6 ideed, kuidas veeta unustamatu aastavahetus

Mitu korda on sul nii juhtunud, et paar päeva enne aastavahetust avastad, et vana-aastaõhtu plaanid on veel tegemata? See on kindlasti nii mõnelegi meist üsna tuttav olukord. Loodame ju ikka, et ehk keegi kutsub külla või siis ilmub õige pidu justkui maa alt välja. Tegelikult on siiski iga õnnestunud ürituse ja puhkuse taga planeerimine. Nii et, kui soovite unustamatut aastavahetust, soovitame sel aastal ise ohjad haarata ning korraldada endale aastavahetus, millest olete alati unistanud. 

Et meie kõigi unistused on erinevad, siis olemegi kokku pannud väikse valiku erinevaid toredaid ideid, kuidas uus aasta vastu võtta.

Aastavahetuseks maale

Sõida linnakärast eemale.

Kui üks osa inimestest soovib aastavahetuseks sõita suurde linna pidutsema, siis teiste jaoks on rahvamassid, ilutulestikutossust paks õhk ja takso leidmine uusaastaööl õudusunenägu. Neile sobibki kõige paremini vanaaastaõhtuks maale sõita.

Paki aga kohver ning veeda see imeline öö Eestimaa kauni looduse rüpes. Üks kauneid kohti Eestimaal on kahtlemata Lõuna-Eesti oma küngaste ja metsadega. Kas on midagi mõnusamat kui uue aasta hommikul aknast jäätunud Pühajärve imetleda? Pühajärve Spa ja Puhkekeskuse aastavahetuse pakett lubab sul Lõuna-Eesti võlusid nautida lausa kaks ööd järjest ning uue aasta saad vastu võtta buffet-õhtusöögi ja elava muusika saatel. 

Teine mõnus mõte on sõita aastavahetuseks Toilasse. Siin on olemas kõik kosutavaks puhkuseks vajalik: looduse ja mere lähedus, kaunis lossipark jalutamiseks ning luksuslik spaahotell Termidega. Tule ja naudi buffet-õhtusööki, aastavahetuseprogrammi õhtujuhi, tantsu ja viiulimuusikaga ning ka spetsiaalset lasteprogrammi.

Uude aastasse lemmikmuusika saatel

Smilers astub vanaaasta õhtul üles V Spaas.

Muusika lihtsalt teeb midagi meie hingega. Vahel viib see meid tagasi mälestustesse või äratab tunded ja emotsioonid, mida me pole enam ammu tundnud.

Kui soovite emotsiooniderohket aastavahetust, siis pole midagi paremat, kui veeta see oma lemmikartisti seltsis. Õnneks on päris paljud artistid nõus meie rõõmuks aastavahetuseööl mikrofoni haarama.

Smilersi fännide jaoks on parim koht aastavahetuseks V Spaahotell. Maarja-Liis Ilusat on võimalik aastavahetusel kuulata Vihula Mõisas. Jakko Maltise austajatel tasub aga tulla Tallinnasse, sest nende lemmik astub üles Radisson Blu Hotel Olümpias.  Saaremaal Meri Seaside Hotel & SPAs rõõmustab külalisi aga Alen Veziko.

Suurejooneline aastavahetus Tallinnas

Kõige parem vaade ilutulestikule avaneb Swissôteli akendest.

Kui õige aastavahetus sisaldab endas suurt ilutulestiku ja rahvarohket pidu, siis tasuks aasta kõige viimast õhtut tulla tähistama Tallinna.

Swissôteli unustamatu aastavahetus tähendab ööd imeliste vaadetega otse Tallinna kesklinnas. Võite valida, kas lähete ilutulestikku nautima linna peale, lööte klaase kokku restoranis või koos kaaslasega romantiliselt hotellitoas.

Nimelt parima vaate saamiseks ei peagi te hotellist lahkuma, sest Swissôtel toad asuvad kõik hoone 12.-26. korrusel. Pange ennast valmis— Tallinnas kestab ilutulestik kindlasti terve tunni.

Väga hea hinnaga ööbimist aastavahetusel pakub ka ibis Tallinn Center hotell, kus saate juba reedel aastavahetuse pidustustega pihta hakata. 

Stiilne aastavahetus Tartus

Tuledes Tartu on imeline koht uue aasta vastuvõtmiseks. Autor: Kauo Kalda

Tartu linnal on eriline aura. Siin on ülikool ja tudengid, vilgas kohvikukultuur, imearmas vanalinn ning elutempo, mis Tallinnaga võrreldes on pisut aeglasem.

Detsembris lööb Tartu aga kohe eriliselt särama. Jõulutuledes raekoda, selle ees asuv liuväli ja kuusk ning kohe kõrval asuv pagaripood tekitavad tunde, et oled sattunud jõulumuinasjuttu.

See eriline õhustik teeb Tartust ka suurepärase koha, kus veeta stiilne aastavahetus. Miks mitte veeta aastavahetus hotellis Tartu? Nende 2-öine aastavahetusepakett sisaldab nii hommikusööki kui vahuveini, kuid parim asi on siiski saunast ja mullivannist avanevad vaated Emajõele. 

Kui otsid midagi eriti luksuslikku, võiksid aga vaadata vanalinnas asuva Hotel Antoniuse poole. Siin tunned end kui kuninganna või kuningas ja sind ka koheldakse vastavalt. Rikkalikku sisekujundusega hotellis ootab sind vanaaastaõhtul pidulik 5-käiguline prantsuse õhtusöök ning rikkaliku à la carte sooja menüüga hommikusöök. 

Kui otsite aastavahetuseks aga midagi hubast ja mitte liiga kallist, siis võiksite tulla uut aastat vastu võtma Toomemäe külje all asuvasse Barclay Hotelli. Minge ja jalutage lumisel Toomemäel või nautige aastavahetuse meeleolu Emajõe kaldal.

Aastavahetuseks kuurorti

Miks mitte minna aastavahetuseks Pärnu?

Pärnu ja Kuressaare on tuntud suvituskohad, kuid aastavahetuseks puhutakse neilegi rannalinnadele elu sisse. Tule ja vaata, mismoodi Pärnu täitub aastavahetuse paiku inimestega ning kuidas Kuressaare on täis Saaremaa võlusid nautivaid puhkajaid. 

Kui hindate kesklinna lähedust, pidulikku õhtusööki ning soovite peale šampanjaklaaside kokkulöömist klubisse tantsima minna, siis ootab teid Pärnu Hotell. Lehe tänaval, rannapargi kõrval asuv Hotell Legend pakub klientidele hubast olemist ning kolmekäigulist õhtusööki restoranis Piparmünt.

Kuressaares aga ootab teid aastavahetusel külla Johan Spa Hotell, kus saate veeta kaks ööd ja nautida 4-käigulist õhtusööki.

Aastavahetus lõunanaabrite juures

Kuidas näeb välja aastavahetus Lätis?

Tegelikult ei erinegi eestlaste ja lätlaste aastavahetuse veetmise kombed kuigivõrd. Traditsiooniliselt aastavahetuselaualt võib leida nii kasuka kui süldi, samas on neil siiski ka oma eriline salat Olivier. Kui soovite teada, kuidas see maitseb või kas Eesti ja Läti süldil on mingit vahet, siis võtke ette reis Jurmalasse. Näiteks Lielupe Hotel by Semarahs ootab teid buffet-õhtusöök, spaa ning lasteklubi külastus. 

Ka Jurmala Spa Hotell on aastavahetuseks särama löödud. Sädeleva aastavahetuse paketi teeb eriliseks uusaasta programm, kus on nii erinevad auhindadega esinemised ja võistlused, meelelahutus lastele, muusika kui ka fotograaf, et parimad hetked pildile püüda.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga