Teater Vanemuine – kultuurne puhkus Tartus

Olen varasemalt kirjutanud sellest, milliseid põnevaid aktiivseid ja romantilisi tegevusi Tartus teha. Siiani ei ole aga meie puhkuse keskseks kohaks olnud kultuur. Seega tuli nüüd see viga parandada ja seadsime sammud Vanemuise Teatrisse.
Kui teatripiletid on sul juba endal soetatud, siis kõiki Tartu majutuspakette saad näha siit. Tutvu kindlasti ka Art Hotel Pallase ja  Hotel London by Tartuhotels majutuspakettidega, mis juba sisaldavad Vanemuise Teatri külastust sõnalavastusele! Kõiki Teater Vanemuine mängukavas olevaid sõnalavastusi, muusikalisi etendusi ja tantsuetendusi saad näha siit.

„Detektiiv Lotte“

Kuna meie kaaslasteks olid lapsed, valisime lasteetenduse. Ja muidugi mida siis veel kui mitte „Detektiiv Lotte“ lastemuusikal suurtele Lotte fännidele. On ju koeratüdruk Lotte meie vanemal tütrel olnud truu kaaslane juba tema päris esimestest elukuudest saati kaisukana. Ka 4,5 aastased kaksikud on Lotte tegemistega hästi kursis, seega ei tulnud teised etendused hetkel kõne alla.
Kuigi vanem tüdruk nägi muusikali juba teist korda, oli ta seda eelnevat näinud ca 3-4 aastat tagasi. Seega ütles, et vaatas ka seekord sellise pühendumisega nagu oleks esimest korda elus näinud. Ka mul endal on nii laulud kui vahvad ütlemised juba pea sisse kulunud, kuid pean tunnistama, et vaatasin kogu etendust ikka põnevusega.
Muusikal on kahes vaatuses ja sellesse on vaheldumisi pikitud nii sõnaline kui laulu osa. Seetõttu on ta hästi hoogne. Mis minu arust eriti vahva oli see, et julgelt pooltele lauludele plaksutas publik rütmi kaasa ja nii mõnegi lapse suust oli kuulda ka tuntud laulusõnu. See jättis hästi hubase ja lapsesõbraliku varjundi kogu etendusele.
Pikkuse poolest oli muusikal ka väga paras – 2 tundi 10 minutit koos ühe vahepausiga. Lapsed jõudsid ilusasti vastu pidada ja lõpuni jälgida.

Turvalisus

Tahaksin eraldi välja tuua selle, et hästi on läbi mõeldud ka praegusest eriolukorrast tulenev turvalisus. Desovahendeid leidus mitmest kohast. Kohvikuid oli kaks ja hajutatult – üks fuajee ühes, teine teises otsas. Seega ei tekkinud ühte kohta pikki kogunemisi. Etenduse lõppedes lasti inimesi garderoobi kahe istmerea kaupa, ikka jälle selleks, et oleks rohkem hajutatust.

Vaheajaks kerge kosutus

Kuna etendus langes keskpäevasele ajale, mõtlesime ka sellele, et lastel läheb kindlasti kõht tühjaks. Selleks aga, et kohvikujärjekorras ootamist vältida, panime plaani varakult paika ja tellisime maitsvad suupisted vaheajaks ette. Sellist teenust pakub samas majas asuv kohvik Shakespeare.
Tellimine on väga mõnus. Selleks tuleks valida etendus, mida vaatama lähed ning valida menüüst meelepäraseim. Meie võtsime lastele jäätisekokteilid, endale kohvi ja tee. Lisaks siis suupiste taldrikud, kus oli kõike head ja paremat nagu nt erinevad juustud, moosid, kreekerid, minibrownie, Camembert murakamoosiga, minišokolaadikorv kohvikreemiga jne. Tõesti igale maitsele midagi.
Nende valikute juures oli tore see,  et kõik olid sellised 1-2 ampsu suupisted. Seega ei olnud vaja taldrikuid ega kahvleid-nuge vaid sai mõnusalt näpuvahelt süüa. Seetõttu kaalun kindlasti ka edaspidi nende teenuse tellimist.

Lõunasöök kohvik Shakespeare’s

Peale etendust mõtlesime aga, et läheme ja võtame ka toekamad eined samas majas asuvast kohvikust. Mõeldud – tehtud!
Lapsed soovisid klassikat – friikartuleid kananagitsatega. Ports oli üpris suur ja väiksemad ei jõudnud isegi lõpuni süüa. Seega pakiti kenasti kaasa. Ise võtsin Royal Blue sealihašnitsli. Ka selles praes ei pidanud pettuma, tegemist oli üllatavalt suure šnitsliga. Lisaks ülimaitsvad Steakhouse kartulid, grillitud paprika ja käsitööna tehtud trühvlimajonees.
Toitude ootamise aeg oli parajalt lühike. Enne sööki toodi ka korvike pehmete kuklite ning ürdivõiga. Seega kui nälg ikka väga näpistab, saab väikse ampsu juba sealt võtta.
Magustoiduks sai valitud jäätis marjadega. Kokku oli kolm palli. Oleks seda teadnud, oleks kahe peale võtnud. Nii suur oli. Aga väga maitsev.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et jäime oma lõunaga väga rahule ning soovitame ka teistele.
 
Vaata kindlast ka Art Hotel Pallase ja  Hotel London by Tartuhotels puhkusepakette, mis sisaldavad Vanemuise Teatri külastust sõnalavastustele!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga