Sportliku puhkuse võimalused hotellides

Puhkuseviise on sama palju, kui on erinevaid puhkajaid. Mõne inimese jaoks on õige puhkus vaid see, kui saad kuumale rannale pikali heita ja lasta meretuulel end unne suigutada. Teise jaoks on aga rannal lamamine surmigav ning puhkusest teeb puhkuse erinevate laatade, festivalide ja suveetenduste väisamine. Kolmas januneb hoopis seikluse järele ja tahab ronida seiklusparkides ning purjetada merel. Mis aga siis, kui sulle meeldib laiselda ja süüa, kuid siiski sooviksid igasse päeva ka veidi füüsilist aktiivsust? Uurisime, milliseid huvitavaid sportimisvõimalusi pakuvad eri majutusasutused.

Kasvata musklit Tartus

Pole midagi mõnusamat, kui istuda hommikusöögilauas uniste kaaslaste kõrval teadmisega, et sinul on tänane trenn juba tehtud. Uni on läinud ning enesetunne suurepärane — sa oled valmis vastu astuma mistahes päevale ning ilma süümepiinadeta proovima hõrgutavaid sööke, limpsima  jäätist või logelema niisama terve päev pargis või jõe ääres.

Sellise mõnusa teenusega hellitab sind Hotell Tartu. Kusjuures jõusaal asub hotelli viiendal korrusel, mis tähendab, et sa treenides nautida kaunist vaadet linnale. Trenažööridel saad sooritada nii jõu- kui kardiotreeningut ning seda just siis, kui see sulle kõige paremini sobib, sest jõusaal on avatud lausa 24 tundi. 

Avasta Narva-Jõesuud rattaga

Narva-Jõesuu on kuurortlinn, mille tõelised spaaentusiastid on kindlasti juba avastanud — nimelt on seal mitmeid lahedaid spaahotelle ning loomulikult ei saa mainimata jätta ka linna suvist tõmbenumbrit, kaheksa kilomeetri pikkust liivaranda. Narva-Jõesuus tekib kohe see eriline puhkuse tunne — mine ja jaluta linnatänavatel või mere ääres päikeseloojangu ajal ning on tõenäoline, et sa ei taha enam kunagi koju minna. 

Kui on soov end aga veelgi rohkem liigutada, siis siinjuures tõttab puhkajale appi Meresuu SPA & Hotel, kust saab rattaid laenutada. Naudi rattasadulast muinasjutulist puitarhitektuuri, käi ära sadamas või vänta uuendatud rannaalal. Suurema koormuse saamiseks võid võtta ette rattareisi Narva.

Hoia end vormis Noorus Spas

Igavese nooruse saladus peitub loomulikult tervislikus eluviisis ning Noorus Spa Hotellis Narva-Jõesuus ahvatletakse ka kõige laisem laiskloom füüsilistele tegevustele. Näiteks saab sealt laenutada nii jalgpalle kui ka võrkpalle. Mis oleks veel mõnusam, kui korraldada sõpradega üks tore rannavolle- või -jalgpallimatš? Lastega perede hulgas on hitiks sulgpallireketid ning vanaema võite samal ajal saata jalutustiirule käimiskeppidega.

Pane oma täpsus proovile Mäetagusel

Isegi kui basseini ääres vedelemine või saunas higistamine pole sulle, saad ikka kaaslasega spaasse minna. Nimelt asub Mäetaguse mõisapargi servas, kohe hotelli külje all disc-golfi väljak. Väljakul on kaks rada, üks sobilik algajatele teine paras pähkel edasijõudnutele. Niisiis võta oma kettad kaasa või laenuta need kas hotelli või supelmaja vastuvõtust ja hakka mängima.

Lase vibu Ida-Virumaa ainsas vibulaskmiskohas

Oled sa kunagi vibu lasknud? Kui mitte, siis miks mitte lülitada see põnev sportlik tegevus oma selleaastasesse puhkusepaketti? Kui oled aga kirglik harrastaja võiksid samuti kaaluda Saka mõisa külastust. Nimelt saab seal kasutada kahte märklauda ning olemas on nii algajatele sobivamaid alumiiniumnooled kui ka edasijõudnumate puunooled. Kui tunned, et oled hingelt Robin Hood, siis on see õige puhkus just sulle

Ujuta beebisid või tule vesivõimlemisse Kuressaarde

Kui oled veeloom, armastad ujuda ning veedaksid meelsasti terve puhkuse vees, võiksid ette võtta reisi Saaremaale, sest sealne GOSPA pakub lõõgastuvate tegevuste kõrvale ka aktiivsemaid veetegevusi. Löö aga lahti nende treeningklasside ajakava ning planeeri puhkus nii, et saaksid nautida kas vesivõimlemist või pakkuda vee-elamusi oma pisibeebile. 

Joogata saunas Viimsi Spas

Jah, sa kuulsid õigesti. Sauna Yoga on treeningstiil, mille puhul tehakse joogat 50- 55°C saunas. Kui oled juba varasemalt joogaga kokku puutunud, siis tulevad siinsedki poosidki sulle tuttavad ette, sest see stiil ühendab erinevaid joogastiile. 

Viimsi Spas pakutav sauna ja jooga kooslus mõjub väga lõõgastavalt ning eriti soovitatav on seesugune sessioon inimestele, kes kannatavad selja või kaelavalu käes või vajavad lihtsalt rahunemist ja pingete maandamist. 

Naudi Golfi Laulasmaal

Üks võimalus oma spaapuhkusesse veidi vürtsi lisada on ühendada see golfimänguga. Just seesuguseid pakette pakutakse Laulasmaal. Peale golfimängu Niitväljal sisaldab pakett ka massaaži ja joogat. Ning kui su partner pole golfihull, saab palli toksimise asendada lõõgastavate spaahoolitsustega.

Veereta kuule suvepealinnas

Pärnusse minnakse eelkõige nautima randa ja suvemeeleolu kuid kui keha on päikese käes vedelemisest kangeks jäänud ning soov on end veidigi liigutada, siis on hea mõte kasutada võimalust mängida Tervise Paradiisis bowlingut. See on hea võimalus veeta aega sõpradega ning end seejuures ka pisut liigutada. 

Õpi ratsutama või mine ratsamatkale Pärnumaal

Miks mitte sisustada oma puhkus tegeledes oma loomadega? Kui oled hobuste fänn, siis oled oodatud puhkama Pärnumaa metsade vahele Maria tallu, kus muuhulgas pakutakse võimalust minna ratsamatkale lähedalasuvatesse metsadesse ja vaatamisväärsuste juurde. Ka on võimalik Maria talus ratsutamist õppida — see on tore võimalus teha esimest tutvust hobustega ning ka suurepärane trenn.

Aja selg higiseks lauatennise või petanque’iga

Kui tunned vahel spaas olles vastupandamatut soovi kellegagi võistelda, siis parim võimalus selleks on  ajada taga pisikest valget palli ehk võtta mõõtu pingpongis. Just sellist toredat ajaveetmisviisi pakub Pühajärve Spa. Kellele aga selline kiire ringitõmblemine vastunäidustatud või sootuks vastumeelne, võib laenutada hoopis petanque’i kuulid. Mõnus täpsust ja mängulusti pakkuv tegevus hoiab sind aktiivse ja rõõmsana.

Hestia Hotel Haapsalu SPAs saab ka nägu vormis hoida

Treenimist ja toonuse tõstmist ei vaja ainult me keha. Kauni ja noorusliku näonaha säilitamiseks on hea treenida ka näolihaseid. Hestia Hotel Haapsalu SPA pakubki oma klientidele igahommikust näojoogat. Imelise vaatega saalis saab kaela pikaks venitada, otsmikulihaseid siluda ning miimikat korrigeerida. Hea on hästi tähele panna, sest näojooga toob parimaid tulemusi siis kui selle enda igahommikusse ilurituaali lülitad. 

Püüa Roosta rannas tuult

Suvi on parim aeg proovida midagi uut ning surfamine on tõeliselt sõltuvust tekitav tegevus. Kui sul välja tuleb oled sa õnnelik nagu väike laps ja tahad kohe uuesti proovida, kui ebaõnnestub on sul aga samuti kihk kohe uuesti proovida, sest eelmine kord ju juba peaaegu õnnestus.

Läänemaal Roosta rannas saad proovida nii purjelauda kui lohesurfi ning mõlema tegevuse jaoks on algajatele olemas ka instruktor.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga