Millised muusikafestivale külastada juulis ja augustis?

Autor: Priidu Saart

Viimaks ometi on käes kauaoodatud suvi ning milline veel! Esimene suvi, mil me ei pea muretsema koroonapiirangute pärast ja võime muretult nautida ka suuremaid rahvakogunemisi. Üks mõnusamaid asju, mida kuumadel suvepäevadel teha on avastada kauneid Eestimaa paiku ning nautida oma lemmikmuusikat heas seltskonnas.

Muusikaürituste valik on lai. Sel suvel saate nautida kõiki stiile klassikalisest muusikast techno ja house’ini, südantsoojendavast folgist mõnusa indie’ni. Samamoodi varieeruvad ka festivalide pidamise paigad. Valikus on midagi nii linnafestivalide fännidele kui ka neile, kes tahavad muusikat kuulata looduse rüppes. Millisele festivalile plaanid sina sel suvel minna?

Võnge Festival 8-9 juuli Ranna, Peipsiääre

Võnge on rändfestival ning toimub igal aastal erinevas eesti otsas.

Kui sa pole veel sattunud maagilisele Peipsiveerele, siis sel aastal saad lüüa kaks kärbest ühe hoobiga. Nimelt toimub rändfestival Võnge sel aastal Ranna külas Peipsiveerel. Mida aga pakub festival Võnge?

Võnge toimub looduse rüpes ning siit leiad sa mõnusa sumeda atmosfääri ja hea energia. Ei mingit kärtsu ega mürtsu. Samuti võid kindel olla, et siin hoolitakse keskkonnast ning proovitakse teha ümbritsevale võimalikult vähe kahju. 

Muusikaliselt saab festivalil kuulata välismaiseid artiste nagu Honne Suurbritanniast ja Alice Phoebe Lou Uus-Meremaalt. Kuid kohal on ka mitmed kodumaised lemmikud nagu: Metsatöll, Noep, Miljardid, Jüri Pootsman ning paljud teised.

Hommikuti saab järve ääres joogatada või minna tuuribussiga Sibulateed avastama. Valikus on ekskursioon Alatskivi lossi, Juhan Liivi majamuuseumi ja Voronja galerii külastus või ekskursioon “Vanausuliste jälgedes”.

Telklas ööbimine on tasuta, kuid kui soovid veidi rohkem mugavust, siis tea, et Tartu jääb festivalipaigast vaid 40 minutilise autosõidu kaugusele. 

Klaaspärlimäng 7-12 juuli Tartu

Klaaspärlimäng on võimalus nautida klassikalist muusikat otse Tartu südames asuvas Jaani kirikus.

Klaaspärlimäng on imeline põhjus tulla suvel Tartusse. Tule ja vaata kuidas ülikoolilinn muutub klassikalise muusika paradiisiks. Klaaspärlimängul ühinevad kaunid kunstid, kirjandus ja muusika. Festival pakub suurepärast võimalust veeta üks pikk ja kultuurne suvine nädalavahetus Lõuna-Eestis. 

Tule ja naudi tipptasemel kollektiive nii Eestist kui mujalt Euroopast esitamas klassikalise muusika parimaid palasid. Festival võõrustab ka sünnipäevalapsi. Nii Hortus Musicus kui Kukerpillid tähistavad tänavu oma 50. tegutsemisaastat.

Kuula kauneid helisid Jaani kirikus ning jaluta ringi suvises Tartus, peatu kohvikus, vaheta muljeid ning ammuta uut inspiratsiooni linnavaadetest. Aga kus ööbida? Pole midagi lihtsamat! Ööbimiseks jalutage lihtsalt kirikust kolm minuti mööda peatänavat hotelli Soho.

I Land Sound 14-17 juuli Illiku laid, Orissaare, Saaremaa

Autor: Priidu Saart

DJ mängimas valgetel suveöödel taustaks maalilised merevaated. Suvi, tants, sõbrad ja hea muusika. Mida veel elult tahta? Tule ja tantsi alternatiivse muusika saatel hommikuni.

Ilusal Illaku laiul toimuv elamusfestival ühendab muusika ja kunsti ning pakub ka sõõmu saare kultuuri. Nimelt on inimestel kombeks siin kokku hoida. Kõik see kokku lõõb mõnusa atmosfääri ja pakub kordumatu elamuse. 

Hiiu Folk 21-24 juuli Hiiumaa

Autor: Priidu Saart

Festival on pidu, rõõm muusikast, ilusast loodusest ja koosolemisest. Kui sageli käib asja juurde  ka alkohol, siis Hiiu folgil ei pea te liig purjus külastajate pärast muretsema. Siin pidutsetakse teisiti: festival on alkoholivaba.

Hiiu folk on terve Hiiumaa pidu, sest esinemispaigad on mitmes kohas üle saare laiali. Nii on Hiiu Folk ka suurepärane võimalus Eestimaa suuruselt teist saart paremini tundma õppida.

Esinejate nimekirjast leiab sel aastal Mari Jürjensi, Villu Veski ja Kärt Johansoni aga ka paljud teised tuntud artistid.

Lisaks tihedale kontsertprogrammile leiab festivalikülastaja eest ka terve rea põnevaid töötubasid. Mine ja õpi mängima kannelt, karmoškat, laula regilaule või salmikulaule, tee trenni üksi või koos beebiga, saa uusi teadmisi keskkonna või filmitegemise kohta või avasta viikingite maailma. 

Viljandi folk 28 -31 juuli Viljandi

Autor: Marek Metslaid, Visit Estonia

Folkmuusikasõprade juulikuu on tihe, sest niipea kui oled Hiiu folgist välja puhanud tuleb hakata Viljandi folgiks valmistuma. Tule ja saa osa sellest suurest traditsioonilisest festivalist, mida peetakse jõudsalt juba 90. aastate algusest.

Viljandi muutub folgi ajal üheks suureks festivalialaks, kus valitseb üleüldine rõõmus meeleolu ja ühtekuuluvus. Tänavad on täis noori pillimängijaid, perekonnad jalutavad toidualal ning Viljandi lossivaremed on kahtlemata üks romantilisemaid kontserdipaiku kogu Eestis. Istu lossivaremete vahel, viipa juhuslikult kohatud tuttavale ning naudi ägedat folkmuusikat igast maailmanurgast. Muuhulgas saab kuulata näiteks Brasiilia ja Lõuna-Korea rahvamuusikat. Kohal on aga ka palju Eesti tegijaid nagu Estonian Voices, Duo Ruut, Sander Mölder, Jaan Sööt, Lauri Saatpalu ja teised.

Folgile tullakse tihti mõttega, et ööbida saab tuttavate aias, kuid sel aastal võiks kohalikke sõpru ja tuttavaid veidi säästa ja valida magamiseks hoopis mõnus lai voodi mõnes Viljandi hotellis.

Intsikurmu 5-6 august Instikurmu metsapark, Põlvamaa

Festivalielamus keset metsa.

Augusti alguses muutub Intsikurmu Põlvamaal imekauniks võlumetsaks. Tegu on mõnusalt intiimse peaaegu koduse festivaliga, kus sa ei peagi näpuga kavas järge ajama vaid jõuad ilma selletagi rahulikult igale huvitavale kontserdile. 

Samas on aga ka selle väiksel festivalil seda päris festivali hõngu. Siin on rahvusvahelised artistid, videoinstallatsioonid ja mõttega muusika. Lavale astuvad Django Django, Mahavok, Ewert Sundja ja Yasmin. Lapsi ootab Lastekurmu. Lisaks võid mängida malet, vaadata metsakinos filmi, nautida tänavatoitu ja performance’id. Ööbida saab tiigiäärses telklas või karavaniparklas. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga