Väsinud vanemate puhkusepakett

See ei tule ju tegelikult kellelegi üllatusena, et laste kõrvalt kipub nappima aega iseendale ja teineteisele. Samuti ei ole ühelegi lapsevanemale võõras pilt, kus last magama pannes tahab uni juba ennast maha murda, kuid laps(ed) ei näita vähimatki väsimuse märki. Väikeste laste kõrvalt kipume me ringi kõndima “beebikoomas”  – me toimime masinlikult ega mõista KUI väsinud me oleme enne kui tekib võimalus korraks hinge tõmmata. Aga kui tihti selline võimalus avaneb? Õhtune “date night” diivanil teleka ees võib olla palju keerulisem teostada kui see kõlab.
TiredParents
Kui ma paar nädalat tagasi lugejatelt küsisin, mida nemad romantikapaketilt ootavad, siis tegelikult tuli päris mitu kommentaari, et  rohkem ei olegi vaja kui võimalust kahekesi olla, eemale argirutiinist ja lastekärast. Olgu, seda viimast just otse välja ei öeldud, kuid me kõik ju teame, et rahus ja vaikuses teleka vaatamine võib olla killuke paradiisi maa peal. Ja kuna hotellide paketid kipuvad aeg-ajalt üsna üksluised olema ning külastajad ootaksid veidike “kastist väljapoole mõtlemist”, siis tuligi mul mõte soovitada hotellidele “väsinud vanemate puhkusepaketti”.
Mida selline pakett sisaldaks?  Sõltuvalt hinnaklassist sobiks sinna kas teatrikülastus või duaalmassaaž, aga miks ka mitte piknik looduses või joogatund? Või hoopis DVD-mängija ja klassikalised “date night” filmid nagu “Sulle on sõnum”, “Unetus Seattle’is”, popcorn, kommikauss, Coca-Cola toas ootamas? Mängukaardid? Mõni lauamäng?  Võimalus tellida õhtusöök tuppa? Paar pehmet pleedi ja patja ning küünlad? Koduse tunde loomiseks võiks voodis padja all peidus olla legoklots või vannitoas dušinurgas kollane kummipart. Hommikusöök voodis.
Kuidas tundub?
Mina ja mu abikaasa pole kaks aastat korralikult magada saanud. Meie tütar on tänaseks jõudnud ka “kohutava kahese” faasi, mis tähendab, et 89% meie argipäevast koosneb jonnist või kisast. Vaikus on meie mõlema lemmikheli. Võimalus vaadata segamatult uudiseid õhtu tipphetk. Ma pean tunnistama, et selline väike kodust põgenemine kuluks marjaks ära. Lihtsalt voodis lesimine ning romantiliste komöödiate vaatamine kõlab unistuste puhkusena. Kui keegi veel  järgmisel hommikul kohvi ja munapudru ka voodisse tooks… Ja kui juba unistada, siis šampanjast ei ütleks ka ära!
Mulle tundub, et me ei ole ainsad väsinud vanemad, kes sellist paketti naudiks. Niisiis, teeme selle paketi ära? Või mida teie arvate? Mida võiks “väsinud vanemate puhkusepakett” sisaldada?
 

1 comment

  1. Tegevus vist polegi nii oluline, sest olla üks õhtu nii, et mitte keegi minust mitte midagi ei taha ja kuhugi ei ole vaja tormata, kõlab juba iseenesest õndsusena. Pigem oleks mõnus kui hommikusööki saaks poole lõunani ja enne kella 15 ei viskaks keegi toast välja 🙂

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga