Lapsega spaasse: õudusunenägu või lõõgastav puhkus?

Rahulik ja lõõgastav spaa ning energilised ja valjuhäälsed lapsed. Esmapilgul tundub, et need kaks asja ei käi sugugi kokku. Ometi on spaades tänapäeval olemas erinevad toredad lisavõimalused: lastebasseinid, lastehoolitsused, eraldi check-in lastele ja isegi multikad saunas.

Kas lapsega spaasse minek on aga hea mõte või pigem mitte? Kas spaarännak lapsega tähendab vaid üht lõputut veekeskuses möllamist või saab lastega ka muid spaategevusi teha? Asja läks uurima HOOKUSBOOKUS.COM müügi- ja turundusjuht Sandra Polberg koos oma nelja-aastase tütrega.

Sandra käis tütre Lennaga läbi kolm spaahotelli ning järgnevalt saamegi teada, kas Sandral õnnestus lapse kõrvalt puhkust nautida.

V Spaahotell: multikad saunas ja telekas vannis

Lenna lemmiktegevuseks on ujumine

Kui teile tekitab peavalu asjaolu, et lapsed ei püsi kuidagi saunas paigal, siis astuge sisse V Spa uksest. Just siin saavad lapsed saunas telekaekraanilt multikaid vaadata. Lapsevanemad võivad samal ajal aga nautida vaadet Tartu kesklinnale. Asjalike linnainimeste sagimine mõjub saunas mõnusa kontrastina. Hingake aga sisse ja tundke, kuidas täna pole teil kuhugi kiiret.

Kuid V Spaahotellis saab ääretult lastesõbralik teenindus alguse juba check-inis. Kuna tavaliselt tahavad ka hotelli kõige pisemad külastajad sisseregistreerimisest osa saada, siis siin on asi lahendatud laste check-iniga, kus ka väike inimene saab end tähtsa hotellikülastajana tunda. 

Pärast massaaži teed joomas

Esimese asjana suundusid Sandra ja Lenna hotelli jõudes kohe duaalmassaaži. Kuna tegu oli 4-aastase esimese massaažiga oli Sandra esialgu veidi mures, kuid rahunes siiski kohe, nähes lapse naerul nägu. Nüüd saabus see hetk kui ka ema sai näo alla keerata ning massaaži nautida, sest sõbralik massöör vestles lapsega ja tegeles temaga. Lisaks massaažile pakub V Spa ka teisi põnevaid lastehoolitsusi.

Ka Heaolumaailma sisekujunduses on lastel nii mõndagi põnevat uurida. Näiteks on lõõgastusruumi seintel ilusad liblikad ning sealsamas on ka lahe akvaarium kalade uudistamiseks.

Veekeskuses ootas Lennat kolm lastebasseini ning baarist ostetud jäätis. Kui veekeskuses enam olla ei jaksa, võib spaarituaale jätkata hotellitoas. Nimelt on Deluxe tubades olemas mullivann, kus saab korraldada korraliku vahuvannisessiooni koos laste näomaskidega. Nii vannivaht kui näomaskid on müügil Kvartali keskuse Tradehouse’is, mis asub V Spaahotelliga samas majas.

V Spaas täitus Lenna unistus vaadata telekat otse vannist

Restoranis Joyce sai ema head toitu nautida samal ajal, kui tütrele toodi ette värvipliiatsid ja pilt värvimiseks. Olemas oli ka mängunurk. V Cafes nautisid nad soodsat päevasuppi ning imelist pehmet jäätist.

Maitsev hommikusöögivalik

Hommikusöögilaualt leiab head ja paremat küll vist iga laps: sõõrikud, vahvlid, pannukad. Lenna erilisteks lemmikuteks osutusid aga väiksed jogurtitopsid.

Kindlasti ei tasu lastega hotelli külastades vahele jätta ka V Jänku eriti lahedat valgusetendust, mis avaneb teatud tubade akendest. Lahkumisel pisteti Lennale kätte jänkukleepsud, mis talle samuti väga meeldisid. 

Lastega Tartumaad külastades hüpake kindlasti sisse ka Teaduskeskusesse AHHAA, kus hetkel pakuvad põnevust väga lahedad dinosaurused ning Jääaja Keskusesse.

Lossispaa Wagenküll: Elu nagu printsessilossis

Wagenkülli lossispaa näeb välja nagu muinasjutuloss

Edasi suundusid Sandra ja Lenna Lõuna-Eesti käänulistele teedele. Just siin kauni looduse keskel asub imekaunis loss, kus saab muuhulgas ka spaamõnusid nautida.

Lossispaa Wagenküll hotellitoas ootas ema ja tütart tõeline luksus: lai voodi ja vann.

Wagenküllis ootas Lennat ja Sandrat tõeliselt lai voodi

Hubane ja soe spaa asub lossi keldrikorrusel. Lapsega on Sandra meelest Wagenküllis mugav, sest bassein on just paraja suurusega selleks, et ema võiks basseiniäärel istuda ning lapse sulistamist jälgida.

Kui Lenna nautis Wagenküllis basseinis suplemist, siis Sandrale jäi kõige paremini meelde mõnus kontrast, mille tekitasid külmaveebassein ja Jaapani vann. Õhtusöögiks valmistudes nautis Lenna toas rohelise õuna vahuvanni. 

Restoranis jagasid ema ja tütar seakarreed, millel Lenna kondist kinni haaras ja ka viimase lihatüki kondi ümbert ära näris.  Magustoiduks tellisid nad juustukooki ning hiljem magasid nagu printsessid oma hiiglaslikus voodis.

Kui on soov end veelgi hellitada, siis tasub proovida ka mõnda spaahoolitsust. Neid on valikus nii lastele kui ka täiskasvanutele. 

Jurmala Spa Hotell: makroonid, koogid ja vahuvein

Jurmala Spas sulistamas

Edasi võttis ema-tütre duo suuna veelgi kaugemale lõunasse ning põrutas otsejoones Lätti, kus neid ootas võrratu Jurmala Spa Hotel.

Kohe alguses tekitasid Lennas suurt elevust telesaatest “Tuta asjad” tuttavad tegelased. Lapse silmad panid särama kõik rebased ja värviraamatud, mida Sandra Eestis pole tähele pannud. Ema oli omakorda võlutud ägedast taimsest seinast kaasaegse sisekujundusega lobby-alal. 

Toas ootas neid vahva üllatus. Koogid, makroonid ja vahuvein, mis pakkusid pärast pikka sõitu mõnusat kosutust.

Veekeskuses sai Lenna sulistada mitmes basseinis ja mullivannis ning sarnaselt V Spa-le sai Lenna ka siin saunas multikaid vaadata. Suure elamuse pakkus Lennale ka aurusaun, mille keskel oli madal külma veega bassein. 

Mängutuba Jurmala Spas

Ka restoranid olid Jurmala Spa Hotellis tehtud nii, et neis oli midagi nii suurele kui väiksele külastajale. Olemas olid nii mängunurgad kui ka joonistamisvahendid.

Lenna suured lemmikud olid Miki kausis serveeritud pelmeenid. Sandra nautis samal ajal burgerit. Hommikusöögiks pakuti Jurmala Spa Hotellis muuhulgas ka Karumsi kohukest.

Lenna maniküüris

Lenna proovis Jurmala Spa Hotellis ära ka spetsiaalse spaapaketi lastele, mis sisaldas endas massaaži, glitter tattood ja maniküüri ning hapnikukokteili. Sandra ise nautis samal ajal kätehoolitsust ning oli rõõmus, et saab koos tütrega kvaliteetaega veeta.

Imekaunis glitter tattoo

Mõnusaks tegi spaa ka mere lähedus ning see, et jalakäijate tänav jooksis otse hotelli tagant. Restorani terrassil oli ka väike mänguväljak lastele.

Kokkuvõttes nentis Sandra, et eksperiment oli igati kordaläinud: spaarännakut saab nautida koos väikese lapsega, nii et lapsel silmad säravad ja vanem naaseb spaarännakult puhanu ja lõõgastununa. See on hea võimalus lastele õpetada seda, kuidas käituda restoranides ning mismoodi olla saunas ja hoolitsustel. Lisaks jäi Sandra rahule ka sellega, et kõik spaad olid soojad ning kuskil ei hakanud külm.

Paar nippi lapsevanematele

  • Sauna võtke kaasa ämber jää, soola või veega. Sellega on lastel tore saunas mängida. 
  • Broneerige hoolitsused lastega samale ajale või nautige üheskoos duaalmassaaži.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga