Riigid, kus ei tähistata jõule

Kus ei tähistata jõule?

Mõne jaoks on jõulud aasta kõige toredam aega, teine soovib, et see periood aga kiirelt mööduks. Kolmandaid jätab aga üldse külmaks. Milline neist oled sina?
Kui sa kaldud pigem jõuluhullusest eemale hoidma, on mitu võimalust, kuidas seda edukalt teha. Üks lihtsamaid on ehk see, et valid näiteks välja mõnusa spaa- ja lõõgastuspaketi ning naudid seda toredat rahu mõnes vahvas Eesti hotellis.
Teine variant on aga üldse kaugemale vaadata ja minna kuhugi, kus jõule ei tähistatagi. Kas teadsid, et maailmas on mitmeid riike, kus jõule ei tähistata? Mis riigid need on ja kuidas seal pühi peetakse, loe juba pikemalt alt poolt.

Maroko

Marokost leiad palju värvilisi laternaid
Marokost leiad palju värvilisi laternaid

Kuna Maroko elanikkond on valdavalt moslemiusku, pole jõulud selles usundis tavaks. Seal puuduvad klassikalised jõuluehted ja -tuled, kuid selle asemel võid kohata Marrakechi tänavatel kõndides sadu erksavärvilisi laternaid ja neid ümbritsevat adhaani heli (moslemite palvekõne).

Tai

Tai elanikkond on peamiselt budistlik. Kuigi suur hulk kristlasi elab pealinnas Bangkokis, möödub 25. detsember siiski enamjaolt just nagu iga teine tavaline päev. Seega võid tänu Tai kuumale ilmale sellel aastaajal veeta jõulupühad hoopis rannas lesides.

Venemaal tähistatakse jõule alles jaanuaris
Venemaal tähistatakse jõule alles jaanuaris

Venemaa

Kui soovite aga sel aastal hoopis kahte jõulu tähistada, suunduge peale Eestimaa jõulu Venemaale. Vene õigeusu kirik tähistab jõule alles 7. jaanuaril. See kuupäev on meie omast erinev, kuna kirik kasutab usuliste pidupäevade jaoks vana „Juliani” kalendrit.

Türgi

Nii nagu Maroko, on ka Türgi suuresti moslemiriik. Ehkki kristlikke kogukondi on mitmeid, möödub taas 25. detsember nii kui iga teine tavaline päev.

Maldiivid

Maldiivid - kristallselge vesi ja valged liivarannad
Maldiivid – kristallselge vesi ja valged liivarannad

99 protsenti maldiivlastest on moslemid, seega Maldiividel viibides võid üsna kindel olla, et jõulude kohta sa sealt ühtegi märki ei leia. Kuid see pole kindlasti halb koht pühade veetmiseks – valged liivarannad, kristallselged veed… kui sel ajal aga tõesti tuleb isu jõulutulede järele, mine sukelduma, et olla tunnistajaks Maldiivide erksavärvilistele korallriffidele.

Teised riigid, kes jõule ei tähista:

Vietnam, Somaalia, Laos, Kambodža, Kuveit, Usbekistan, Iraak, Hiina, Kongo, Alžeeria, Jeemen, Kasahstan, Araabia Ühendemiraadid, Liibüa, Iraan, Aserbaidžaan, Komoorid, Omaan, Mongoolia, Türkmenistan, Bhutan, Nepal, Põhja-Korea, Katar , Saudi Araabia, Mauritaania, Tadžikistan, Bahrein, Tuneesia ja Afganistan.
Kas sina armastad jõule? Kus sina oma selle aasta jõulud veedad? Lisa julgelt oma mõtted kommentaari!

2 comments

  1. Terve Türgi kohta seda küll väita ei saa… Paar aastat tagasi oli Istanbulis kirik pilgeni rahvast täis, ajas ülegi…

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga