Kuidas planeerida lühipuhkust, nii et lastel oleks tore?

Laps ujumisrõngaga basseinis

Lastega puhkama ja reisima minek on hoopis midagi muud kui vaid täiskasvanute seltskonnaga uute paikade avastamine. Õnnestunud perepuhkus tähendab seda, et selles on midagi toredat igale pereliikmele. Järgnevalt annamegi paar nippi, kuidas teha lühipuhkus lastele põnevaks, seejuures unustamata ka täiskasvanute vajadusi.
Vii lapsed reisimeeleollu juba enne reisi algust
Lastes saab reisi vastu põnevust tekitada nii, et hakkate koos vastava koha kohta infot otsima. Tore on näiteks vaadata filmi või lugeda raamatut sellest kohast, kuhu te lähete. Vastavalt sellele, kas lähete loodusesse või linna, saab koos uurida, kas paiga geograafiat, erinevaid linde, loomi ja taimi või hoopis koha ajalugu.
Mõtle välja toredaid tegevusi autosõiduks
Pikad sõidud on lastele tihti kurnavad ning kui sa ei soovi, et nad terve aja ekraani vaataksid, on hea juba enne minekut mõned tegevused välja mõelda. Näiteks võib hankida lastele paar audioraamatut kuulamiseks või panna kokku tore lastelaulude playlist. Värviraamatud hoiavad kõik põngerjad alati tegevuses.
Proovida võib ka erinevaid mänge. Näiteks laske neil joonistada kõiki asju, mida nad autoaknast näevad või joonistage ise lehele maja, lehm, pood ja bensiinijaam ning laske lapsel loendada mitu lehma ja poodi nad aknast näevad. Nii läheb autosõit hoopis kiiremini.
Et asjasse veelgi põnevust tuua, ärge andke kõiki mänge neile ühekorraga kätte.
Tee jalutuskäigud lastele huvitavaks
Perepuhkus - jalutamine looduses Kui vanematele meeldib matkata või teha pikemaid jalutuskäike, siis on hea teada, et lapsi ei huvita lihtsalt mingi distantsi läbimine. Nii et kui soovite jalutada, keskenduge juba alguses laste huvidele.
Üks asi, mis lastele meeldib on veekogud, seega kõndige näiteks Emajõe või Pärnu jõe ääres, toitke veelinde või minge mere äärde teokarpe ja kive otsima. Kui laps saab jalgupidi vees käia on jalutuskäik talle veel eriti tore.

Mõtle välja põnevaid tegevusi
Et reis lastele meeldejäävaks teha on hea, kui võtad plaani võimalikult erinevaid tegevusi. Lastele meeldib näha loomi ja külastada losse või kindluseid. Neid tõmbavad ka kõiksugused veega seotud tegevused. Eriti suure elamuse saavad lapsed paadi- ja laevasõitudest.
Lastele meeldib, kui nad saavad asju katsuda või kuhugi ronida või sisse pugeda. Ka paljud muuseumid pakuvad tänapäeval põnevaid interaktiivseid tegevusi, mis on ka lastele huvitavad.
Ära planeeri üle
Linnapuhkust kavandades kipume tihti üle planeerima, see aga toob kaasa selle, et oleme päeva lõpus väsinud ja tüdinud ning ei suudagi kõiki planeeritud tegevusi täielikult nautida. Lastega reisimine on paratamatult aeglasem kui täiskasvanutega. Seega selle asemel, et üritada näha iga põnevat muuseumit, pakkida päeva võimalikult palju elamusi või kiigata linna igasse tänavanurka on parem küsida, kuhu iga pereliige kõige parema meelega minna tahaks.
Lastega reisides võib päev koosnedagi vaid ühest muuseumist või ekskursioonist ning mõnest tegevusest, mis lastel silmad särama panevad näiteks külaskäigust vee- või loomaparki. Lastele külastuse huvitavaks tegemist ei pea te üle mõtlema. Tihti kujunebki laste reisi tipphetkeks ponisõit pargis või onni ehitamine metsas.
Ära unusta ka endale puhkust anda. Luba endale üks massaaž, siis kui elukaaslane on lastega või veeda tunnike mõnes armsas kohvikus capuccino ja hea raamatuga või mine enne pere ärkamist jooksma.
Vali peresõbralik restoran 
Family Having Lunch Together At The MallToidul on reisidel tähtis roll. Head maitseelamused võivad olla ka põhjuseks, miks mõni reisisihtkoht ette võtta. Sageli tekib meil just reisides isu proovida põnevaid uusi maitseid või käia restoranis, mille peakokka on meedias taevani kiidetud.
Siinkohal tasuks aga mõelda sellele, et kui vanemad võivad tundide viisi peenes restoranis erinevaid hõrgutisi maitsta, siis lastele pole selline ajaveetmise viis just kuigi põnev. Nende jaoks on restoranikülastuse tipphetkeks moment, kui nad oma toolist välja saavad ning mängunurka võivad minna.
Virisevad ja tüdinenud lapsed romantilises õhkkonnas tekitavad vanemates sageli ebamugavust. Seega jäta tipprestoranide külastus selleks puhuks, kui abikaasaga kahekesi puhkate. Lastega koos valige aga lihtsam ja peresõbralikum söögikoht.
Anna lastele võimalus pisut rohkem mõnuleda
Tihti võtavad lapsevanemad kodus kehtinud reeglid puhkusele kaasa. Selleks aga, et korraldada lastele mõnus puhkus ning ka ennast korraks lõdvaks lasta võite neist reeglitest puhkuse ajal pisut mööda vaadata.
Laske lapsel pika autosõidu ajal tahvelarvutis kauem tegutseda kui igapäevaelus, andke neile võimalus süüa veidi rohkem magusat ning lubage neil hommikuti pisut kauem YouTube’i vaadata samal ajal, kui te oma hommikukohvi naudite. Nii annate ka lastele teada, mida tähendab üks tõeline puhkus.
Perepuhkuse planeerimist ei tasu jätta viimasele minutile. Enda pere jaoks sobiva perepaketi leidmiseks tutvu ka Hotelliveebi perepakettidega!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga