Suvealguse festivalid ja üritused

Suvi on kohe käes ning kuna kolm kuud mööduvad meie kliimavöötmes kiiremini kui unenägu, siis tuleb sellest valgest ja soojast ajast loomulikult viimast võtta. Kui vähegi võimalik, on mõnus oma suvesse pikkida ka mõni tore suveüritus. Ürituste külastamine tuleks aga otsekohe kalendrisse kirja panna, kuna teatavasti täituvad suve nädalavahetused kalendrites kiiremini kui bussid tipptunnil.

Vaatamegi nüüd lähemalt, milliseid üritusi külastada juunikuu alguses.

Ida-Virumaa

Narva linna päevad ja Narva-Jõesuu suvehooaja avapidustused langevad samale nädalavahetusele. Autor: Julia Stantsik

Ida-Virumaa külastamiseks on suve algul lausa kaks head põhjust. Nimelt peetakse Narvas suve esimesel nädalavahetusel Narva Linna Päevi.

2-4. juunil tulevad kõik linnaelanikud kodudest välja rongkäiku vaatama. Narva linna päevade ajal toimub mitmeid spordi- ja kultuuriüritusi, messe, näituseid ja loomulikult ka käsitööliste laat.

3.06 leiab Narva sadamas aset ka jõetramm Caroline’i hooaja avamine. Caroline viib reisijad tunni ja 20-minutiga Narvast Narva-Jõesuusse, kus samal ajal tähistatakse Narva-Jõesuu suvehooaja avapidustusi. Terve päeva vältel pakutakse külastajatele muusikat ja meelelahutust.

Viljandimaa

Viljandimaa suunas tasub vaadata kõigil teatri-, kala- ja käsitööhuvilistel. Suvelavastusele kippujad ei pea kaua ootama. 1-18.06 mängitakse Õisu mõisa pargis Alexandre Dumas kuulsal romaanil põhinevat seikluslikku suvelavastust “Kolm musketäri”.

Lavatükk jutustab loo noorest aadlikust d’Artagnanist, kes jätab koduküla ja suundub Pariisi, et astuda musketäride kompaniisse. Õisu mõisapargis rullub lahti kaasahaarav ja meeliköitev lugu sõprusest ja armastusest.

Veeda mõnus päev Võrtsjärve ääres Rannu külas Võrtsjärve kala- ja käsitöölaadal Allikas: Puhka Eestis

Maitsenaudingute sõbrad saavad juuni esimesel laupäeval koguneda Võrtsjärve kala- ja käsitöölaadale, kus Võrtsjärve ääres elavad ja tegutsevad käsitöömeistrid ja kalamehed pakuvad müügiks oma toodangut.

Veeda meeleolukas päev Eesti suuruselt teise järve ääres, toeta kohalikke kauplejaid ning lase hea maitsta parimatel kalaroogadel, mida Võrtsjärve äärest leida võib. Meeleolukat vaheldust pakuvad ka lõbusõidud järvel.

Kes soovib peale üritust näiteks Viljandisse ööbima jääda, see leiab ööbimiskoha SIIT.

Tallinn

Vanalinnapäevadel ärkab ellu keskaegne Tallinn. Allikas: Puhka Eestis

Ka pealinna on suve hakul mitu põhjust väisata. Suursündmuseks on kindlasti iga-aastased Tallinna vanalinna päevad. Juuni esimesel nädalavahetusel toimuval suursündmusel on oodata värvikirevat programmi ning tasuta meelelahutust leiab nii muusika-, teatri-, kunsti- kui ka spordihuviline.

Tule ja osale tantsuõpitubades, gongilõdvestuses, õpi paelapunumist ja karjalapse mänguasjade valmistamist või naudi Mari Jürjensi ja Rita Ray kontserti. 

Juuni teise nädala reedel ja laupäeval rõõmustab kunstihuvilisi Kunstifestival “Ma ei saa aru”. Nii et, kui oled tundnud, et oled kunstist arusaamiseks liiga rumal, siis on see koht, kus sind mõistetakse ning sulle kunst lahti seletatakse. Telliskivi loomelinnakus toimuval festivalil saad väisata heli- ja kaasaegse kunsti teemalisi vestlusringe ning festivali raames avatakse ka kaks suurt helikunsti näitust. 

Tallinn pakub ka maitseelamusi. Järjekordselt peetakse Tallinna lauluväljakul toidufestivali Suur Tallinna Toidutänav. 3-4. juunil muutub Lauluväljak tänavatoiduparadiisiks, kus lisaks Eesti tegijate hõrgutistele saad maitsta ka Läti ja Soome tänavatoidu paremaid palasid.

Mida siis festivalil pakutakse? Aga ikka kõikse paremaid käsitööburgereid, poke-bowle ja Itaalia jäätist. Lisaks toimuvad kontserdid, plaate keerutavad DJ-d ning meelelahutust pakub ka Tivoli lõbustuspark.

Haapsalu

Tule Haapsallu veinipeole. Allikas: Puhka Eestis

Suvi, vein ja Itaalia – need kolm märksõna lennutavad ka kõige töisema inimese otse puhkuselainele. Tore on aga see, et vahel ei peagi Itaaliat igatsedes Itaaliasse sõitma. 2-3. juunil piisab ka sellest, kui sõita Haapsallu.

Itaalia veinipidu Haapsalus algab reedel, kui erinevates Haapsalu kohvikutes on võimalik veine degusteerida ning laupäeval selgitatakse välja publiku lemmik Itaalia punane ja valge vein ning Prosecco.

Haapsalu Itaalia Muusika festivalikülastajate palvele vastu tulles saab uuel aastal Haapsalu piiskopilinnuse hoovis kuulda taas Al Bano esituses legendaarseid hitte “Felicita”, “Ci Sara” ja “Tu Soltanto Tu”, mis on romantilise itaalia muusika sünonüümid. Lisaks Al Banole esineb festivalil erikülalisena Itaalia popgrupp Matia Bazar ning uue Itaalia muusika kavaga Elina Nechayeva. Itaalia muusika festival toimub Haapsalu Piiskopilinnuse õuel 3. juunil kell 16:00 – 23:30.

Suvealguse festival Summerfest

Summerfest annab suvele avapaugu

Kui oled mõnusa suvetuuri otsingul, siis võid otsimise lõpetada. 2-10 juunini toimuval Summerfestil hullutavad rahvast Nexus, Tanel Padar, Arop, Karl Madis ja paljud teised.

Festival toimub Raplas, Viljandis, Põlvas ja Kadrinas ning õhtut juhib alati särav Brigitte Susanne Hunt.

Pärnu

Grillfestile tuleb tulla tühja kõhjuga. Allikas: Puhka Eestis

Juuni teisel nädalavahetusel on aeg seada sammud Pärnusse. Looduskaunil Vallikääru aasal pakib oma grillvarustuse lahti 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt.

Lisaks inimestele saavad kõhu täis ka lemmikloomad, kelle saab Grillfestil viia lemmikloomarestorani.

Lisaks peetakse kalapüügi ja toiduvalmistamise võistluseid ning samal ajal, kui vanemad söövad saavad lapsed hullata mängumaal. Rahvast lõbustavad eri artistid ja mõlemad festivalipäevad lõpetab ilutulestik. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga