Sügisene saunarituaal viib pinged minema

Kuhjuv tööstress, pinged kodus ja mure raha pärast— me ju kõik tunneme, kuidas vahel kasvavad asjad üle pea. Sellistel hetkedel on kõige parem vajutada korraks stopp-nuppu ning panna oma tervis ja heaolu esikohale. Saame ju olla hea kaaslane, lapsevanem, töötaja või edukas ettevõtja vaid siis, kui oleme terved ja tugevad. Enda eest regulaarselt hoolitsemine vähendab ka läbipõlemise riski, nii ongi hästi oluline tunda ära see hetk, kui vaim hakkab väsima.

Üks kõige mõnusamaid viise pingetest vabanemiseks on kindlasti saun ning et käimas on sauna-aasta, siis seda enam on meil põhjust sukelduda saunamaailma. 

Kas teadsid, et lisaks tavapärasele saunaskäigule pakuvad paljud spaad ka erilisi saunarituaale? Vaatamegi nüüd, millises suunas võiks üks saunahuviline oma sammud sel sügisel seada.

Mis on saunarituaalid?

Saunarituaal on selline saunaskäik, kus saunameister loob ruumis meeldiva atmosfääri ning juhatab erinevaid tegevusi. Näiteks võib plaanis olla keha koorimine, vihtlemine või eri aroomide kasutamine.

Viimsi SPA saunareeded

Tallinn Viimsi SPA saunakeskuses saab nautida lausa nelja erinevat saunarituaali. Soolasauna rituaal pakub võimalust koorida keha soola ja orgaanilise mee või õli seguga.  

Leilisaunarituaal, aga aitab sõbraks saada tõeliselt tuliste temperatuuridega. 

Aroomisauna rituaalis turgutatakse keha ja vaimu aroomidega ning pakutakse ka erinevaid jahutavaid elemente. 

Kord nädalas, reedeti, oodatakse aga kõiki külalisi saunareedele, mis toimub saunakeskuse välisaunas. Siin saab ennast kohe mõnuga mitme vihaga vihelda ning nautida külma saunaõlu ja jäist suupistet.

Saunarituaal pole aga kaugeltki ainuke põhjus, miks Viimsi SPA-d külastada. Miks mitte võtta kaasa terve pere? Viimsi SPA-s on olemas pakett, mille raames saab lapse tasuta kaasa võtta. Kui olete aga veepargi huvilised, siis tasuks kindlasti kaaluda perepaketti Atlantis H2O Aquaparki. Viimsi SPA pakub veekeskuse pakette ka kahele täiskasvanule. Kui aga soovite nautida lastevaba puhkust, siis võtke ette külaskäik privaatsesse ja eksklusiivsesse spaa- ja saunakeskusesse SPA 18+.

Ring Sport Hostel meelitab kasesaunaga

Jah, sa lugesid õigesti, Tallinnas Õismäe teel asub hostel, koos spaakeskusega, kus saad kallima, pere või sõpradega mõnusalt aega veeta.

Uhiuus spaa võlub mitmesuguste saunadega. Siin on kõik täpselt nii nagu tõelises Eesti maasaunas: puuküttega saun ja saunavihad, tuline leil ja hea tuju. 

Saunahuntide rõõmuks on saunade valik väga suur ning pakutakse nii suitsusauna stiilis sauna kui ka kase- ja kadakasauna. Eksootika huvilistele on loomulikult olemas ka Hamam. 

Madalamate temperatuuride austajad saavad nautida merevaigusauna ning kuumahuvilised mõnuleda Soome saunas. 

Saunameistrite juhendamisel pakutakse Ring Sport Hostelis ka erinevaid ägedaid saunarituaale. Tule ja naudi tõelist saunaelamust saades osa leili-, aroomi- või soolarituaalist. Paljud rituaalid leiavad aset eriti mõnusas puuküttega välisaunas. 

Shea rituaal Meresuu SPA-s

Tõelised saunafännid leiavad ka keset halli sügist tee kuurortlinna Narva-Jõesuusse, kus teid juba ootavad saunameistrid, et teha teie saunaelamus tõeliselt unustamatuks.

Rituaalide valikus on kõigile midagi. Näiteks, kui soovite ühendada saunaskäigu kehahoolitsustega, sobib teile soolasauna rituaal. Kui igatsete mõnusaid suveõhtuid maal vanaema juures, tasub osaleda leilisauna rituaalis. Puuküttega saunas vahetuvad temperatuurid ja tõstavad organismi vastupanuvõimet. 

Aroomirituaalid kutsuvad aga lõõgastavale rännakule aroomide maailmas. Hoopis uutmoodi elamust pakub aga Shea rituaal, kus kohtuvad saunakultuur ja Aafrikast pärit keha ja vaimu turgutavate omadustega sheavõi. 

Meresuu SPA sobib imeliselt nii paaridele, kes soovivad veeta romantilise nädalavahetuse, kui ka peredele. Perepakettidest saab valida õhtusöögiga või ilma õhtusöögita paketi.  Kui teil on üks kuni 15-aastane laps, siis uurige paketti “Spaapuhkus Meresuu SPA-s”. Nimelt saate selle paketi broneerimisel lapse tasuta kaasa võtta.

Personaalne vihtlemine Hestia Hotel Haapsalu Spa-s

Hall sügisene meri ja armas nukulinna meenutav Haapsalu. Sügiseti valitseb siin sügav rahu, mis teeb Haapsalust imelise koha, kuhu tulla nautima saunarituaale.

Hestia Hotel Haapsalu Spa pakub nii saunarituaalide paketti seltskonnale kui ka personaalset vihtlemist. Seltskonnad saavad vihelda, keha koorida ja nägu mudaga niisutada. Personaalse vihtlemise korral, aetakse keha saunas soojaks, viheldakse ja jahutatakse siis maha.

Mõlema rituaali juurde kuulub ka värskendav amps ning teenus on kättesaadav vaid ettetellimisel. 

Miks vihtlemine hea on?

Vihtlemine paneb õhu liikuma ning nii pääseb kuum õhk nahale paremini ligi. Lisaks masseerib vihtlemine keha.

Lisaks saunatamisele saab Hestia Hotel Haapsalu Spa-s nautida ka spaapaketti kahele koos õhtusöögiga või tulla siia kogu perega hästi aega veetma. Spa hotell pakub ka pakette koos hoolitsustega ning soodsat paketti “Lõõgastav Elamus”.

Vali aga oma lemmik ja asu nautima!

Eksootiline Maroko rituaal V Spaahotellis

V SPA saunarituaalide nimekirjast leiab nii traditsioonilise leilirituaali vihtlemise ja jääkülma veega, kui ka soolarituaali, mille käigus saab keha koorida meresoola, surnumeresoola ja massaažiõli seguga.

Kusjuures peale rituaali pole soovitatav nahka pesta seebi või dušigeeliga— nii on järgmisel hommikul nahk siidiselt pehme.

Lisaks saab V Spa-s nautida ka eksootilisemaid rituaale nagu Sheavõi rituaal. Vene banjas saab end hellitada Aafrikast päris shea-võiga ning hiljem premeerida end marma punktide massaažiga. See rituaal võiks jätta spaakülastuse lõppu.

Spaakülastust sobib alustada aga Maroko rituaaliga. Kõigepealt kantakse nahale Maroko must seep, siis kooritakse nahka nii pruuni suhkru kui meega.

Saunarituaalid on olemas nii V Spaahotelli pere– kui ka romantikapuhkuse paketis, aga ka paketis “Vaimustav puhkus kahele“. Tahad minna Tartusse, aga mitte spaasse? Siis on sinu jaoks õige valik pakett “Meeldejääv linnapuhkus kahele“.

Millist saunarituaali sooviksid sina järgmisena proovida?

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga