Suurimad vead reisimisel ja kuidas neist hoiduda!

Reisimise vead

Igal reisil on olemas mitmeid riske ja asjaolusid, hoolimata sellest, kui hästi planeeritud ja teostatud see reis on. Alati on neid asju, mida me lihtsalt ei saa kavandada, vältida ega kontrollida.
Hoolimata sellest on sul siiski suur roll reisi sujuvuse ja õnnestumise tagamiseks. Alljärgnevalt toomegi välja levinud vead, mis võivad reisil ette tulla. Neid teades ja nendeks ette valmistudes on sul suur võimalus neid vigu ise mitte teha ja seega võtta oma reisist maksimum.

Kontrolli dokumendi kehtivust
Kontrolli dokumendi kehtivust

Dokumendi kehtivus

Eesti siseselt reisides ei ole see muidugi nii suur probleem (hotelli sisse registreerimisel saad kasutada nt juhilube), kuid ka Hotelliveebis on mitmeid Läti puhkusepakette ning sinna sõites pead olema veendunud, et su isikut tõendav dokument oleks kehtiv.
Kui sa ei ole sage reisija, siis võid endalegi üllatuseks avastada, et ajal, mil dokumenti vaja läheb, on see juba aegunud! Seega kontrolli kindlasti selle kehtivust kohe, kui plaanid Eestist välja reisima hakata.

Ebapiisav kodutöö

Paljud reisisellid arvavad, et kõige parem reis on see, kui ei plaani midagi ette, vaid lased sellel nö. vabalt kulgeda. Jah, üldiselt ei ole ka sellisel reisiviisil mitte midagi viga, kuid soovitame siiski, et kui sa ei tee muud kodutööd, siis uuri vähemalt välja majutus. Eriti just kõrghooaegadel ja üritustel ning nädalavahetustel. Ei ole ju üldse ebatavaline, et siis on kõik hotellid juba puupüsti täis. Kui sulle ei paku huvi autos või telgis magamine, siis majutuse broneerimine võiks olla üks reisi etteplaneeritud tegevustest.

Arvustuste mitte lugemine

Ka läbi Hotelliveebi broneerides on võimalus kõigil hotelli külastajatel jätta tagasiside oma kogemuse kohta. Miks mitte siis sinul, kui sinna kohta reisida soovijal, need läbi lugeda? Sedasi saad vältida asjatuid lootusi ja ootusi. Mitmete pakettide ja hotellide kohta leiad pikemad arvamuslood ka Hotelliveebi blogist.

Liiga paljude piltide tegemine

Pea pildistamisega piiri
Pea pildistamisega piiri

Kas ka sina oled seda tüüpi reisija, et leiad mõne huvitava tausta või vaatamisväärsuse ja asud siis usinalt pilte tegema? Aga kuidas on lood pärast reaalse reisikogemuse endaga?
Seetõttu tee kindlasti paar pilti, kuid pane siis fotokaamera või telefon käest ja naudi ümbruskonda, helisid ja kõike muud, mis see paik pakub. Ainult nii saad oma reisist maksimumi võtta.
Sama asi toitudega – paljud armastavad oma toitudest pilti teha ja seda ikka iga nurga alt ning nii ennast peale jättes kui lihtsalt toidust parimaid klõpse saada üritades. Kas sa ei sooviks kordki süüa sooja toitu?

Liiga kõrgete ootuste seadmine

Me kõik teeme seda. Eriti siis, kui sa ei ole tihe reisija ja oled pikka aega säästnud, et soovitav reisiks kuluv eelarve kokku saada. Katsu olla realistlik, vaata sihtkoha arvustusi ja küsi lisa kasvõi hotellist otse. Näiteks, kas neil on kõiki sinu soovitud teenuseid pakkuda. Üks asi on info vaatamine brošüürist, hoopis teine aga reaalne kohapealne olukord. Seega eelnev info kogumine ei tee kindlasti mitte paha!

Liitu Hotelliveebi uudiskirjaga
Liitu Hotelliveebi uudiskirjaga

Soodustuste mitte jälgimine

Viimane, kuid mitte vähe oluline! Liitu uudiskirjade listidega, vaid sedasi on sul võimalus napsata just need kõige soodsamad pakkumised, mis kiirelt ära lähevad. Hotelliveebi sooduspakkumised ja listiga liitumise leiad siit: https://www.hotelliveeb.ee/blogi/sooduspakkumised/

 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga