8 ootamatut reisifilmi, mida sa pole ilmselt veel näinud

charlies-angels-2019
charlies-angels-2019

On teada tuntud klassikalisi reisifilme, mida tead une pealt. Samuti leidub palju uusi reisikeskseid filme, mis valdavalt räägivad erinevatest seiklustest.
Praegu, kui paljud piirid on suletud ja ka kodumaised meelelahutused piiratud, ihkab hing kodust välja. Kas või telepildi vahendusel. Kindlasti mõtled suure reisihuvilisena, et oled juba kõiki neid filme näinud. Kuid kas see on ikka päris tõsi?
Järgnevalt toomegi välja 8 ootamatut reisifilmi alates tegevuste rohketest kassahittidest kuni indie-filmideni.

Downhill 2020

Selles komöödias on kokku saanud nii-öelda komöödia kuningas ja kuninganna. Downhillis mängivad Julia Louis-Dreyfus ja Will Ferrell. Perereis Alpides läheb ootamatult viltu ja sunnib neid esitama raskeid küsimusi oma suhte, pere ja üldise elu kohta.

Charlie’s Angels (2019)

Eelmise aasta märulifilm on üllatavalt ka täiuslik reisifilm. Selles leiab palju pimestavalt ilusaid ja kuulsaid linnade vaatamisväärsusi võitluste ja teiste stseenide taustaks. Nii võitlevad nad Saksamaal Hamburgis, Türgis Istanbulis ja Prantsusmaal Chamonix’is. Kõigil, kes on käinud Hamburgi filharmooniateatris, Istanbuli turul ja Chamonixis suusavõlusid nautinud, on äratundmise rõõm kindlasti suur.

Midsommar
Midsommar

Midsommar (2019)

Kes ütleb, et õudusfilm ei saa olla reisifilm? Midsommar lõi 2019. aastal laineid, kuna filmis kujutati väljamõeldud Rootsi linna, mis tähistab jaanipäeva – päeva, mil inimesed näevad 24 tundi päikesevalgust – koos paganliku kultuse teostatud rituaalidega. Tegemist ei ole küll klassikaliselt maaliliste vaadetega, kuid põikeid Rootsi maastikule leidub see-eest palju.

The Farewell (2019)

Film, mis kogus 2019. aastal palju arvustusi ja kiidusõnu. Lugu järgib Hiina-Ameerika perekonda välismaal, kes külastavad oma vanaema, et korraldada võltspulmi. Põhjuseks see, et vanaemal on diagnoositud surmav haigus. Võluv reisifilm, mis illustreerib Hiina ja „lääne” lõhet – ja mõningaid üllatuslikke sarnasusi.

Little Women (2019)

Kirjandusklassikale 2019. aastal tehtud filmi uus versioon viib vaatajad ajas tagasi koloniaal-Uus-Inglismaale ja Pariisi filmimispaikadesse, mida reisijad tänapäevalgi külastavad. Massachusettsi osariigis Concordis – piirkonnas, kus “Little Women” filmiti – asub ka ajalooline Louisa May Alcotti maja, kus Alcott oma romaani “Väikesed naised” kirjutas.

The Trip to Spain (2017)

The Trip to Spain
The Trip to Spain

Telesaate „Reis“ vähem tuntud filmiversioonis asusid Briti koomikud Steve Coogan ja Rob Brydon kulinaarsele teekonnale Hispaaniasse. Vanade sõprade vaimukas pilkamine (ja paljud kuulsuste muljed) värvivad nende külastusi ikoonilistes Hispaania ajaloolistes paikades ja paljudes imelistes restoranides.

Crazy Rich Asians (2018)

Kui soovid lõbusa romantilise komöödiaga tõeliselt lõõgastuda, on see just õige film. Romaanitriloogial põhinev 2018. aasta kassahitt Kevin Kwanilt. Avasta säravat Singapuri koos maalähedase paariga, kes osalevad oma esimestel perekondlikel pulmadel, kus palju raha ja uus tüdruksõber põrkuvad üllatavalt hellas armuloos.

The Grand Budapest Hotel (2014)

Film jälgib 1930. aastate suusakeskuse hotellipersonali, kui nad avastavad mõrva ja salapärase maali, mis täidavad Ida-Euroopa rikkalikku kultuurilugu rohke tumeda huumoriga.

Kuigi välismaisteks reisikogemusteks pole hetkel kõige sobivam aeg, siis Eestimaa kauneid paiku saab ikka avastada! Vali endale sobiv puhkusepakett välja juba täna!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga