Kaugtöö hotellist – hea võimalus ühendada töö ja puhkus

Kui puhkus on läbi, kuid ilmad on ikka veel ilusad, siis võiks kaaluda töö ja lõbu ühendamist. Ehk oled sinagi mõnikord töö suvilasse või maakoju kaasa võtnud? Võib olla on su firma korraldanud lausa kogu kollektiivile paaripäevase kaugtöö mõnes põnevas Eesti paigas? Sel juhul sa juba aimad, millest ma räägin.

Miks teha kaugtööd hotellist?

Kaugtöö tegemine hotellist aitab ühendada puhkuse ja töö. See on suurepäraseks variandiks neile, kes soovivad puhkust pisut pikendada aga ka väikeettevõtjale, kes alles oma äriga alustamas ning soovivad ka puhates tunnike-paar töiselt veeta.

Võib-olla tunned, et töörõõm on kadunud või rutiin tahab tappa? Tihti aitab sellisel juhul kõige paremini taas töölainele saada väike keskkonnamuutus. Kui näed hommikul esimese asjana aknast merd või saad päeva alustada karastava suplusega lood sa sellega positiivse meeleolu terveks päevaks.

Mõnikord piisab isegi vähemast. Kuidas oleks, kui saad oma päeva alustada kohviga mõisaterassil keset Eestimaa kaunist loodust?

Kaugtöö tegemine hotellist pakub sulle luksust minna lõunapausi ajal jalutama linna, mida sa hästi ei tunne ning turistina uusi põnevaid lõunasöögi kohti avastada. Peale tööd aga on lihtsalt imeline kasutada kõiki hotelli pakutavaid võimalusi. Leevenda tööstressi jõusaalis ning lõõgastu pärast seda saunas või veekeskuses. 

Kuidas siduda töö ja puhkus?

Tee puhkuse ajal töötamine endale võimalikult mugavaks.

Kaugtöö tegijatel on tihti sarnased probleemid. Nimelt näib, justkui ei lõppeks töö kunagi. Kontoris on lihtne. Lülitad arvuti välja, jätad kolleegidega hüvasti ning tänavale jõudmine tähistabki tööpäeva lõppu ning vaba aja algust. 

Kaugtööd tehes oled küll oma aja peremees ja võid seda teha millal iganes, kuid samal ajal ei ütle sulle keegi, millal on aeg lõpetada. Kehva enesedistsipliini korral võib töine puhkus ka nurjuda. Võib-olla unustad sa hotellis olles töö sootuks ning pead seetõttu öösiti kaotaud aega tasa tegema. Võib minna aga ka teistpidi — upud töösse ja unustad puhata. Kõige halvem variant aga on see, kui tunned et ei saa rahulikult ei töötada ega puhata. Selliste stsenaariumite vältimiseks on paar lihtsat nippi.

  • Tee endale hommikul plaan valmis kasvõi kellaajaliselt. Töötundide vahele planeeri puhkehetked ja lõbusad tegevused. 
  • Kui puhkad pere või kaaslasega, tutvusta neilegi oma päevaplaani. Nii teeavad nad, millal sind segada ei saa ning millal saavad sinuga koos aega veeta.
  • Planeeri vähem töötunde kui tavaliselt. Kuna töise puhkuse üks osa on puhkamine, siis katsu kõik oma tööd ja tegemised võimalikult väiksesse ajaühikusse mahutada, et saaksid nautida ka puhkust. Parem on töötada pool päeva intensiivselt ning siis lastega minigolfi mängida või rannas lebada. 
  • Kui tunned, et sul on probleeme keskendumisega, kasuta taimerit. Säti see 25 minuti peale, mõtle välja, mida selle aja jooksul soovid valmis saada ning alusta. Peale seda võid teha viieminutilise pausi enne kui uue ülesande kallale asud.
  • Kaugtöö lubab sul töötada oma graafiku järgi. Seega on kõige mõttekam sättida töötunnid ajale, kui sul on kõige rohkem energiat. Nii pole mingit mõtet sundida end vara ärkama, kui tead, et tuigerdad tavaliselt tund aega uimasena ringi enne kui suudad midagi teha. Selle asemel maga end välja ja alusta puhanuna. Kui oled öökull, siis planeeri kõik lõõgastavad ja lõbusad tegevused päeva esimesse poolde. Kui aga hommikud on sinu aeg, sule arvuti lõuna ajal ning sukeldu puhkusemeeleollu. 

Millises hotellis on kõige mugavam kaugtööd teha?

See, milline hotell on töötegemiseks parim, on väga individuaalne. Mõnele meeldib, et tal oleks korralik kirjutuslaud, mugava tooliga. Teisele on oluline eraldi kontori või koosolekuruumi olemasolu, kus segamatult telefonikõnesid teha. Kolmas aga armastab tööd teha voodis, võrkkiiges või kohvikus. Kuna tegu on tööpuhkusega vali hotell selle järgi, milline võiks olla sinu unistuste kontor.

Töine puhkus Villa Wessetis Pärnus

Villa Wesset asub Pärnu rannast vaid kiviviske kaugusel.

Villa Wesset on suurepärase asukohaga. Kohe hotelliuksest välja astudes oled keset Pärnu suve melu. Jaluta mööda Supeluse tänavat, haara kiire snäkk Poisi Einest või Bravo burgerist, naudi kohvi või kokteili Karuselli terrassil inimesi vaadates või loe varjulisel pargipingil raamatut. Randki on vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel.

Hea asukoht on töömesilasest puhkajale ülioluline — see annab võimaluse kiirelt puhkusemeeleolule lülituda ja vastupidi.

Wesseti tubades on tavaliselt olemas kirjutuslaud. Lisaks saab tööd teha Pärnu raamatukogu teabekirjanduse saalis, koostöökeskuses Forwardspace või ühest mitmetest Pärnu kohvikutest.

Töine linnapuhkus Tartus V Spaa- ja Konverentsihotellis

Tartu kirev ööelu aitab tööpingeid maandada.

Tartu on mõnus linn töö tegemiseks. Septembrist maini käib siin vilgas tudengielu ning sülearvuti kohvikus välja võtmine tundub pigem normina. Kuid ka suvel viibib siin pea alati teadlaseid, sisseastujaid või lõputöö kirjutajaid. Seega pole töömeeleollu lülitumine siin kuigi raske. Kuid siin on võimalus nautida ka tudengielu teist poolt — lõbutsemist. Tartus pole puudust baaridest, kohvikutest ja klubidest, kus kokteili rüübata ning pärast tööpäeva lõõgastuda.

V Spaa- ja Konverentsihotell pakub lisaks saunakeskuse külastust, mis on ideaalne variant, kuidas õhtul tööpingeid maandada.

Sõida Saaremaale Johan SPA-sse töiselt puhkama

Johan spaa välibassein

Saaremaa on ideaalne koht, kus ühendada töö ja lõbu. Miks mitte sõita siia pikemaks: veeta paar töist päeva Kuressaares ning sõita siis nädalavahetuseks loodusesse. Saaremaal võiks töömesilane resideeruda Johan SPA stiilsetes vineerist, puidust ja betoonist sisekujundusega tubades, kus silm lausa puhkab. Puhkehetkel on mõnus hüpata väibasseini, kasutada saunakeskust või võtta ette jalutuskäik Kuressaare idüllilises vanalinnas. 

Tegus puhkus Tallinnas Go Hotel Shnellis

Töövabadel hetkedel on mõnus Tallinna vanalinna avastada.

Balti jaama vahetus läheduses, kiviviske kaugusel nii Kalamajast kui vanalinnast asub ülimugav Go Hotel Shnelli. Kuna seal asub ka suur seminariruum, on hotellis tihti teisigi tööinimesi sagimas ja sekeldamas. Kui reisid perega soovitame võtta peretoa väikse kööginurga, söögilaua ja vanniga. Pereemale või -isale on töötegemiseks toas ka mugav kirjutuslaud. 

Kui reisid üksi või kaaslasega, siis vali superior tuba. Vasta meilidele mugava kirjutuslaua tagant ning naudi aknast avanevat vaadet Toompeale. 

Töötamine vanalinna ja Kalamaja vahel pakub palju põnevaid vabaaja tegevusi. Näiteks või lõunapausi ajal minna jalutama parki või vanalinna või hoopis võtta ette kiire turutiir moodsal Balti jaama turul. Turul on ka mitmesuguseid söögikohti kus lõunatada. Õhtusöögi võimalusi on hotelli ümbruses mitmeid. Võid sammud seada nii vanalinna kui uudistada Telliskivis pakutavaid maitseid. Ööeluhuviline võiks sammud seada Sveta baari. Kultuurihuviline leiab Telliskivist Vaba Lava teatrikeskuse ja fotomuuseumi Fotografiska. Lastega reisija võiks uudistada mida pakub NUKU teater ja Piip ja Tuut teater vanalinnas.

Linnakära eest ära LaSpasse Laulasmaal

LaSpa lobby on mõnus koht kaugtöö tegemiseks.

Kuidas sulle meeldiks oma kodukontor sisse seada LaSpa delux toa viienda korruse avaral rõdul? Pole sugugi paha koostada aruandeid või teha sügise tööplaane nautides samal ajal imekena merevaadet.

Kui pea töötegemisest huugab jaluta mändide vahel, uju meres, rühma jõusaalis või sulista spaas. Et lastel igav ei hakkaks on LaSpa hotellis olemas mängutuba.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga