Mida teha talvises Riias?

Külm, rõske või sombune ilm peletab nii mõnegi reisihuvilise reisimisest eemale. Tegelikult ei tasu aga talvel reisimist peljata. Pane end lihtsalt soojalt riidesse ning ära unusta ka korralikke jalanõusid: kui varbad külmetavad või on sootuks märjad ei ole ükski jalutuskäik enam nauditav.

Kui oled hästi valmistunud, siis on ka talvisel ajal uusi kohti mõnus avastada. Rahvast on vähe ning turistide asemel näed tänavatel kohalikke. Külm ilm annab ka suurepärase ettekäände avastada armsaid kohvikuid või sisse kiigata mõnda kirikusse, mida muidu ei märkakski.

Aga kuhu võiks talvise reisi ette võtta? Miks mitte Baltikumi suurimasse linna Riiga.

Naudi vaateid Riia Püha Peetri kiriku tornist

Uude linna jõudes on ikka hea esimese asjana saada ülevaade sellest, kuhu sa sattunud oled. Üks parimaid võimalusi seda teha on käia ära Püha Peetri kiriku tornis.

Tornist avaneb hingemattev vaade ning Riia paistab ülevalt nagu mängulinn oma värviliste majade ja punaste katustega. Kaunid vaated avanevad ka jõele, turuhoonele ja teletornile. Vaatamist on siin palju ning eriline maiuspala on torn loomulikult fotograafiahuvilistele. Vabalt võid kirikutornis veeta pool tundi või isegi terve tunni. 

Selleks, et sul oleks tore elamus ära unusta end soojalt riidesse panna, tornis on väga tuuline.

Jaluta Riia turul

Riia turg asub endises lennukiangaaris

Kui tornis käidud on hea end veidi soojendada ning miks mitte teha seda Riia kuulsas turuhoones. Kui oled kultuuri- ja toiduhuviline ning sind huvitab linnapuhkuse juures eelkõige see, kuidas kohalikud inimesed elavad, siis on Riia turg sinu jaoks parim koht, mida külastada. 

Turu muudab eriliseks selle asukoht – nimelt asub turg endises lennukiangaaris. Teine põnev fakt on, et kui see 1930. aastal avati, oli see Euroopa suurim ja kõige moodsam turg. 

Mine jaluta turul ning vaata, milliseid piima- ja kalatooteid lõunanaabrid tarbivad. Kindlasti leiad suveniiriks ka huvitavaid läti küpsiseid, mett või sõira ning kui kõht tühjaks läheb saab sedagi turul kinnitada. Turufännid võiksid külaskäiguks arvestada tunni või pooleteisetunnise ajakuluga.

Imetle linna kõige ilusamat treppi

Juugendstiili muuseumi kaunis trepikoda

Riia on kuulus oma juugendstiilis majade poolest, kuid talvel külma ja libedaga pole eriti mõnus kael õieli ilusaid maju uudistada. Palju parem mõte on sisse põigata Alberta tänav 12 asuvasse Juugendstiili muuseumisse.

Kohe ust avades satute linna kõige kauneimasse trepikotta. Kõigepealt nautige ilusaid dekoratsioone altpoolt, siis ronige trepist üles ja vaadake kuidas keerdtrepp ülevalt poolt välja näeb. 

Juugendstiili muuseum on aga kõigi arhitektuuri- ja interjöörihuviliste paradiis. Korteris on alles autentne 1903. aasta interjöör ning ehk leiate siit ka mõne põneva sisekujundusmõtte, mida oma kodus kasutada. 

Kogu mõtteid Art Cafe Sienna kohvikus

Talvel on hea end kuuma teega kohvikus üles soojendada. Autor: Anna Teodoro

Kui jalatallad kõndimisest ümmargused, siis tasub maha istuda ja veidi hinge tõmmata. Miks mitte teha seda imeliselt hubases kunstikohvikus Art Cafe Sienna?

Suurte tänavale avanevate akendega Sienna on imeline paik inimeste vaatamiseks, reisimuljete kirjapanekuks või raamatu lugemiseks. 

Võta istet antiiksetel toolidel, joo teed portselantassidest, ampsa kõrvale hõrku sarvesaia ning hinga sisse seda erilist atmosfääri, mida võite tunda vaid Riias.

Uudista antiikkaupa hipsterite tänaval

Kohvi röstikoda Miera Iealal. Autor: Krista Purmale

Kogu maailma hipsterid, värisege! Nimelt ootab just Läti pealinnas teid tõeline hipsterite paradiis. Teate ju küll neid igas suurlinnas asuvaid tänavaid, kus on palju vanakraami müüvaid poode, armsaid kohvikuid ja ägedad seinamaalingud. 

Enne hipsteritänavaks muutumist oli Miera Iela ja selle lähiümbrus tööstusrajoon mille elanike ninasid kõditasid kakaoaroomid šokolaadivabrikust Laima, tubakalõhn tubakavabrikust ning magusmõru lõhn šampusevabrikust. Nüüdseks on neist kolmest alles jäänud vaid šokolaadivabrik. Šokolaadihuvilised võiksid kindlasti käia ära šokolaadimuuseumis. 

Õllesõbrad võiksid aga seada sammud endise šampusevabrikusse, kus neid ootab nii Valmiermuiža õllesaatkond üle 200 erineva Läti väikepruulikoja toodanguga kui ka käsitööõlut pakkuv Labietis.

Miera Iela kubiseb vintage mööbli- ja riidepoodidest ning sekka leiab ka Läti disaini. Kui olete välja valinud parima art déco stiilis peegli Prantsusmaalt või aastast 1970 pärit lambi, on aeg astuda sisse juuksurisalongi ja lasta oma vuntsid lokki keerata või proovida midagi muud alternatiivset, näiteks sinist juuksevärvi.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga