Meil oli see tehtud, seega pääsesime kenasti löögile. Teenindaja oli tore, varustust jätkus ka kõikide radade täis oleku ajaks ning õhustik oli sportlik. Seega kõik täpselt nii nagu olema peab.

Kuumus kontideni

Esimese päeva viimaseks atraktsiooniks valisime infrapunasauna. See esmalt „süütu“ soojus, mis saunas valitseb, saab ca 10 min pärast täiesti uue tähenduse – higi voolab ojadena ja lausa tunned, kuidas see võtab läbi nii lihast kui luust. Lisaks on talle omistatud lõpmata palju kasulikke omadusi alates mürgiste jäätmete väljutamisest lõpetades stressi ja väsimuse peletamise ning 30 minuti jooksul 600 kilokalori põletamisega. Seega igati väärt saun millegi uue ja põneva kogemiseks.

Toekas õhtusöök ja elav muusika

Pühajärve spaa pubi
Pühajärve Spa pubi

Peale aktiivset õhtut oli viimane aeg seada sammud söögi poole. Valisime õhtustamiseks hotellis asuva pubi. Taaskord oli meil väga hea meel, et laud oli ette broneeritud. Vastasel korral oleksime pidanud õhtustama baarileti ääres.
Eelroaks sai valitud küüslauguleivad ja idusalat. Mõlemad maitsesid hästi. Pearoogadena tellisime tšillimarinaadis tiigerkrevetid ja grillitud lihaveise sisefilee. Mnjaa, maitsed olid oivalised ja praed täiesti mõistliku suurusega. Tore oli see, et teenindaja küsis ka millises küpsusastmes liha soov on. Samuti tänan väga meeldivat teenindajat Kerlit selle eest, et kõik mu eritahtmised (soovisin mõnd komponenti toitudes vahetada ja mõne hoopis ära jätta) said samuti käigu pealt täidetud ilma silma pilgutamata.
Mis kõige parem, kuna tegemist oli laupäeva õhtuga, oli pubis esineja (seekord Raen Väikene) ja see oli kõigile tasuta. Seega võisid lisaks heale kõhutäiele ka tubli tantsutiiru teha.

Asjalik jõusaal

Uut päeva sai alustatud jõusaaliga. Olin pühapäeva hommikul seal ainus külastaja, seega terve saal oli minu päralt. Kõik vajalik normaalseks trenniks oli olemas. Ja mainin seda vist nüüd juba kolmas kord – lisaks füüsilisele tegevusele sai ka meeli ergutatud kauni järvevaatega.

Rikkalik hommikusöök

Pühajärve spaa hommikusöök
Pühajärve Spa hommikusöök

Käes oli aeg nüüd hommikust sööma minna. Seda pakuti restoranis. Ka siin ei ole nurisemist mitte millegi üle. Pigem võiks öelda, et olin isegi meeldivalt üllatunud, et valik nii rikkalik oli. Rahvast oli palju, kuid teenindajad olid kärmed ning täitsid usinalt tühjenevaid toidulaudasid. Valikus oli tõesti kõigile midagi – mitmes variandis kalatooteid, klassikaline omlett ja viinerid, praekartulid, puder, pannkoogid, saiakesed ja koogid, hommikuhelbed ja müslid, puuviljad ja puuviljasalat, värske ja koorega salat ja nii edasi.
Ainus mille üle nuriseda võiks, on kohvi. See oli tehtud termostesse ja lisaks sellele, et tihti otsa sai, jäi tassipõhja ka hulganisti puru. Hea meelega oleks näinud seal masinakohvi tegemise võimalust.

Mõnus massaaž

Meie minipuhkuse viimaseks „atraktsiooniks“ oli osaline massaaž kestusega 20 minutit. Massööri käed olid kogenud ja oskuslikud. Seljalihastele jäi mõnus mälestus. Teine kord sooviks aga natukene pikemalt seda mõnu tunda, seega tasub kindlasti kaaluda nii öelda aja juurde ostmist.
Hotelliveebis pakutavate Pühajärve Spa ja Puhkekeskuse pakettidega saate tutvuda SIIN!
Tekst: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga