Nii mõnigi meist avastab pärast kosutavat puhkust oma rahaasju üle vaadates õudusega, et kauaoodatud puhkus on eelarvesse päris suure augu tekitanud. Puhkus võis ju olla tõeliselt lõõgastav ja pakkuda hulga positiivseid emotsioone, siiski ei peaks juhtuma nii, et ülejäänud osa aastast tuleb selle pärast sente lugeda ja lisatööd teha.
Puhkus ei pea automaatselt olema tohutu väljaminek. Meil kõigil on erinevad võimalused ning oluline on selgeks teha, kui palju soovid ja saad puhkuse ajal päevas kulutada, ilma et su elu pärast kannataks. Kui arvutused tehtud, saadki juba vaadata, mida võid endale lubada ning mis ei ole nii oluline või kust saad raha kokku hoida.
Üks asi, mille pealt kindlasti annab puhkuse ajal kokku hoida, on söök. Kokku hoidmise all ei pea ma silmas seda, et oma toidu peaks kodust kaasa tassima ning väljas söömise ära unustama, vaid pigem targalt planeerimist ja kalkuleerimist.
Vali pakett, kus hommikusöök on hinna sees
Üks kõige paremaid nippe reisil on otsida ööbimine koos rikkaliku hommikusöögiga. Valida saab tavalise hommikusöögi ja buffet-hommikusöögi vahel. Neist viimane täidab kõhu ka kõige näljasemal pereliikmel. Väiksema isuga inimesed võivad aga buffet-hommikusöögi abil ka kuni õhtusöögini vastu pidada.
Kuidas aga teada, kas pakutav hommikusöök on ikka hinda väärt? Üks võimalus on lugeda külastajate poolt jäetud tagasisidet. Kui mehed kiidavad, et portsjonid olid suured, siis ootab sind suure tõenäosusega ees rikkalik brunch. Teine võimalus on uurida tuttavatelt, kes on samas kohas käinud, millist hommikusööki neile pakuti.
Broneeri majutus koos kööginurgaga
Puhkuse eesmärk on viia meid välja igapäevaelu rutiinist ning üks osa rutiinist on pidev söögiga mässamine. Seega on loomulik, et puhkuse ajal köögist eemale hoiame, ometi on kööginurgaga ööbimine üks võimalus kuidas puhkusel olles toidu pealt raha säästa isegi siis, kui sa süüa teha ei kavatse. Kuidas? Kööginurk tuleb kasuks näiteks suurtele kohvi- või teejoojatele. Kui saad hotellitoas vett keeta või kohvi teha ning kuuma jooki hiljem rõdul või aias nautida, hoiab see kokku nii mõnegi euro.
Samuti annab kööginurk võimaluse mõnel õhtul, kui üldse ei viitsi välja minna, poest ostetud valmistoitu soojendada. Kindlasti on kööginurk soodsam peredele ning inimestele, kellel on allergiad või spetsiifiline dieet.
Tee hommikusöök ise
Hommikusöök on kindlasti üks kergemaid asju, millelt kokku hoida. Osta poest jogurt või mõni puuvili ning lase aga hea maitsta. Kui su ööbimiskohas on kööginurk, saad teha putru või süüa krõbinaid.
Piknik kui puhkuse osa
Väljas söömine on eriline ja mõnus, kuid kui selleks parasjagu ressurssi ei jätku on suvisel ajal väga mõnus laotada parki, loodusesse või randa piknikutekk, osta poest salateid, pirukaid või muud valmistoitu ning pidada maha üks mõnus piknik. Tihti maitseb toit erilises keskkonnas isegi paremini.
Paarid saavad korraldada endale tõeliselt romantilise äraolemise mere või jõe ääres, pered võivad aga pikniku püsti panna mänguväljaku lähedale— tõenäoline on, et vanemad saavad nautida ilmelist päikeseloojangut samal ajal kui lapsed rõõmuga hiliste õhtutundideni mänguväljakul lustivad.
Luba endale iga päev üks söögikord väljas
Kui sa siiski soovid endale lubada midagi erilist, siis tasub teha plaan. Mõistlik on planeerida igasse päeva üks söögikord väljas. Nii võib ilma liigselt muretsemata käia ära huvipakkuvates restoranides.
Jahi lõunapakkumisi
Teadagi on parim aeg puhkamiseks siis, kui teised tööd teevad ehk argipäevad. Nii pole väljas liiga palju turiste, ööbimine on odavam ning ka toidu pealt saab kokku hoida. Üks hea viis reisi ajal soodsalt süüa on uurida kohalikke lõunapakkumisi. Enamasti on portsjonid suured ja hinnad soodsad.
Säti puhkus õigele ajale
Kui soovid pakkuda endale erilisi maitseelamusi, mida sa muul ajal ei saa, plaani puhkus mõne huvitava toidusündmuse ajale. Paljudes linnades toimuvad restoranide nädalad, laadad või tänavatoidu festivalid. Miks mitte planeerida puhkus sellele ajale? Nii mõnedki söögikohad alandavad hindu, mis annab võimaluse proovida põnevaid roogi ilma liigselt kulutamata.
Paki lõunasöök kaasa
Kui võtad reisile kaasa veepudeli, termose ja võileivakarbi ning noa, kahvli ja lusika, võid eelmisel õhtul endale võileivad kaasa teha ning süüa neid pargipingil, rannas või looduses matkates. Eriti hästi sobib see variant inimestele, kes on päeva jooksul väga tegusad ning toidukoha otsimise ja toidu ootamise asemel pigem juba järgmise vaatamisväärsuse juurde soovivad minna. Oma lõunapakike aitab seega säästa nii raha kui aega.
Suupisted kotti
Tihti kulutame toidule liigselt siis, kui oleme näljased. Me lihtsalt ei jaksa enam oodata ja astumegi sisse esimesse ettejuhtuvasse toidukohta. Nii võib aga juhtuda, et selles kohas ei ole eriti valikut või seal on ebamõistlikud hinnad. Et sellist olukorda vältida, võiks reisikotis alati olla väike šokolaad või puuvili, et suure nälja korral see ära süüa ja siis sobiva toidukoha otsinguid jätkata.