6 ideed romantiliseks talvekohtinguks

Detsembri lõpp läheb meil kõigil nii kiireks. Küll on palju tegemist töö juures, siis erinevad peod ning sugulaste külastamised. Lõpuks oled arvatavasti täitsa läbi ning soovid vaid kookonisse pugeda või ainult oma kõige lähedasematega aega veeta. Just praegu on parim aeg viia oma kaaslane pidulikule talvekohtingule ning nautida veidi omaette olemist enne uue aasta pidustusi. Kui sind vaevab ideede puudus, siis oleme pannud sulle valmis mõned head mõtted, mida romantilist koos kaaslasega aasta viimastel päevadel ette võtta.

Mine spaasse

Luba endale natuke vaid kahekesi olemise aega

Üks parimaid viise peale kiiret jõuluaega lõõgastuda, on minna spaasse. Naudi hämaras ruumis massaaži, sule silmad meesaunas, imetle troopilisi taimi ja lõõgastu vees samal ajal kui õues on külm ja hall. Seda kõike pakub V Spaa- ja konverentsihotell otse Tartu kesklinnas. 

Tule paariks tunniks või lausa mitmeks päevaks ja vaata, kuidas su suhe muutub üksteisele aega pühendades üha tugevamaks. Uuri V Spaa- ja konverentsihotelli hoolitsuste ja pakettide kohta lähemalt SIIT.

Uisuväljakud ootavad

Proovige koos uusi asju

Kas ka sul kipub nii olema, et iga kohting kaaslasega on ikka õhtusöök või filmiõhtu? Kui nii, siis on aeg end mugavustsoonist lahti rebida ning teha midagi sellist, mida sa võib-olla kunagi teinud pole. Näiteks võid minna uisutama. 

Ära muretse, kui sina või su kaaslane pole iial uiske alla saanud. Koos midagi uut õppida on algul ehk pisut hirmus, aga lõpuks ka põnev ja naljakas. Liuväljal kogetud emotsioonid ei lähe teil aga niipea meelest.

Millisele liuväljale võiks kaaslase viia? Meie arvates on kõige ilusam uisutada looduslikul jääl. Miks mitte viia armsam Viljandisse? Viljandi järvel on tore uisukaari joonistada ning pärast seda võite põigata sisse mõnda hubasesse kohvikusse. 

Uuri enne jääle minekut kindlasti, kas rada on avatud. Kui looduslik uisuväljak veel avatud pole, siis võib uisuterad proovile panna ka kunstlikel väljakutel, näiteks Tartus on lausa kolm liuvälja.

Veeda päev kunstimuuseumis

Kõndige käsikäes kunstimuuseumis. Autor: Eesti Kunstimuuseum

Me kõik vajame vahel uusi emotsioone ja inspiratsiooni. Kui jõulupühad mööduvad teil alati ühtmoodi, samade inimeste seltsis lõputult läbikäiatud jututeemasid lahates, siis on päev kunstimuuseumis just see, mida sul hing vajab.

Eriti mõnus on seda teha aga kallima käest kinni hoides ning kunsti üle arutledes.

Kuhu minna? Kindla peale minek on alati Kumu kunstimuuseum Tallinnas. See on piisavalt suur selleks, et seal lausa terve päev mööda saata. Kõndige läbi erinevate ajastute ja vaadake, kuidas muutuvad kunstisuunad ja -trendid. 

Uudistage põnevat näitust kunsti ja teaduse puutepunktidest või laske end inspireerida teamLabi loodud digitaalsetest lainetest ja lilledest. 

Kas teadsid, et iga kuu viimasel kolmapäeval pääseb Kumu kunstimuuseumisse vaid kolme euro eest?

Jooge hõõgveini mõnes hubases kohvikus

Rüübake hõõgveini keskaegses kõrtsis. Allikas: Starmaker

Mõnikord pole mitte midagi mõnusamat kui kaaslasega kohvikusse minna, unistada tulevikust, pidada maha sügavad vestlused elust ja filosoofiast või hoopis viimasest koosnähtud filmist. Tulge soojendage käsi vastu hõõgveini- või teeklaasi ning rääkige ära kõik need jutud, mille jaoks argielus aega ikka puudu kipub jääma.

Talvel, kui on pime ja külm, on kõige mõnusam ja pidulikum leida kokkusaamiseks mõni romantiliselt hämar kohvik. Keskaegne Tallinna vanalinn pakub selleks rohkelt võimalusi. Kas olete juba käinud Kolmandas Draakonis? Kui mitte, siis otsige Raekoja platsilt üles gooti stiilis raekoda ning kangutage raske puituks lahti. 

Teid ootab küünlavalgus, veidi robustse olemisega kõrtsiemand ning hea soe hõõgvein. Kolmanda Draakoni miljöö lennutab teid otsejoones keskaega. Väga hubane ja õdus on ka raekoja platsi teises otsas asuv Kehrwieder, kus saab rahulikku pühadeaega veeta näiteks hämarikukohvi juues.

Minge saaniga sõitma

Sõitke otse talvemuinasjuttu

Kui tahad kallimale enne uut aastat näidata, kui palju teda armastad, siis vii ta saaniga sõitma. Saanisõit lumises metsas on meeldejääv üllatus ning imeline stressimaandaja.

Hobustega lumises metsas ja põlluääres sõites tekib tunne, nagu oleksid sattunud muinasjuttu või mõnda teise ajastusse, kui inimesed niiviisi näiteks ballile sõitsid. Palu ainult kaaslasel end soojalt riidesse panna ning minge ja nautige seda endiste aegade romantikat.

Saanisõitu pakuvad muuhulgas näiteks Voore tallid Raplamaal. Kui tahate oma muinasjuttu veidi pikendada, siis jääge ööseks lähedalasuvasse Ruunawere Postimõis Hotelli.

Veetke öö mõisas

Veetke imeline öö ajaloolises mõisas

Kui tegite pühade ajal Eestile kaks tiiru peale, magasite külalistetubades ning elutoa lahtikäivatel diivanitel, siis nüüd on aeg sugulastega hüvasti jätta ning endale pisut luksust lubada. Kuidas oleks viia kallim ühte Eesti kõige ilusamasse lossi? 

Lossispaa Wagenküll uhke juugendstiilis lossihoone tundub Eestis isegi veidi kui võõrkeha. Pigem hakkab tekkima tunne, et oled näiteks Prantsusmaal. 75 toa ja 10 sviidi hulgast leiad kindlasti midagi endale ja oma kaasale sobivat.

1930. aastate lossis ootavad teid baldahhiinvoodid ja stiilsed vannitoad. Lossi ümbritseb romantiline lossipark. Tule ja võta aeg maha ning tee aastast kokkuvõtteid.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga