7 nõuannet, kuidas piltidel hea välja näha

Ilmselt oleme me kõik seda kogenud. Oled valinud tänaseks päevaks välja imeilusa figuuri rõhutava kleidi ning sellele juurde otsinud suurepäraselt sobivad ehted. Isegi juuksed hoiavad soengusse täpselt nii nagu sa soovisid. Vaatad peeglisse ja kõik paistab piltilus! Loomulikult lased sõbral või elukaaslasel endast pildi teha, et oma moesaavutust sotsiaalmeedias ka teistele jagada. Tehtud fotol aga ei vaata vastu sama ilus pilt, mida hommikul peeglist nägid.
Millega peaksid arvestama, et ka fotol hea välja näha?

1.     Võtmesõna on valgus

Valgustusest oleneb väga palju – halvas valguses võid välja näha, nagu oleksid olnud 2 ööd magamata. Pilvine ilm on tegelikult väljas pildistamiseks kõige parem aeg. Kuna ilma on aga võimatu kontrollida, proovi saada endast kena pilt hommikupäikesega, mis annab lõpptulemusele ka ilma filtrita kenad toonid ja varjud.

Katseta poosidega
Katseta poosidega

2.     Arvesta põhitõdedega

Kordamine on tarkuse ema. Alustuseks seisa sirgelt, tõmba kõht sisse ja lükka õlad taha. Tõsta esile oma lõug, luues oma näo ja kaela vahele ruumi. Nüüd oled valmis erinevateks poosideks.

3.     Imiteeri jalutamist

Tee aeglane ja ettevaatlik samm edasi, nagu oleksid päriselt tegemas jalutuskäiku mööda tänavat. Õige tasakaalu saavutamine võib olla alguses ehk pisut keerukas, kuid selline liikumine loob kehast naturaalse ja veetleva illusiooni.

4.     Nihuta oma keharaskust

Lihtsalt otse kaamera poole vaatamine pole mitte ainult ebamugav, vaid ka väga igav ja tavaline. Hoopis parema pildi saab siis, kui seisad jalad pisut harkis ning nihutad ühe jala teise ette. Toeta oma raskus tagumisele jalale – see loob meelitleva ja dünaamilise hoiaku.

5.     Nähtamatud kontskingad

Seda trikki kasutavad paljud Instagrami modellid, et oma keha parimast küljest näidata. Tõuse kikivarvukile ja kujuta ette, et kannad kontskingi – näed välja pikem ja peenem.

6.     Loo mõningaid nurki

Loo oma fotodesse erinevaid nurki – kalluta natukene oma pead või nihuta keha ühele küljele, tekitades umbes 75 kraadine nurk. Samuti saab kehaga luua kolmnurki, näiteks istudes trepil üks jalg sinu ees ja teine pisut painutatud. Haarates oma käega teise käe küünarnukist, tekitad samuti ühe kolmnurga. Nurkade loomiseks on erinevaid võimalusi, kuid põhimõte on luua illusioon liikumisest ja jätta ruumi oma ihuliikmete vahele.

7.     Ole siiras

Ka söömine võib lõbus olla
Ka söömine võib lõbus olla

Me kõik oleme näinud sotsiaalmeedias neidusid, kes oma salatit või jäätist süües naerda rõkatavad. Sa tead küll, et see jäätis või salat ei ole üldse naljakas, kuid tüdruk ise näeb siiski armas välja. Selleks, et pildil hea välja näha, tuleb sul endal olla loomulik… teinekord tähendabki see endas naeru esilekutsumist, erinevaid liigutusi oma käte ja kehaga või pea kallutamist. Enne fotosessiooni harjutagi peegli ees erinevaid näoilmeid ja poseerimise viise. Tundub küll totter, kuid on sellegipoolest ju lõbus ning tuleb sulle järgmine kord kaamera ees olles kasuks.
Nagu elus on iga asja puhul: tuleb harjutada, proovida ja vigu teha. Instagramist ja Pinterestist saad palju ideid poseerimiseks, mida ka enda fotodel kasutada. Loodan, et see postitus oli sinu jaoks kasulik ning sa ei pea kunagi enam oma fotosid vaadates mõtlema, kas sa tõesti näed nii veider välja.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga