AHHAA teaduskeskus – avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele

AHHAA teaduskeskus
AHHAA teaduskeskus

Minu viimatine AHHAAs käimine jääb mitme aasta taha. Mõtlesin lihtsalt, et kaksikud on veel liiga väikesed ja neil pole seal veel miskit teha. Olen seetõttu külastust muudkui edasi lükanud. Nüüd aga otsustasime, et proovime siiski ära. Väiksemad nüüd juba 3,5a vanad. Õigesti tegime! Ka sellises vanuses on AHHAA teaduskeskuses tegemist küll ja rohkemgi veel.
Suures peamises saalis pakkus väikesele tehnikahuvilisele poisile suurt rõõmu tuletõrje- ja safariauto ning mootori töötamine. See-eest tüdrukuid paelus suure „oreliga“ pilli mängimine ja veega sulistamine kõrvalruumis asuvas veemaailmas.

Pillimäng AHHAAs
Pillimäng AHHAAs

Lisaks oli loomulikult hitiks toolidel istudes end nö torni otsa kõrgustesse tõmbamine. Nagu väike lõbustuspargi atraktsioon.
Äsja avati uus näitusesaal, kus keskendutakse tuumateadusele. AHHAA uuel näitusel kohtub vingete eksponaatide tuumik päris tuumateadusega! Seal saab ennast keerutada oravarattas ja inimgüroskoobil ning uurida kuidas maailma parimaid osakesi põrgatatakse. Samuti mitmed klassikalised elektrotehnikaeksponaadid. Nendega saad ise järele proovida, kuidas elekter ikkagi masinasse sisse saab ja mida sellega peale hakata. Ka kõige väiksemad AHHAA külastajad saavad siin ise katsetada!
Veelõbud AHHAAs
Veelõbud AHHAAs

Loomulikult ei puudu sealt ruumist ka kaldus põrandaga tuba, mis paneb ka kõige enesekindlamalt tundva inimese omajagu pead nuputama, kuidas ikka mõistus selliseid kaldus vingerpusse mängima panna.
Kogu perele pakkus aga ühtviisi huvi terviseteemaline väljapanek. Seal sai panna end korra arsti kingadesse ja kuulata südame tuksumist nii tervel kui haiguse all kannataval inimesele. Panna proovile oma käelihaste tugevus ja palju muud, samuti sai vaadata TÜ meditsiinikollektsioone, mille vanim eksponaat pidavat olema lausa aastast 1803!
Vaatamist ja atraktsioone on seal aga loomulikult tohutult palju. AHHAAsse minnes planeeri  kindlasti tubli varuga aega, sest seda kulub seal heas mõttes ikka mitu tundi.
Peale mitut tundi uudistamist ja vaatamist läksid kõhud tühjaks. Mõtlesime, et proovime einestamiseks kohalikku Newtoni kohvikut. Me ei olnud seal varem käinudki. Lastele sai võetud lastepraad kananagitsatega ja me mehega valisime lõheprae bataadifriikatega. Olin väga meeldivalt üllatunud lasteprae suuruses. See oli tõesti omajagu kopsakas ports, mitte vaid paar friikat ja mõni nagits. Lapsed said kõhud täis ja jäi ülegi meile lõpetamiseks. Ka meie endi praed olid hoolega valmistatud ning maitsesid tõesti hästi.
Grilllõhe praad
Grilllõhe praad

PS. AHHAAl on ka oma teaduspood, kus leidsime meiegi saabuva jõulu eel paar kingitust kingikotti panekuks.
 
Ka Hotelliveebi valikus on mitmeid pakette, mis sisaldavad AHHAA keskuse külastust. Olgu siin välja toodud näiteks V Spaahotelli perepakett, hotell Sophia, hotell Dorpat, Aleksandri hotell ja paljud teised. Tutvu kõigi Tartu kandi perepakettidega siin!
 
 
 
 
 
Tekst: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga