6 ägedat perepuhkuse ideed koolivaheajaks

Veel natuke pingutamist, viimased kontrolltööd ja paar varast ärkamist ning ongi käes kauaoodatud koolivaheaeg. Miks mitte planeerida koolivaheajaks mõnus perepuhkus? Murdke argirutiinist välja, nautige kuldset sügist, lõõgastuge spaas, avastage uusi kohti või hullake veekeskuses. 

Perega reisimine on väljaminek.  Kui aga reisida targalt, ei pea perereis üldse kallis olema. 

Järgnevalt vaatamegi mõningaid häid pakkumisi, mida ei tasu maha magada. 

Avasta Viimsit Lavendel Spa Hotellis

Suitsusaun aitab imehästi sügismasenduse vastu.

Mõnikord tunneme, et ei tahagi kuhugi väga kaugele või et soovime minna looduskaunisse kohta, kuid jääda linnale mõnusalt lähedale. Ükskõik, kas oled põline tallinlane või tuled mõnest teisest Eesti paigast, Viimsi on just selline koht. Ühest küljest on Viimsi keskus rahulik ja romantiline oma mõisapargi, terviseraja ning mereäärsete jalutusteede ja vabaõhumuuseumiga. Teisest küljest on  siin aga olemas kõik linnamugavused: põnevad restoranid, poed, rulapargid ja mänguväljakud.

Lavendel Spa Hotel pakub mõnusat ja hubast paika kuhu sügise ja pimeduse eest varjuda, suitsusaunas vihelda ning end spaaprotseduuridega hellitada. Spaa sõbralik personal toob naeratuse näole. Boonusena kehtib seal hetkel eripakkumine, kus üks alla 15-aastane laps saab puhkusele tasuta kaasa tulla!

Tallinn Viimsi Spa paneb laste silmad särama

Pisut kallimat puhkusepaketti pakub lähedalasuv Tallinn Viimsi SPA. Kuid asi on seda väärt, sest tegu on perehotelliga, milles on lisaks spaale ja saunakeskusele ka avar lastekeskus “Rõõmupisik”. 1000m² suuruses laste müralas võivad nii suured kui väikesed lapsed veeta kasvõi terve päeva.

Vanematele pakub Viimsi SPA aga võimalust end jõusaalis välja elada ja siis nautida neli korda nädalas toimuvaid saunarituaale. Tallinn Viimsi SPAst on võimatu väljuda halva tujuga. Ning mis eriti tore – teie alla 10aastane põnn saab kaasa tulla täiesti tasuta.

Elamusterohke reis Tallinnasse

Vanalinn jääb Tallink Express Hotelist vaid jalutuskäigu kaugusele.

Hoolitse oma laste vaimse tervise ja heaolu eest ning premeeri neid sel sügisel reisiga Tallinna. Keskkonnavahetus mõjub just pimedal sügisel väga virgutavalt.

Mida siis Tallinnas lastega teha? Tallinn on vahva, sest näiteks kui peatute Tallink Express Hotellis,  jääb vanalinn vaid jalutuskäigu kaugusele, mis on lastega reisides väga mugav. Samuti on vanalinnas palju kohvikuid, kus jalgu puhata, kui pere väiksematel väsimus peale tuleb. 

Vanalinn ise on lastele suureks elamuseks ning seal leidub nii mõndagi põnevat. Näiteks võite külastada Paksus Margaretas asuvat meremuuseumit. Näha saab nii mudellaevu kui ka 20-meetrist Kadriorust välja kaevatud laevavrakki.

Samas lähedal asuvad ka loodusmuuseum erinevate loomatopistega ning tervisemuuseum, mis paljastab inimkeha saladusi. Muuseumis on palju eksponaate, millele saab julgelt käed külge panna. 

Vanalinnas olles tasub kindlasti ära käia ka mõnel vaateplatvormil ning keha võiks kinnitada pannkoogikohvikus Kompressor, sest millistele lastele siis ei meeldiks pannkoogid?

Ööbimisvõimaluse kohta uuri Tallinn Express Hotelli perepaketti, milles on eripakkumisena sees ka piiramatu Aqua SPA veekeskuse kasutamine.

Naudi spaaelamusi otse vanalinnas

Lapsed saavad peretoas magada ägedal naril.

Kalev Spa on samuti suurepärase asukohaga spaa. Põhimõtteliselt saad siin koos perega spaamõnusid nautida otse vanalinnas. Nii võidki hommikupoolikul Raekoja platsi jalutada või imetleda keskaegset atmosfääri Katariina käigus ning peale seda lõõgastuda spaas. 

Jalutuskäigu kaugusel asub ka retrostiilis koogikohvik Tassikoogid ja kõige paremas krõbedas vahvlis jäätist pakkuv Gelato Ladies jäätisekohvik.

Võib aga juhtuda, et te ei soovigi spaast väljuda, sest perepakett pakub lisaks ägedatele liutorudele ja kuumadele saunadele ka näiteks tervitusjooke kogu perele restoranis Allee, laste mängutuba ja soolakambri külastust. Mõnele mudilasele pakub aga pinget ka ainuüksi asjaolu, et magada saab narivoodis.

Põruta Pühajärvele

Pühajärve ei pea sugugi olema koht, kuhu minna vaid suvemõnusid nautima. Tänu mõnusale spaale võib järveäärseid jalutuskäike nautida aastaringselt. Matkata saab kas ümber Pühejärve enda või Käärikule ja tagasi.

Pühajärve Spa pakub väga soodsa hinnaga spaapaketti pühapäevastele saabujatele. Tasuta saab kaasa võtta ka ühe kuni 12aastase laps. Eriti mõnus on aga Pühajärvel veeta kaks ööd, sest üheks ööks võib nii toredas kohas väheks jääda – 2-öist eripakkumist perele saad näha siit.

Mida pakub Pühajärve Spa? Spaakompleks kasutab looduskaunist asukohta väga oskuslikult ära, nii et mullivannis vedeledes ja basseinis ujudes võid nautida imelisi vaateid. Paketis sisaldub ka tund aega bowlingut, mis pakub head võimalust terve perega midagi toredat ette võtta. 

Süüa saab nii hubases keldrikorrusel asuvas pubis kui ka restoranis. Kindlasti tasub külastada ka imelisi vaateid pakkuvat tornikohvikut. 

Sõida perega saarele

Kõige paremini puhkab ikka siis, kui jätame oma tavakeskkonna seljataha ja suundume uude ja põnevasse paika. Pole paremat tunnet kui praamiga üle Suure väina sõites mandrile järgi lehvitada. 

Praamisõit on suureks elamuseks ka lastele ning mandri ja Muhu vaheline 20-minutiline sutsakas pakub muidu tüütule auto- või bussisõidule mõnusat vaheldust. 

Kuressaare on imeline koht perepuhkuseks: külastage Kuressaare piiskopilinnust, jalutage mere ääres ning einestage mõnes mõnusas vanalinna kohvikus. Linn on täpselt nii mugava suurusega, et ka pere pisemad jõuavad jalutuskäigud vapralt kaasa teha. 

Ööbimispaiga mõttes tasuks vaadata Arensburg Boutique Hotel & Spa poole. Nimelt pakuvad nad tõeliselt mõnusat perepuhkust, kus täiskasvanud saavad nautida lõõgastavat massaaži ning lapsed saavad samal ajal sulistada spetsiaalselt lastele mõeldud vannihoolitsuses. Eriti lahe on aga see, et paketis sisalduvad ka WOW elamuskeskuse piletid. Nii et olge valmis turnima, virtuaalmaailmu avastama ja midagi uut õppima. Wow elamuskeskus pakub midagi igas vanuses külastajale.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga