6 jõledat asja, mida reisides tahtmatult teed

Reisimisega seotud ohud

Me kõik teame, et peale avalikus tualetis käimist oleks tark tegu oma käed desinfitseerida ning enne söömist need pesta. Siiski on lisaks tavapärastele hügieeninõuetele veel palju muud, millega reisijad arvestada ei oska, kuid mis võivad teha tervisele karuteene.
Ilmselt peale nende tülgastavate detailide lugemist ei tee sa neid vigu enam kunagi.

1.     Jalutad paljajalu läbi turvavärava

Ei ole mitte midagi hullemat, kui pead astuma läbi turvakontrolli ilma jalanõudeta ning sul ei ole jalas (või kotis) isegi mitte sokke. Mõtle, kui palju inimesi on enne sind seal kõndinud ja kui kaua aega võib olla möödas viimasest põhjalikust põrandapuhastusest.
Mis kõik võib kukkuda põrandale inimeste jalanõu taldade alt ja millised nahahaiguse bakterid vaibakiudude vahelt piiluvad. Usun, et tahaksid juba seda teksti lugedes oma jalgu pesta.
Sa ei tea kunagi, kus inimesed oma jalatsitega käinud on: karjamaal või kemikaale täis olevas tehases. Isegi sokid ei pruugi sind päästa, sest terava asja otsa astudes ei ole õhukesest kangast just palju kasu. Juhul, kui sinu talla all on haav, siis pea meeles, et bakterid on eriti kärmed nakatama.

2.     Sa ei puhasta oma asju ega käsi peale turvakastide kasutamist

Puhasta hoolikalt käsi
Puhasta hoolikalt käsi

Kahjuks ei ole nende kastide kasutamisest mingit pääsu, sest lõppude lõpuks tuleb sul oma asjad (kasvõi ainult vöö) röntgeni alt läbi lasta. Sellisest kohustuslikust olukorrast puhtalt pääsemiseks puhasta ära kõik oma asjad, mis sealt hiljem välja võtad. Ära unusta ka käsi desinfitseerida!
TODAY poolt läbi viidud uuring testis kahte turvakasti, mida kasutati kingade, kottide ja muude aksessuaaride hoiustamiseks. Uuringu käigus avastati sealt ohtlike bakterite ja isegi väljaheite olemasolu, mille tase oli piisavalt kõrge inimeste nakatamiseks. Seega mõtle enne, kui kastist telefoni haarad ja selle endale kõrva äärde tõstad.

3.     Jood otse joogivee kraanist

See on aegumatu nõuanne: võta alati endaga kaasa veepudel, et saaksid seda vajadusel korduvalt täita. Paraku võid isegi siis oma tervisele kahju teha, sest avalikud tualetid kubisevad bakteritest. Kahjulikumad neist on e-coli ja legionella, mis võivad põhjustada probleeme seedetraktis ning tekitada kopsupõletikule sarnaseid sümptomeid.

Telefon ja söömine ei sobi kokku
Telefon ja söömine ei sobi kokku

4.     Kasutad söömise ajal telefoni

Telefoni kasutamine toidulauas ei ole tegelikult viisakas, kuid sellegi poolest teeme me seda siiski. Uuringud on tõestanud, et meie nutitelefonid on üsna räpased ja kannavad endaga kaasas igasuguseid baktereid. Süües nende samade kätega, millega pidevalt telefoni puutud, lood bakteritele teekonna oma suu juurde ja sealt edasi seedesüsteemi.
Juhul, kui sa tõesti pead oma telefoni einestades kasutama, siis puhasta seade antibakteriaalsete salvrätikutega.

5.     Sa ei kanna susse või plätusid

Kasutades ühist vannituba või käies ujulates ja SPA-des, on iseenesest mõistetav, et kannad plätusid. Kuid kas teadsid, et jalaseen võib varitseda ka sinu hotelli toas? Soojad vaipkattega põrandad võivad küll olla mõnusad ja pehmed, kuid need on ka soodsaks arengukeskkonnaks paljudele bakteritele.

6.     Kasutad hotelli toas olevat pulti

Mõtle, kui paljud inimesed on selles samas hotelli toas seda sama pulti puudutanud ja kui harva pööratakse tähelepanu selle puhastamisele. Need on hotelli toa ühed kõige räpasemad objektid. Seega soovitame sul popkorni süües kanaleid mitte vahetada, kuid mis veel parem – puldi näppimisest üldse hoiduda!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga