9 jahutavat veetegevust kuumaks suvepäevaks

Kui õhutemperatuurid ronivad kõrgustesse tekib eestlastel ikka vastupandamatu soov end vette kasta. Mõnikord aga tahaks olla hoopis vee peal, vaadata silmapiiri ja lasta suvetuulel juukseid sasida. Õnneks on Eestis palju toredaid võimalusi erinevate veetegevuste harrastamiseks. Ükskõik siis kas soovid kallimaga päikeseloojangusse purjetada, sõpradega kanuumatkale minna või lastega banaanipaadil hullata. Siinkohal olemegi välja otsinud erinevaid vahvaid veetegevusi Eestis.

Romantilised veetegevused

Romantiline Pirita jõekäär

Paku endale erilisi elamusi

Tallinn on mõnus linn selle poolest, et kaunis loodus pole kunagi kaugel. Isegi, kui puhkuseni on veel aega, kuid tahaks sellegipoolest kaaslasega loodusesse põgeneda, pole vaja teha muud, kui sõita Piritale, laenutada aerupaat ning õige pea leiadki end Pirita jõe ürgorust, lopsakate puude ja põõsaste vahel veel liuglemas. Kas leidub veel romantilisemat kohta, kus oma kallimale armastust avaldada või kuhu armsam romantilisele kohtingule viia?

Seila jahiga päikeseloojangusse

Teistmoodi kohting

Vahel lihtsalt on vaja end argipäevarutiinist vabaks raputada ning mis võiks olla mõnusam, kui minna merele. North Dream Yacht Rent pakub luksusjahiga purjetamist kahele Tallinna lahel. Niisiis võta oma kõige kallim inimene kaasa ja vaata, kuidas paistab Tallinn merelt vaadates. 

Purjereis kestab kuni päikseloojanguni, mis garanteerib imelise värvidemängu taevas ning on suurepärane võimalus oma kaaslast meeldivalt üllatada. 

Õpi tundma kobraste salaelu Soomaal

Avasta looduse ilu kanuumatkal

Kui su kallim on loodusearmastaja, siis võtke suund Soomaale, sest just sealt saavad alguse erilised kanuuretked õhtusel Soomaal. Koprasafaril saate nautida imelist valgusmängu rabas ning hea õnne korral näha oma silmaga ka imearmarmsaid veeloomi.

Juunis-juulis algavad kanuumatkad kell 21:00, augustis aga kell 20:00. Retk saab alguse Riisa külast ning kestab 2-3 tundi. Matka alguspunkti võite ise kohale tulla. Võimalik on aga korraldada ka transfeer Pärnust.

Aktiivsed veetegevused, mida proovida koos sõpradega

SUPiga Pärnu lahel

Aerusurf on kõige mõnusam koos sõpradega

Suvi on ametlikult alanud ning mis oleks veel mõnusam viis selle tähistamiseks, kui korjata sõbrad autosse või bussi ning korraldada väike reis Pärnusse.

Suvepealinnas tasub kindlasti ära käia surfiklubis Surf Center. Laenutage aerulauad ning pange oma tasakaal proovile. Aerusurf on tõeliselt mõnus viis parandada oma füüsilist vormi ja veeta mõnusalt aega vabas õhus. Mis aga kõige toredam: aerusurf sobib igas vanuses inimestele ning ei nõua eelnevat kogemust.

Õpi midagi uut — proovi lohesurfi

Kas oled proovinud lohesurfi?

Kui sooviksid rahuliku kulgemise asemel aga lasta end tuulel tõsiselt väntsutada, siis unusta kõik paadid, jahid ja aerulauad. Sina oled hingelt surfar, kes vajab uusi väljakutseid. Miks mitte võtta kaasa ema, vend, sõber või tütar ja proovida midagi, mida te varem teinud ei ole. 

Lohesurf on üks ägedamaid viise, kuidas Eesti vetes surfata ja loodusjõude nautida, sest tuulest Eestis juba puudust ei tule.

Selleks, et saaksid loa varustust rentida pead aga olema läbinud kaks koolitust. Koolitust saab läbida Tony surfikoolis muuhulgas näiteks Saaremaal Tehumardi rannas. Tule ja veeda tegus nädalavahetus: õpi midagi uut ning leia endale uus hobi terveks eluks.

Ööseks võid jääda Kuressaarde, kus saad peale koolitust spaas lõõgastuda.

Adrenaliin põhja raftimatkal

Parvematk on meeldejääv elamus

Kas teadsid, et parim viis avastada Eesti pikimat jõge, Võhandu jõge, on minna kummiparvematkale. Kanuumatk.ee korraldab matku Leevi-Reo lõigul, kus jõgi on looklev, kärestikuline ja kiirevooluline. Kõige vihasem on vesi loomulikult kevadise suurvee ajal, kuid Võhandu pakub elamusi terve suve jooksul. 

13-kilomeetri pikkune matk kestab 3 tundi ning ühte parve mahub 4-18 inimest. Seega mine sõprade, sugulaste või perega. Keskmise raskusastmega matk tähendab seda, et parvematk on jõukohane nii suurtele kui väikestele ning nii noortele kui vanadele põnevuse otsijaile. 

Kui soovite Lõuna-Eestisse kauemaks jääda uurige ööbimisvõimaluste kohta Võrus.

Toredad vee-elamused peredele

Sõit veesuuskadel või tuubis

Veesuusatamist saab proovida Kuressaares.

Kui tunned, et pole pere või sõpradega pikka aega midagi vahvat ette võtnud, siis miks mitte suunduda Kuressaarde ning proovida ära selline lõbus veesprodiala nagu tuubisõit?

Tuubisõit tähendab seda, et sina ja su kuni viis sõpra-sugulast pakitakse paati ning vaheldumisi saab terve seltskond tunni aja vältel tuubisõitu proovida.

Tuubisõidu saab kombineerida ka veesuusatamisega nii et pool tundi veedab seltskond suuskadel ja teise 30 minutit tuubis. Rohkem lisainfot leiate villakuussolme.ee/veesport.

Hulla banaanipaadiga

Banaanipaat pakub palju rõõmu

Oled sa kunagi kuulnud võimalusest sõita banaanipaadiga? Tegu on  banaanikujulise paadiga, mida veab mootorpaat. Paati mahub 5-8 inimest, seega on see sobiv tegevus peredele ja suurema seltskonnaga reisijatele. Banaanipaadiga saab sõita Pärnu jõel. Uuri rohkem lehelt lustipark.ee

Vesijalgrattaga Saadjärvele

Saadjärv on imeline paik vesirattasõiduks. Allikas: Ragnar Vutt

Kui otsite mõnusat veetegevust perele, siis miks mitte külastada Vooremaad. Tartu lähedale jääv Saadjärve jahtklubi pakub erinevaid võimalusi veespordi harrastamiseks. Üks mõnus koguperetegevus on laenutada vesijalgratas ning vändata kogu perega järvel ringi. Pärast saate pikutada rannas, hullata mänguväljakul, teha lõket või grillida midagi lõunasöögiks.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga