Ehkki sügis on olnud imeliselt soe ja päikseline, siis teame, et kohe varsti on tulemas pikad pimedad õhtud, mille enamus meist veedab mõnusalt lemmikseriaali vaadates või nina raamatus. Kuid ka peagi saabuval pimedal ajal on põhjust nina toast välja pista.
Aga mida siis pimedal õhtul ette võtta? Loomulikult teatrisse minna! Paku endale kõhutäis nalja või hea annus närvikõdi. Ela kaasa perekonnadraamadele, mõrvamüsteeriumitele või hoopis suurtele armastuslugudele. Hea etendus on nagu väärt spaarituaal — see raputab su kontideni läbi ning pakub elamuse, mis jääb sinusse ka siis, kui oled tagasi töökohustuste või igapäevatoimetuste juures.
Viska pilk peale meie teatrisoovitustele selleks sügiseks.
“Vaimude tund Koidula tänavas” Eesti Draamateatris
Vaimud, ajas rändamine, Kadriorg, Eesti kirjandusklassika ja Andrus Kivirähk – kui selline kombinatsioon tundub sulle põnev, siis on “Vaimude tund Koidula tänavas” midagi sulle.
Nimelt elasid Kadriorus Koidula tänaval erinevatel aegadel kaks Eesti kirjanduse suurkuju: Mati Unt ja Anton Hansen Tammsaare. Mis oleks aga juhtunud, kui kaks suurmeest oleks kokku saanud? Ja millest oleksid nad rääkinud?
Priit Pedaja lavastatud ja Andrus Kivirähki kirjutatud teatritükk annab neile küsimustele vastused.
Etendust mängitakse Eesti Draamateatri Maalisaalis kuni 7. detsembrini.
Kus peale etendust ööbida? Valiku Tallinna hotellide pakkumistele leiad SIIT.
“Kõik ägedad asjad” Eesti Noorsooteatris
Teadupärast peitub õnn väikestes asjades. Aga mis siis, kui ühel päeval me kaotame oskuse näha neid väikeseid rõõmsaks tegevaid asju?
Tanel Jonase lavastatud “Kõik ägedad asjad” räägib raskest teemast. Nimelt sellest, kuidas ja kas on võimalik tuua elurõõm tagasi sellele inimesele, kes selle kaotanud on.
Noor peategelane otsustab hakata suitsiidse ema aitamiseks tegema nimekirja asjadest, mis teevad rõõmu. Ehkki teema tundub sünge, siis just see nimekiri nihutab fookuse kõigele helgele siin elus.
Etendus sobib noortele ja täiskasvanutele. Seda mängitakse Eesti Noorsooteatris kuni 11. jaanuarini.
“Tantsutund” Endla teatris
Senga on jalavigastusest toibuv karjääri lõpetav tantsija, kelle uksele koputab mees, kes soovib võtta tantsutunde. Jah, ka nii võib alguse saada üks suhe.
Teatrilavastuses “Tantsutund” saab nalja ja tehakse südamlikke avastusi. Kui tahad näha midagi üdini positiivset, mis kõneleb armastuse tervendavast jõust, siis on see lavastus küll täpselt sulle.
Lavastuse “Tantsutund” tõi lavale Enn Keerd ning seda mängitakse Endla teatri Küünis kuni 15. detsembrini.
Vajad öömaja Pärnusse või soovid teatripaketi broneerida?
“Kaubamaja” Sadamateatris
Kaubamaja ukse ees saavad kokku neli erinevat inimest ning mõtisklevad selle üle, mis küll peitub teisel pool säravaid liuguksi ning miks mitte ükski inimene Kaubamajast välja ei tule. Sotsioloogiatudeng on kokku lugenud lausa 30 000 sisenejat ja 0 väljujat.
Lavastus “Kaubamaja” kritiseerib ületarbimist ja kapitalismi ja teeb seda ooperi võtmes. Ei, ärge muretsege, tegu pole kolmetunnise itaaliakeelse ooperiaariaga. Etendus on paraja pikkusega, arusaadava temaatikaga ning ka muusikaline materjal on osaliselt tuttav, sest see on eesti keeles ning muusikalised tsitaadid pakuvad äratundmisrõõmu.
Tragikoomilist lavastust “Kaubamaja” saab Sadamateatris vaadata kuni 26. märtsini.
Uuri ka meie teatripaketi kohta Tartus.
“Meie Klass” Ugala teatris
See teatritükk viib meid otsejoones eelmise sajandi Poola kooli, kus õpivad koos poolakad ja juudid. Teine maailmasõda katkestab nende lapsepõlve ja sõprussidemed.
Selle asemel, et astuda ellu ja hakata seda üles ehitama, tuleb tegeleda julmuse ja vägivallaga, langetada raskeid valikuid ning nende valikutega edasi elada. See on sissevaade ühe põlvkonna kujunemisloosse.
Tanel Jonase lavastust “Meie klass” mängitakse Ugalas kuni 2. detsembrini.
Soovid Viljandisse ööseks jääda? Vaata meie teatripakettide kohta infot SIIT.
“Õhtused majad” Estonia Rahvusooperis
Draamaballett “Õhtused majad” viib vaataja otsejoones eelmise sajandi vahetusse nautima baltisaksa mõisaelu eleegilist ilu. Ballet räägib loo tunnetest, ilust, valust, hingelisest ja meelelisest armastusest.
See on lugu paruness Fastradest, kes naaseb tagasi koju ja avastab, et mõisas on kõik endine. Naabermõisa noor parun Dietz tunneb samuti igavust ning üritab meelt lahutada prassimise, jahilkäigu, kaardimängu ning salasuhtega. Kui need kaks kohtuvad, tärkab noortes lootus, et midagi võib nende elus määravalt muutuda.
Ela kaasa dramaatilisele kirele ja tunnetele, mis kõik leiavad aset arhitektuuriliselt kaunis Estonia Rahvusooperis.
Tiit Härmi balletti Gustav Mahleri muusikale saab nautida kuni 9. novembrini.