6 ideed romantiliseks sügispuhkuseks

Käes on paljude lemmikaastaaeg. Suured suveüritused, pulmad ja festivalid on jäänud seljataha ja käes on aeg tõmmata varvaste otsa villased sokid, põletada küünalt, juua teed, lehitseda lemmikraamatut ja vaadata lehtede langemist. Kas tunned ka, et oled sügiseti kuidagi eriti romantilises meeleolus? Kui nii, siis miks mitte korraldada endale ja oma kaasale üks mõnus romantilise sügispuhkus?

Kunstinäitus ja jalutuskäik Kadrioru pargis

Tallinn on imeline sihtkoht, kui soovite nautida kultuuri. Miks mitte viia end sügismeeleollu külastades Kadrioru kunstimuuseumi? Naudi möödunud sajandite skulptuure ning Vene, Saksa ja Madalmaade kunsti.

Kadriorus asub ka KUMU kunstimuuseum, kus saate tutvuda Eesti kunsti ajalooga, imetleda naisgraafikute teoseid või uudistada hoopis keskkonnakriisi kujutavaid kunstiteoseid. 

Pärast muuseumikülastust võtke aga ette mõnus jalutuskäik sügisvärvides Kadrioru pargis. Siin ootab teid nii Prantsuse stiilist geomeetriline kui ka Inglise stiilis metsikum pargiosa. Ärge unustage kiigata ka Jaapani filosoofiast lähtuvalt rajatud Jaapani aeda pargi tagumises otsas.

Kadriorg jääb kesklinnast vaid pooletunnise jalutuskäigu kaugusele.

Maitse käsitööõlut Telliskivis

Telliskivi on Tallinna ööelu keskpunkt. Kuid elu keeb siin tegelikult igal kellaajal.

Kui sina või su kaaslane olete käsitööõlle fännid, siis miks mitte korraldada kaaslasele imeline väljasõit Tallinna ägedamatesse baaridesse ja pubidesse uusi ja põnevaid maitseid kogema? Pressige end mõnusasti baarilaua taha ning lubage endale see üks erilise maitsega õlu.

Õllehuvilistel tasub kindlasti astuda sisse vaid Eesti käsitööõlut pakkuvasse baari Põhja Konn.

Vaat Brewery & Taproom meelitab aga külastajaid lausa kaheksa vaadiõllega. Lisaks on muidugi olemas ka pudeli ja purgiõlled. Menüüs on lisaks Eesti käsitööõlle paremikule ka erinevad Belgia õlled ja ale’id.

Toidutuur Tartus

Kui romantiline puhkus tähendab sinu jaoks erinevate uute maitsete mekkimist, siis tasuks reisisihiks võtta Tartu. Popis ja alternatiivses Aparaaditehases on nii palju põnevaid söögikohti. Võite siin veeta lausa mitu päeva iga päev mõnda uut restorani külastades. 

Loomelinnaku suurimaks plussiks on selle hipsterlik ja industriaalne atmosfäär, mis lisab restoranikülastusele filmilikkust. Mõtle näiteks multifilmile “Leedi ja Lontu”, kus kaks koera restorani tagahoovis spagette söövad. 

Kui otsid tänavatoiduromantikat, siis astu sisse restorani Kolm Tilli, mis ongi spetsialiseerunud maailma tänavatoidu valmistamisele ja serveerimisele. Restorani klaasist ja metallist interjööris ootavad sind ramenid, baod ja friikad koos eri lisanditega.

Teine tore restoran-kohvik, mis ootab kõiki paarikesi enda juurde, on Trikster Tihane. Nende soojades toonides interjööris saad nautida eirinevaid burgereid, pastasid ja kooreseid suppe. Eriti äge on see, et menüüs on piisavalt valikut ka taimetoitlastele ja veganitele. 

Romantiline spaapuhkus

Kui väljas on hall ja vihma kallab kui oavarrest, siis on parim aeg viia kallim romantilisele spaapuhkusele. Mis saab olla veelgi lõõgastavam ning südameid liitvam, kui nautida üksteise seltskonda auravas Jaapani vannis, sulistada basseinis või mõnuleda saunas.

Miks mitte viia armsam sügisel Kuressaarde Asa Spa Hotelli. Nende spaapakett kahele võimaldab teil kasutada sauna ja veekeskust, treenida jõusaalis ning nautida kahekäigulist õhtusööki.

Vii kallim kose äärde

Romantiline Keila juga. Allikas: Visit Estonia

Kui tahad panna kallima silmad särama ning muuta oma järgijad sotsiaalmeedias kadedusest roheliseks, siis tegelikult pole see üldse keeruline. Vii kaaslane lihtsalt kose äärde. Keila-Joa juurde saab lihtsalt ja keskkonnasõbralikult Tallinnast otse bussiga. Jalutage kaunis lossipargis. Klõpsake pilte kose ääres ning kui energiat veel jätkub, siis matkake mereäärde ning pidage piknikku.

Teatrireis Viljandisse

Pole midagi romantilisemat, kui istuda kaaslase käsi peos pimedas Ugala teatrisaalis ning sukelduda pea ees kummalistesse, naermaajavatesse või südant ja hinge soojendavatesse lugudesse.

Elage kaasa võõrastele eludele ning pange tähele, kuidas te hiljem etenduse elamusi jagades üksteisele avanete ning avastate hoopis uutmoodi lähedust. 

Peale teatrietendust ei pea te aga sugugi murelikult mõtlema, kuidas koju saada. Selle asemel võite hotellis välja puhata. Kõike seda pakub teile Park Hotell Viljandi teatripakett.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga