10 imeilusat kohta, kus nautida päikeseloojangut

Kas plaanid erilist kohtingut? Soovid armsamale esimest korda öelda, et armastad teda või paluda kaaslase kätt? Ehk otsid huvitavat ideed, kuidas tähistada 15 pulma-aastapäeva? Võib-olla aga tahaksid hea sõbra või sõbrannaga lihtsalt midagi meeldejäävat korraldada, tähistada sünnipäeva või kordaminekut?

Loomulikult võib kõike seda teha kenas restoranis, kuid kuni ilmad veel lubavad, saad oma sõpra või sõbrannat üllatada kena päikeseloojangukohtinguga. Jälgige koos imelist värvidemängu taevas ja imestage, miks te seda rohkem ei tee. Loojub ju päike iga päev ning igal selgel päeval on ka kena loodusnähtus hästi vaadeldav

Päikese loojumise vaatamine pudeli veini või hea toiduga on miski, mida on hea hiljem meenutada. Selline kohting või kokkusaamine on meeldejääv ja eriline ning selle annab mugavaks teha ka siis, kui ilm on pisut jahedam. Pange lihtsalt rohkem riideid selga ning pakkige kaasa tekk või suur sall. Ärge unustage ka kella vaadata. Päike loojub augusti lõpus poole üheksa ajal.

Järgnevalt loetleme üles vaid mõned kaunid kohad päikeseloojangu nautimiseks.

Tabasalu loodusrada

Paki kaasa pudel veini või termos teed, haara kaenlasse piknikutekk ning võta suund Tallinna külje alla Tabasalusse.  Tabasalu looduseõpperada on 3,5 km pikk ja kulgeb nii üleval pankrannikul kui ka all rannas. Selle läbimine nõuab veidike ronimist, kuid kui teil on soov piknikule minna on ideaalsemat kohta raske leida. Laotage piknikulina suurele murule või sättige end istuma varjulisele pingile. Unustage päevamured ning nautige kaunist merevaadet.

Panga pank

Kui olete Saaremaal võiks päikeseloojangu nautimiseks võtta ette sõidu Panga pangale. Siingi võite alguses läbida loodusraja, laskuda mööda köit kivisele rannale ning siis otsustada, kas soovite päikese loojumist vaadata ülalt pangalt või laotada piknikuteki alla kivisele rannale.

Pärnu muul

Pärnu muul on imeline paik päikeseloojangu nautimiseks. Muuli lõpus oleval betoonist platvormil istudes tekib tunne nagu oleksid sattunud otse muumitrollide raamatusse või maailma äärele. See on mereromantika oma täies hiilguses. Istuge ja nautige ümberringi laiuvat merd, valgeid purjekaid ning punakasroosat loojuvat päikest. Legendi järgi jäävad paarid, kes muuli otsas suudlevad, igaveseks kokku.

Jalutuskäik muulil tähendab kivilt kivile hüppamist, nii et pange jalga mugavad jalanõud ning võtke kaasa nii vähe asju kui võimalik. Kui te parasjagu jalutada ei soovi või tahaksite siiski kaasa võtta rohkem söögipoolist võite jääda muulini viivale puust laudteele. Jõe äärde rajatud pinkidel on samuti kena piknikku pidada. 

Romantiline baar

Kui mõte pikast jalutuskäigust pole teie teema, siis leidub Pärnus nii mõnigi katusekohvik, kust kena merevaadet nautida. Üheks selliseks kohaks on näiteks Romantiline baar Tervise Paradiisi kõige ülemisel korrusel. Sättige oma külaskäik päikeseloojangu ajale ning istuge väliterassile. Teile avaneb suurepärane vaade Pärnu rannale. Eriti maagiline on hetk, kui kogu taevas roosaks tõmbub. Raske on ette kujutada midagi, mis oleks veel romantilisem.

Patkuli vaateplatvorm

Tallinna vanalinngi pakub erilisi elamusi. On täiesti eriline tunne, kui vanalinna käänulistel tänavatel ekseldes jõuate ootamatult imeliste vaadetega vaateplatvormile. Avanev vaade on tõeliselt muinasjutuline: vanalinna punased katused, tornid ja müürid on kõik kenasti näha. Ära unusta fotoaparaati kaasa pakkimast ning vali päikseloojangu nautimiseks tuulevaikne päev. Imeline paik koos sõbraga öötundideni jutustamiseks.

Pirogov

Kui oled Tartus, siis pole päikeseloojangu nautimiseks paremat kohta kui Pirogov. Pirogovi park jääb kohe raekoja taha ning on tudengite seas populaarne kogunemiskoht, kuna see on ainuke avalik koht linnas, kus on lubatud tarvitada alkoholi. Et nautida päikeseloojangut roni mööda treppe üles. Üleval on pingid, kust avaneb kena vaade Tartule. Tee paar pilti, võta istet, aja juttu ning rüüpa oma lemmikjooki.

Rummu karjäär

Kui vaid mõni aeg tagasi oli Rummu karjäär kole industriaalmaastik, siis nüüd on sellest sinise veega karjäärist ehitatud omanäoline rand. Vanad kaevandusehooned annavad ümbrusele erilise ilme, sinine vesi tekitab tunde, et oled troopilisel rannal ning mägi, mille otsa saad ronida, näeb välja nagu vulkaan.  Päikeseloojangu vaatamine sellises atmosfääris tekitab tõeliselt ulmelise efekti. Roni tuhamäe otsa või jää alla randa, su elu kõige erilisem päikeseloojang on garanteeritud.

Pakri poolsaar

Mis oleks veel romantilisem kui viia kaaslane piknikule pankrannikule? Pakri poolsaarele sõitmiseks pole isegi autot tarvis. Rongiga saab Balti jaamast Paldiskisse umbes tunni ajaga. Edasi on juba igaühe enda otsustada, kas võtta ette matk majakani või otsida piknikupaik linnale lähemal. Kuna Paldiskist tuletornini on üle 4 kilomeetri, leiate kindlasti täitsa omaette koha, kus päikese vette vajumist nautida. Võtke kaasa piknikutekk, midagi süüa ja juua ning laske õhtul omasoodu kulgeda. 

Pühajärv

Pühajärvele avanevad kaunid vaated nii hommikul, õhtul kui keskpäeval. Loojak järve ääres on aga kahtlemata üks maagilisemaid momente Eesti suves ning miks mitte võtta see üheks tegevuseks, mille võiks veel viimaste ilusate päevade jooksul ette võtta? Järve ääres on mitmed RMK lõkkekohad, kus näljasemad saavad ka grillida ning peale päikese loojumist on hea tuld teha. Peale ilusat õhtut võib pugeda telki või ööbida Pühajärve Spas.

Lemme rand

Lemme rand tähendab lõputuna venivat liivariba, mõnusaid mände ning loomulikult avarat vett. Leia kaaslasega sobiva suurusega kivi, haara kaasa termos teed või pudel veini ning jälgi värvide mängu sel Pärnust vaid lühikese auto- või bussisõidu kaugusel asuvas rannas. Ööseks võid põrutada tagasi suvepealinna või jääda Lemme mändide alla telkima.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga