Kindlasti on mõnel korral juhtunud, et oled lahkudes midagi oma hotellituppa unustanud. Ilmselt oleme me kõik selle probleemiga rohkemal või vähemal määral kokku puutunud. Nagu ikka, tuleb reisides ette ülearust rahmimist ja nii need asjad tavaliselt ununevadki.
Loe, kas ka sina oled neid samu asju hotellituppa unustanud.
1. Laadijad
Laadijad, eriti telefonilaadijad, on kohe kindlasti ühed populaarseimad asjad, mida hotellituppa jäetakse. Põhjus on lihtne: sa ju mõtled laadijale vaid siis, kui sinu seadme aku hakkab tühjenemisest märku andma. Laadijad on siiski tehnika lahutamatu osa, seega vääriksid need pisut rohkem meelespidamist.
Enne lahkumist, kui laed veel viimast korda oma telefoni, aseta see millegi peale, mida sa kohe kindlasti maha ei jätaks. Sellisel juhul on suurem tõenäosus, et haarad kõik vajalikud asjad lahkudes kaasa.
2. Riided
Hoides riideid hotellitoa kappides on need sinu pilgu alt ära ning seetõttu ka ilmselt meelest läinud. Väga mugav on asju organiseeritult kapis hoida, kuid niiviisi on ka väga lihtne need sinna unustada. Lisaks kappidele on ka vannituba üheks selliseks kohaks, kuhu asjad kohe vägisi tahavad, et neid unustatakse.
Selleks, et riideid mitte unustada, tuleb endale viimane põhjalik kontrollkäik sisse harjutada. Kontrollkäigu ajal peaks üle vaatama nii voodi alused, vannitoad, seifid kui ka kapid, sahtlid ja riiulid.
3. Prillid
Teinekord ikka juhtub, et otsid oma prille igalt poolt, kuid siis taipad, et need on sul hoopiski peas. Unustades prillid hotellituppa, võib kogu reisivõlu kaduma minna, sest sa lihtsalt ei näe seda. Seetõttu ongi prillid justkui sinu reisikaaslased, keda maha unustada ei saa.
Seega kui oled prillide kasutamise lõpetanud, pane need endale kotti. Asetades prillid lihtsalt kuhugile kapile, on suurem tõenäosus, et need sinna ka jäävad.
4. Hambaproteesid ja kuulamisaparaadid
Inimesed tõepoolest kipuvad oma hambaid ja kõrvu maha jätma. Siin saab süüdistada vaid automaatset väljakirjutamise võimalust, kus sul ei ole vaja rääkida ega kuulata.
Enne väljumist pea endaga peegli ees üks 10-sekundiline kahekõne. Kas miskit paistab puudu olevat? Kas sinu naeratus on veenev? Kas sa kuuled ennast? Kui jah, siis palju õnne – oled omadega järjel.
5. Hügieenitarbed
Reisimiseks mõeldud tualetitarbed on pisikesed, mistõttu on nad lihtsad kaduma dušinurka, kapi taha või selle alla. Kuna aga hügieeni eest tuleb pidevalt hoolitseda, on oluline need asjad siiski endaga kaasas hoida.
Selleks, et lahkudes kõik tarbeesemed kaasa saaksid, siis on soovituslik hoida neid alati ühes kohas koos.
6. Võtmed
Auto- ja uksevõtmed on uskumatult kasulikud asjad, millele me keegi ei mõtle enne, kuni meil mõni uks tuleb avada. Keegi ju tegelikult ei soovi võtmetega võõras kohas ringi seigelda, mistõttu jäetakse need kindluse mõttes hotellituppa. Samas kui sa ei ole piisavalt tähelepanelik, ei pruugigi need sinuga koduni jõuda.
Reisil olles ei ole sul võtmeid nii kui nii vaja. Pane need endale kohvrisse kindla lukuga sahtlisse ja jätagi reisi lõpuni puutumata.
7. Sülearvutid
Sülearvutid pakuvad mugavat viisi ühenduses olemiseks, olgu see siis pereliikmete või tööga. Tihtipeale jätavad aga inimesed need kogemata maha. Põhjuseid selleks on mitmeid – arvuti pannakse kindluse mõttes silma alt ära, kas siis sahtlisse või seifi või siis kasutatakse seda viimasel minutil check-outi tegemiseks. Seejärel tormatakse uksest välja ning sinna see arvuti jääbki.
Kõige lihtsam on riputada uksele sedel meeldetuletusega, et kõik väärtuslikud asjad kindlasti ikka kaasa saaksid.
8. Ehted
Naised kipuvad ehteid sobitama erinevate riideesemetega. Õhtul, kui on aeg riided vahetada, võetakse ehted ära ja jäetaksegi sinna, kus juhtub. Eriti juhtub seda hotellides, kus ei ole näiteks eraldi peeglilauda, kuhu need paigutada.
Nagu ka hügieenitarvetega, hoia oma ehteid ühes kohas. Hea, kui leiad neile koti või karbi, mille saad näiteks öökapile panna.
9. Lugemismaterjalid
Raamatud, seal hulgas ka e-raamatud, sisaldavad küll palju sõnu, kuid sellegipoolest ei oska nad sulle öelda, et need ikka kaasa võtaksid. Ajakirju hotellituppa jätta poleks kahju, kuid kindlasti tunneksid hiljem puudust lõpetamata peatükist oma raamatus.
Juhul, kui sa kipudki väga tihti palju asju maha unustama, siis tee pakkimisnimekiri, millest saad lähtuda ka reisilt lahkudes.