7 võimalust, kuidas puhkuse ajal majutuselt säästa

Majutus hotellis
Majutus hotellis

Kulutus majutusele on üks peamisi väljaminekuid, kui plaanid puhkama minna rohkemaks kui lihtsalt päevaks. Nii et kui õpid leidma soodsalt majutust, siis see aitab sul rohkem raha taskus hoida erinevate tegevuste jaoks.
Kuid pane tähele – alati ei ole kõige parem odavam hind, vaid tuleb vaadata, millist väärtust see soodne hind pakub lisaks lihtsale voodikohale – hommikusöök, spaa, saunad, jõusaal jne.

Nõuanded soodsa majutuse leidmiseks:

 

Peatu turismisihtkohtade lähedal
Peatu turismisihtkohtade lähedal

1.     Mõtle asukohale

Odavat hotellimajutust pole mõtet otsida, kui see asub linnast kilomeetrite kaugusel ja pead seetõttu transpordikuludena lisatasu maksma.
Peatu kesklinnas ühistranspordi, kohalike vaatamisväärsuste, restoranide, ranna jne lähedal, et saaksid igale poole mugavalt jalgsi liigelda. See aitab säästa nii raha kui ka aega!

2.     Peatu rohkem kui üks öö

Mitmeöine majutus ühes majutuskohas on sagedasti soodsam, kui pidevalt ööbimiskohti vahetada.
Paljud majutusepakkujad pakuvad oma parimaid pakkumisi, kui peatud rohkem kui ühe öö. Sageli on selliseid pakkumisi nagu ööbi 4 ööd ja maksa 3 eest jne. Eriti hooajavälisel ajal. Ka meie valikust leiad tihti pakkumisi, mis kehtivad just siis kui puhkad järjest mitu ööd.

3.     Planeeri puhkus pühapäevaks või töönädala keskele

Paljud hotellid saavad reede- ja laupäevaõhtuseid majutusbroneeringuid puhkusereisijatelt ja esmaspäevast reedeni broneeringuid ärireisijatelt. Seega võib pühapäeva öösel olla tühimik, mis tähendab soodsamat majutust.
Paljudes kohtades on reede ja laupäeva tipphetkedest hoidumine strateegiline viis odava hotellimajutuse leidmiseks. Võid üllatuda, kui palju võivad nädalavahetusel majutushinnad tõusta.

4.     Puhkus hooajavälisel ajal

Ka sügisel on rannas kena
Ka sügisel on rannas kena

Kas hotellid on erinevatel aastaaegadel odavamad? Muidugi!
Üks ilmselgeid näpunäiteid soodsa majutuse leidmiseks on hooajavälisel ajal puhkamine.
Näiteks tasub uurida majutushindu rannaäärsetesse piirkondadesse sügisest kevadeni. Suvised kõrghooajad on seal tihtipeale klientide poolt täis broneeritud ja üksikud vabad kohad aga tunduvalt kõrgema hinnaga.

5.     Kontrolli söömise võimalusi

See on jällegi ööbimiskoha valimisel võtmekoht. Seega veendu, et sul oleks juurdepääs kohalikele kohvikutele ja restoranidele.
Suuremas linnas peatudes on peaaegu alati odavam kõndida lähedal asuvasse kohvikusse või restorani kui hotellis einestada, välja arvatud muidugi sel juhul, kui saad hommikusöögi osana oma broneeringust.
Samuti tasub kindlasti erinevaid hotellipakkumisi võrrelda üksteisega just toitlustuse koha pealt. Vahel võid üllatuda, et nii hommiku- kui õhtusööki pakkuv hotell on oma hinnaklassilt ainult mõni euro kallim kui sama piirkonna kõige soodsam majutuskoht. Seega kindlasti vaata ja veendu et võrdled hindu ka sellest aspektist lähtuvalt.

6.     Milliseid mugavusi sinu majutusasutus pakub?

Kas sinu hotellis on tasuta WiFi-ühendus, tasuta hommikusöök, tasuta kaabeltelevisioon, pesupesemisvõimalus, bassein, ööpäevaringne vastuvõtt, spordiklubi, saunad jne?
Kas seal on külmkapp, mikrolaineahi, kohvimasin? Külmkapp ja mikrolaineahi võivad olla suurepärased abilised toidu hoidmiseks ja uuesti soojendamiseks, mis säästab sinu väljas söömise raha. See sobib väga hästi peredele, kes hoiavad piima, mahla, jogurteid ja muid lastele mõeldud hommikusöögi toite, et hommikul kohe käepärast võtta oleks.

7.     Jälgi sotsiaalmeedias ja lisa end uudiskirja

Mine ja pane „like“ oma lemmikotsingusaitidele Facebookis ja jälgi nende kodulehti. Kindlasti veendu, et oled ka Hotelliveebi Facebooki sõber ning oled ka meie uudiskirja saajate listis.
 
Nagu näha siis nii mitmed tegurid võivad mõjutada sinu järgmise puhkuse hinda. Seega, enne kui uuesti puhkust planeerima hakkad, veendu, et oled eelmised soovitused läbi lugenud. Just nii võid võita päris palju oma väljasõidu lõpphinnast!
 
 
Kirjutas: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga