Zen ja mootorratta hooldamise kunst

Suvi – see on aeg kui me keskendume puhkusele, naudime paljajalu käimist, pikniku mererannas ning otseloomulikult päikesepaistet. Ei ole midagi mõnusamat kui lasta päikesekiirtel nahka hellitada ja juustel tuule käes kuivada. Spaahoolitsused tunduvad justkui olevat teisejärgulised, sest suvesoojus ja merevesi kutsub meid looduse rüppe, tundub,  et rohkem polegi vaja, kuid tegelikult on ju hoopis vastupidi. Loodusliku spaa nautimise järel tasuks ka suvel oma keha hellitada lasta nö pärisspaas.
Kui ma hakkasin otsima, kus Tallinnas tunnike- paar spaas mõnuleda, tuli otsingus välja ka von Stackelbergi hotellis asuv ZEN Spa. Ma olen selles hotellis käinud mitmel konverentsil ja seepärast olen ma seda hotelli alati seostanud pigem ärikohtumistega. Ideaalne asukoht vanalinnast vaid kiviviske kaugusel, ilus hoone, ajalooline nimi ja maitsekas sisekujundus ei ole mind samuti varem ümber veennud. Ma olen seda pidanud ärihotelliks. Sellest hotellist olen ma viimase pooleteise aasta jooksul mööda sõitnud peaaegu iga päev ja nii ei ole mulle jäänud märkamatuks ka hotellis asuva ZEN Spa reklaam,  eelpool nimetatud põhjusel ei ole see mind sisse kutsunud. Seekord aga otsustasin ma oma eelarvamuse kõrvale heita ning seadsin sammud nende poole.
photo 1 (3)
Juba spaasse sisse astudes olin ma müüdud. Mind võttis vastu äärmiselt sõbralik ja meeldiv spaa juht Kristel, kes mulle spaad ka lähemalt tutvustas. Ta ei oleks seda pidanud tegema, sest nüüd olen ma sunnitud sinna tagasi minema, kuna see hakkas mulle niivõrd meeldima. Selles butiikspaas oli kohe esimesest hetkest mõnus aura. Zen. Spaa nimi ei ole huupi pandud, nimi ja koha atmosfäär toetasid üksteist. Ma juba kujutasin ette, kuidas me õe/ema/parima sõbranna/mehega (ma ei suutnud ära otsustada, kellega ma tahaks seal kõige rohkem aega veeta) jaapani basseinis lõõgastume, limpsime vahuveini ja ootame kuni meid massaaži/pediküüri/näohooldusesse kutsutakse.
Mulle meeldis see mõte, et ma saan oma hoolitsust oodata sauna/basseiniosas. Kui ma ütlen bassein, siis ärge laske end sellest sõnast eksitada ja eeldage, et teid ootab ees üüratu ujumisala. Bassein on pigem suuremat sorti vann, mahutab maksimaalselt kuus inimest korraga, aga kui te olete butiikhotellides ja spaades varemgi käinud, siis te ju teate isegi, et liumägesid ja ujumisradasid neis pole.
Jaapani saun ei ole pelgalt keha puhtaks pesemise koht, see on ka hingepuhastuspaik. Seega ma soovitan teil tõesõna selles spaaosas aeg maha võtta ja puhastuda.
21384
Kui nüüd võrrelda spaateenuste valikut mõne lähedal asuva suurema spaa poolt pakutavaga, siis loomulikult on valik väiksem, kuid selle eest on lähenemine palju personaalsem. Te saate end tunda nagu oleksite ainus klient ja teenindus on palju paindlikum. Võimaluse piires tullakse vastu igale teie soovile ja püütakse alati leida lahendus, et klient tunneks end erilisena.
Toodetest on kasutusel sellised märgid nagu Fleur’s ja Algoane, meigi tegemiseks kasutatakse mineraalkosmeetikat Jane Irdale’ilt. Veidike teemast kõrvale kaldudes, siis õhtul jätkasin ma spaast kaasa saadud testrite testimist koduses vannitoas. Ma proovisin niisutavat ja toniseerivat näoseerumit ning vananemisvastast silmaümbruskreemi. Mu abikaasa jäi mind silmitsema, nii et ma küsisin, mis lahti. Ta küsis vastu, et kas ma spaas lasin näoga ka midagi teha, sest ma tunduvat kuidagi värskem ja klaarim.
ZEN spaas olin ma kahe vahel, millist protseduuri valida. Kas olla igav ja etteaimatav ning valida klassikaline pediküür (ma jumaldan värskelt pediküüritud jalgu!) või vägagi eksklusiivselt kõlav  keha- ja näohooldus, kus kasutatakse 24-karaadist kulda. Pediküüri hind on 39 eurot, 90 minutit kestev “Kuldse loori” noorendav näohooldus maksab 73 eurot ja luksuslik kuldne kenahooldus, mis kestab 60 minutit,  maksab 59 eurot. Et mitte liiga igav olla, valisin ma hoopiski jalgade spaahoolduse. Seda soovitan ma kõigile, kel jalad väsinud ja tunnevad puudust väikesest mudimisest. Peale seda pooletunnist hoolitsust on jalad siidpehmed ja hind on protseduuril samuti hea – 29 eurot. Õhtul kui mees mu värsket olekut kiitnud oli, hakkasin ma kahetsema, et ei olnud siiski valinud kullaseerumiga näohooldust. Võibolla oleks ma siis lausa 25-aastane välja näinud?
Minu jaoks on alati oluline, et protseduuride tuba oleks hubane ja mõnus, ma ei taha end nagu liini peal tunda toas, kus kõik on steriilne ja kõle. Selles spaas seda muret ei olnud. Kusjuures pildid võtsin ma hotelli kodulehelt, kuna telefoniga tehtud pildid tulid liiga tumedad, kuid ma luban, et tegelikkus vastas 100% sellele, mida reklaampiltidelt näete.
photo 2 (2)
Lisaks meeldivale teenindusele ja atmosfäärile on minu jaoks olulised ka lõhnad. Korraks kõrvale kaldudes pean ma kiitma GMP Clubhotel’i Otepääl, mis lihtsalt lõhnas nii  imehästi, et pärast seal ööbimist olen ma hakanud hotelle nuusutama.
Spaas on lõhnad minu jaoks eriliselt olulised. Siin spaas kasutatavad kreemid, õlid ja seerumid tegid minu pirtsakale ninale kingituse. Ma oleks tahtnud lasta end pealaest jalatallani papaia-ananassi kehavõidega kokku määrida. Ku te ei armasta lõhnasid, siis ärge kartke, kõik kasutatavad tooted on küll mõnusalt lillelised ja puuviljased, kuid absoluutselt mitte pealetükkivad. Spaa plussina tooksin ma välja selle, et mõeldud on ka pisikestele printsessidele ja printsidele. Samal ajal kui ma nautisin seda, et keegi mu jalgu mudis, unistasin ma juba sellest hetkest kui minu tütar on nii suur, et saame koos selliseid mõnusaid ema-tütre spaapäevi nautida. Minu meelest on see nii armas.
Paketidest jäidki  mulle silma “Noor printsess Elsa” (6-12aastastele), hind 49 eurot, ja Luksuslik kuldne päev spaas, hind 199 eurot. Vaadake kodulehelt täpsemalt, mida paketid sisaldavad.
Kuni 31.augustini on ZEN Spa’l ka suvine eripakkumine. Kaks hooldust ühele inimesele hinnaga 59 eurot.
photo 2 (3)
Mul õnnestus tutvuda ka hotelli tubadega ja teate, mis on naljakas. Ma ei pidanud hotelli enam sugugi ärihotelliks, vaid suurepäraseks kohaks väikeseks romantiliseks väljasõiduks. Ma kasutan nimelt sõna “väljasõit”, sest kuigi me asusime praktiliselt Tallinna kesklinnas, oli mul kogu hotellis veedetud aja jooksul tunne, et ma olen kusagil eemal, linnast ära. Koju sõites mõtlesin ma välja, kellega ma esimesena von Stackelbergi hotelli esimesel võimalusel tagasi läheks. Ikka abikaasaga. Romantiline põgenemine (paketiga tutvu lähemalt siit) kõlab nii ahvatlevalt.
photo 3 (2)
Ja mis on sel kõigel pistmist mootorratta hooldamisega mõtlete te kindlasti siiamaani. Suurt ei midagi. Peale selle, et sellenimelisest kultusraamatust, mille on kirjutanud Robert M.Pirsing, endine biitnik, mõtleja ja zen-budist on pärit üks lause, mis minu jaoks võttis kokku ZEN Spa olemuse ja päevapakettide mõtte. “Kui tahad midagi tagant kiirustada, tähendab see, et sa sellest enam ei hooli ja soovid teiste asjadega tegeleda.”
Minge nautige päeva spaas, võtke kaasa keegi teie jaoks oluline ja ärge kiirustage.
 
 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga