7 teemaparki, kus enne kooli algust ära käia

Kooliaeg juba koputab uksele ning pere pesamunad loevad arvatavasti juba päevi, mil saab ranitsa taas selga panna ja tarkust koguma minna, samal ajal kui vanemad lapsed kurvalt ohkavad ning ei taha veel sugugi vihikute ostmisele mõelda. 

Et ärevat meeleolu koduseinte vahel leevendada võtke kogu perega ette vahva seiklus ning külastage mõnda toredat mängumaad või teemaparki. Valik on Eestis lai ning ägeda elamuse saab kindla peale nii lasteaialaps kui ka teismeline.

Laitse Rallypark, liikluslinnak ja mängudemaja

Kas teie pere mudilaste absoluutne lemmikmäng on mänguautodega mööda liiklusvaiba autoteid rallitada? Kui nii, siis tasub puhkuseplaanidesse lülitada Laitses asuv lahe Rallypark. Laitses ootab sind väike linn koos majade, teede ja liiklusmärkidega. 

Liikluslinnakus võib pere noorimgi elektriauto või pedaalkardi rooli istuda ning oma sõiduoskused proovile panna. Kas su laps juba teab, et sebra ees peab jalakäiale teed andma või seda, mida tähendavad erinevad liiklusmärgid? Siin on tal hea võimalus oma teadmised proovile panna või märgid selgeks õppida, et siis ka linnaliikluses õigesti liigelda. 

Kui soovite ööseks jääda, võite jääda näiteks Ruunawere Postimõisa hotelli või LaSpas Laulasmaal.

Kilplaste teemapark

Vahel oleme me kõik natuke kilplased ehk siis teeme midagi ja mõistame hiljem, et teistmoodi oleks olnud meie tegevus palju efektiivsem. Kui armastasid lapsena “Kilpaste” multikaid vaadata ja soovid praegugi hea kõhutäie naerda saada ning neid naljakaid tegelasi ka oma lastele tutvustada, siis  võta ette retk Järvamaal asuvasse Kilplaste teemaparki.

Kõige mõnusam on pargis seigelda koos giidiga. Vastavalt sellele, kas võtate pikema või lühema retke, saate kuulata naljakaid lugusid, näha näidendit, võtta osa võistlustest ja uudistada kilplaste leiutiste näitust.

Lisaks pakutakse ka erinevaid töötubasid, kus lapsed saavad endale eri kuju värvi ja lõhnaga seepe valmistada või tasse maalida. 

Vudila mängumaa

Tartu maakonnas, Elistvere loomapargi vahetus läheduses asub üks laste lemmikpaik – Vudila mängumaa. Vudilas ootab kõiki väikseid ja suuri lapsi Eesti vingeim väline veepark. 60m pikkune toru pakub pinget ka täiskasvanutele! Lisaks basseinidele ja liumägedele ootavad lapsi kümmekond hüppebatuuti, spetsiaalselt lastele disainitud seiklusrajad ja ronimisatraktsioonid. Tegevust leiab absoluutselt igaüks.

Autohullud saavad lustida põrkeautodega. Tõsisemad ralliäaasad saavad aga mõõtu võtta ATV-del. See atraktsioon vaimustab ühtviisi nii pisikesi kui suuri lõbutsejaid. Kui autodest on küll saanud, aeruta aerupaadiga järvele või võta ilusa ilma nautimiseks vesiratas. 

Vudila on lahe just selle poolest, et pakub nii palju erinevaid tegevusi. Kuidas oleks proovida leida tasakaalu tasakaaluliinil? Või miks mitte teha väike perekeskne discolfiturniir? Sportlikud pered on oodatud välitrenažööridele, rannavollet mängima või kiikingut tegema. Puhkepauside aja võib pikniku pidada või pühapäevaseid teatrietendusi nautida. Isegi vihmaga on siin tegevust: uudistage sisemist mängutuba, sulistage pallimeres, turnige, mängi bowlingut, lauatennist või käpiknukuteatrit. 

Elektrooniliste mängude maja ootab aga kõiki videomänguhuvilisi suure hüppamise ja hullamise vahepeal hinge tõmbama. Vudilasse minekuga peaks aga veidike kiirustama. Nimelt on see sel suvel avatud veel vaid kuni 21 augustini. 

Iloni imedemaa

See Haapsalus  asuv teemakeskus on tõeline maiuspala kõigile Astrid Lindgreni lugude fännidele. Ilon Wilkland  nimelt oli see andekas kunstnik, kes joonistas imearmsad pildid raamatutesse “Bullerby lapsed”, “Karlsson katuselt”, “Madlike” ja andis elu ka paljudele teistele Lindgreni raamatutegelastele.

Siin saavad huvilised näha illustratsioone, vaadata filme, joonistada, saata Karlssonile kirja või toimetada Bullerby köögis. Imedemaa on ühtviisi nauditav nii Eesti päritolu kunstniku elust huvitatud täiskasvanutele kui ka jõnglastele, keda on arvatavasti rakse kolmandalt korruselt mängude juurest ära saada. Hea soovitus on enne külastamist lugeda koos mõnda Astrid Lindgreni raamatut.

Lottemaa

Kes ei siis ei armastaks vahvat koer-tüdrukut Lottet? Kui ka teie laps on Lotte multikate külge kui naelutatud, pole teha muud, kui võtta ette retk Pärnu külje all asuvale Lottemaale. Lottemaale saab mugavalt kohale ka bussiga — maha tuleb tulla peatuses “Reiu kool”. Lottemaal ootab sind Leiutajate küla koos kõigi selle asukatega ning loomulikult ka koer-tüdruk Lotte endaga. Nii väiksed kui suured lapsed võivad pargis terve päev põnevat tegevust leida. Siin saab külastada erinevaid maju, hullata seikluspargis, vaadata teatrietendusi, käia kohvikus, mängida pilli, vaadata kuidas porgandid kasvavad ning ilusa ilmaga ka ujumas käia. Merevesi läheb lastele sobilikult aeglaselt sügavaks.

Cantervilla Lossi mängumaa

Põlvamaal asuv Cantervilla mängumaa on põnev selle poolest, et annab teadmisi mõisnike elu kohta. Mängumaal saad teada, kuidas mõisnikud riides käsid, millega liiklesid, mida sõid ja millised olid nende lauakombed.

Cantervillas ootavad mänguhuvilist mitmed basseinid, veepark, kus põnevust leiab nii suur kui väike nautija, veetuubirada ning väikelaste paadid. Tegevusi kuival maal on samuti väga palju. Leidub nii autodroom kui karusellid, arvutimängumaja ja kardirada. Vahva on ekselda labürindis, mängida tuletõrjujat või parvetada jõe ühelt kaldalt teisele. Täpsuslaskmise huvilised saavad mängida lasermängu ning moehuvilised proovida selga mõisaprouade ja -härrade ägedaid kostüüme. 

Vägev on ka jahisimulatsiooni proovides teada saada, kuidas mõisahärrad vanasti jahti pidasid või end proovile panna 1m kõrgusel asuval Tarzani seiklusrajal. 

Külastusega tuleks kiirustada, sest mängumaa on avatud kuni 21 augustini.

Pokumaa

Võrumaal Urvaste metsade vahel asub põnev paik, kus naljakad heinakuhja meenutavad tarnamättad ellu ärkavad ja tegutsema hakkavad. See on Pokumaa. Pokumaa on Edgar Valteri “Pokuraamatu” ainetel valminud teemapark. Siin saab näha Edgar Valteri maale ja illustratsioone, riietada end pokuks, ette teatamisel minna suitsusauna või meisterdada vurre ja voolida puust lusikaid. Läbi Pokumaa lookleb ka mitu looduse õpperada, kus saab uudistada taimi ja õppida loodussõbraliku metsamajanduse kohta. 

Pokumaa on tore koht, kus lapsed õpivad loodust tähelepanelikult uurima ning nägema põnevaid asju, mida nad muidu tähele ei paneks.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga