Ägedad suvebaarid, kus aeg maha võtta

Kui suvi on käes, ei taha keegi enam kodus istuda. Kuna suvi on meie laiuskraadil lühike, siis peab ju igast päevast viimast võtma. Tööinimestele tähendab see õhtuseid jalutuskäike, kokkusaamiseid sõpradega ja kontserte. Puhkajale aga aktiivseid rannapäevi või uute ja põnevate kohtade avastamist. Ükskõik kas puhkad või töötad, vahel vajame me kõik aga väikest pausi, et aeg maha võtta ja nautida külma jooki kallite inimeste seltsis ja võimalusel ikka vabas õhus. Õnneks tärkab Eestis suvekohvikuid ja -baare suvel nagu seeni pärast vihma. Vaatamegi nüüd lähemalt milliseid ajutisi kohvikud võiks sel aastal külastada.

Kõlguta jalga Pärnu suvebaarides

Baaris Põks saab jooke nautida otse rannaliival. Allikas: Maarja Mägi

Pärnu on suvituskoht kus vaiksed rohelised alleed kohtuvad rahvarohkete kohvikute, ranna ja pidudega. Kui tahad inimestest eemale, siis mine jaluta varahommikul rannas või silka mitu kilomeetrit kivilt kivile Pärnu muulil. Kui tahad aga inimesi ja seltskonda, säti end näiteks Karuselli Puhvetisse. See Karuselli ja Supeluse tänava nurgal asuv endine toidupood täidab nüüd juba mitmendat suve baari, poe ja vintage kleidipoe ülesandeid. Siit on mõnus endale randa piknikule minekuks jook ja snäkk kaasa osta. Aga veelgi mõnusam on tassi kohvi, kokteili või lemmikõllega päikselisele terrassile maanduda ning vaadata, kui palju suvitajaid on Pärnusse kokku kogunenud. Nädalavahtustel keerutavad DJd plaate ning puhveti ees keerleb laste rõõmuks karusell. 

Mõnikord tahaks inimesi vaadata ja midagi head juua, kuid kohe kuidagi ei viitsi end kuskile laua taha istuma vedada. Kas tunned sama? Loomulikult, see on täitsa normaalne. Suvi ongi ju nautimiseks ning seda just sellises asendis, mis sulle endale kõige paremini meeldib. Vino & Gino Lastepargis Rüütli tänava alguses on asja ära tabanud ning pakub võimalust nautida klaasikest veini, kokteili või džinni toonikuga mõnusalt kotttoolis lösutades või piknikutekil lamaskledes. Võta oma lemmikinimesed kaasa ja veeda kasvõi terve päev pargis.

Õhtut suundu veetma aga Põks baari. Põks asub rannapromenaadil ning tegu on õdusa rannabaariga, kus jooke ja pirukaid serveeritakse teile otse nõukaaegsest minibussist. Võta aga jook ja snäkk ning istuta ennast valgusketiga ümbritsetud leboalale liivaluidetel. Aja sõpradega juttu ja vaata kuidas taevas päikeseloojangu lähenedes oranžiks, roosaks või lillaks värvub. Nädalavahetustel toimuvad siin sageli elava muusikaga üritused ja see on kahtlemata parim paik Pärnus, kus varbad liivas hommikuni tantsida.

Tallinna meeleolukad suvebaarid

Kuid ega Tallinngi Pärnust suve nautimisel maha ei jää. Kui soovid varbad liivas kokteile nautida sea sammud Patarei merekindlusesse, sest just seal ootab sind mõnus suvebaar PARKla. Tule peale tööd, koos kolleegidega või korralda kokkusaamine sõpradega keda pole ammu näinud. PARKla on ka imeline koht, kuhu viia kallim romantilisele kohtingule, sest päikseloojangud on siin lihtsalt võrratud. Naudi burgerit ja häid jooke või tantsi hea muusika saatel hommikuni.

Igavese suve nautijaid ootab ka teine mõnus suvebaar Suveterrass. See Tallinna sadama lähedal asuv suvekohvik meelitab külastajaid oma õdusa terassiga, kus saad istet võtta korvtoolis, pehmel diivanil või hoopis võrkkiiges. Tule ja naudi head sööki ja jooki ning imetle kaunist vaadet Tallinna vanalinnale ja jahisadamale. 

Tartu: melu murul ja ööelu

ULA baar. Allikas: Karl Erik Piirimees

Nii kui saabub maikuu ning tudengitel hakkab eksamiperiood, avab oma uksed ka ULA baar Toomemäe nõlval, ikka selleks, et tudengid saaksid õnnestunud eksamit tähistada ning kohalikud ja külalised murul mõnusasti aega veeta. Võta istet mõnusatel rannatoolidel puude varjus või päikeselaigus, haara baarist jook ning siruta jalad välja. Nii ongi kõige mõnusam suve nautida. Igav ei hakka siin kohe kindlasti, sest siin toimuvad ka kontserdid, DJ-peod, mälu- ja lauamänguõhtud.

Neile, kes soovivad kaeda Tartu ööelu, soovitame tulla Emajõe kalda peale, sest just siin asub mõnus mojitobaar Väike Kuuba. Naudi imelisi mojitosid Väikse Kuuba terassil, kust avanevad kõige kaunimad vaated tuledes Emajõele või naudi oma jooki baari esisel alal head muusikat kuulates.

Hiiumaa suvebaarid: hästi hoitud saladused

Paradise Beach Bar Allikas: Grete Tänna

Hiiumaa tervitab külalisi paradiisiga. Nimelt asub Kalana külas surfiparadiis, kus saab nautida laineid ja tuult, aga ka väga mõnusat rannabaari. Paradise Beach Baaris saab varbad liiva suruda, võta amps veiselihaburgerist, nautida mojitot või mõnda muud eksootilist kokteili. Kõige ilusam vaade surfaritele ja loomulikult merele avaneb aga nende katuseterassilt. Baar on avatud iga päev. Kui ilm kisub aga liiga vihmaseks või tormiseks võib baar ka suletud olla. 

Sellisel juhul tuleb auto ninaots ümber pöörata ja proovida õnne suvekohvikus Kadakas. Kadakas asub Kõpu külamäel ning tervitab külastajaid igal reedel ja laupäeval kuni augusti keskpaigani välja. Tegu on mõnusalt stiilse baariga, kus lisaks koogile ja joogile leiavad aset ka kontserdid ja muusikaõhtud. Siin saab ära proovida kohaliku Viskoosa Brewery vaadiõlut, maitsta Kadaka klassikalisi kreppe, torte ja makroone.

Kui oled aga Kassarit külastamas, ei tohiks vahele jätta võimalust läbi astuda imearmsast Esiküla suvekohvikust. See on mõnus koht kus kinnitada keha burgeri, supi või praega. Kui Hiiumaad avastades on teid tabanud janu, jooge Gruusia limonaadi või limpsige jäätist. Nädalavahetusel saate aga nautida tõelist delikatessi— suitsukala, mida saab nautida kohapeal või kaasa osta.

Järveäärne rannabaar Võrus

Võru Bangalo. Allikas: Robi Zuts

Suvebaar ei pea tähendama aga ainult merevaadet. Sugugi mitte. Näiteks Võru Rannabangalos saad end jookidega sisse seada hoopis maaliliselt kauni Tamula järve ääres. Naudi külma jooki, elavat muusikat ja haldjatulesid. Lebota kotttoolis või sea end mugavasti sisse rannatoolil. Naudi mõnusat seltskonda ja õhtupäikest või tantsi heade sõprade seltsis hommikuni. 

 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga