Hotellituba võib küll tunduda mõnusalt hubane ja privaatne paik, kuid püüa meeles pidada, et sa ei ole siiski päris omas kodus. Hotellituba on tegelikult üllatavalt avalik ruum, kus ööbivad sajad inimesed aastas ning mis on läbikäiguruumiks erinevatele hotellitöötajatele. Kuna hotellituba külastab palju inimesi, siis võivad asjad võtta hügieeni mõttes ohtliku pöörde. Ükskõik, kus sa ka ei peatuks, soovitame sinu tervise huvides järgnevast kuuest asjast ja tegevusest hoiduda.
1. Ära kasuta telekapulti
Uuringud on tõestanud seda, mida germofoobid on juba pikka aega uskunud: hotellitoad on räpased ja kubisevad bakteritest. Me ei hakka igaks juhuks päris detailidesse laskuma, kuid kindlasti väärib mainimist, et kõige räpasem asi hotellitoas on kahtlemata telekapult. Selle olukorra leevendamiseks on sul mõned võimalused: võta kaasa antibakteriaalsed salvrätikud, lae alla rakendus, millega saad kanaleid vahetada või siis lihtsalt hoidu teleka vaatamisest.
2. Ära jäta väärtuslikke esemeid ripakile
See tundub küll üsna loogilise punktina, kuid sellegipoolest oleme me kuulnud väga palju lugusid hotellis toimuvatest vargustest. Seega tasub siiski südamele panna, et oma väärisesemetega tuleb hoolikalt ümber käia. Võimaluse korral kasuta hotellis olevat seifi, isegi kui see nõuab lisatasu. Hiljem olete selle otsuse üle tänulik. Juhul, kui sul ei ole ehteid kuhugile panna ja sa ei taha neid ka kaasas kanda, paiguta need kohta, kuhu keegi vaadata ei oska. Hotellivargad teavad siiski tavapäraselt kasutatavaid peidupaiku, seega oleks kõige targem jätta väärisesemed koju.
3. Ära unusta kasutada „Mitte segada“ silti
Inimesed kipuvad hotellitubades ennast pisut liiga mugavalt tundma. Ilmselt tuleneb see vabadustundest ja mõnusast uuest atmosfäärist. Igatahes piinlike hetki juhtub… ja mitte vähe. Reaalsus on aga see, et sinu privaatne hotellituba ei ole päris privaatne enne, kui riputad uksele märgi „Mitte segada“. Seega, kui sa tahad omaette olla, veendu enne, et ka kõik teised seda teaksid. Vastasel korral ei pruugi intiimsed hetked jääda just väga intiimseks.
4. Ära avalda oma toa numbrit
Ära maini kõva häälega oma toa numbrit ei check-in lauas ega restoranis. Samuti ära avalda seda võõrale, kellega just kohtusid, isegi kui ta tundub sõbralik ja usaldusväärne. Juhul, kui soovidki kohtuda oma uue sõbraga, tee seda avalikus ruumis – soovitatavalt mitte isegi samas hotellis.
5. Ära ava ust
See on tegelikult paljude jaoks automaatne reaktsioon: uksele koputatakse ja sa avad selle. See harjumus tuleks kiirelt välja harjutada, sest see ei ole ohutu, eriti võõras keskkonnas. Enne avamist veendu, et sa tead, kes ukse taga on. Seda ka juhul, kui oled kedagi ootamas, nagu näiteks toateenindust. Isegi, kui lähed vaid korraks millelegi järgi, ära jäta ust lukust lahti, sest tagasi tulles võite eest leida rüüstatud hotellitoa. Veel hullem, võid tuppa naastes enda eest leida ootamatud külalised.
6. Ära isegi mõtle minibaari piiluda
Teinekord õhtul tuleb tahtmine käsi välja sirutada ja üks külm pudel õlut haarata ning sinna juurde veel pakike maapähkleid. Minibaaris olevad snäkid ja joogid on ahvatlust tekitavad, kuid nende hind on ülemäära kallis. Hiljem hotelliarvet kontrollides saad ilmselt paraja ehmatuse osaliseks.