Appi! Mida teha vinguva teismelisega puhkusel?

Kui lapsed on väiksed, siis on lihtne. Planeerid puhkuse ära ning pisipere järgneb teile, kuhu iganes soovite minna. Kui planeerite piisavalt mänguväljaku- või jäätisesöömise pause, pole kellelgi midagi kobiseda. Teismelistega on aga teised lood. Silmade pööritamised muuseumides, jalgade järele vedamine linnas jalutades ning söögikohtade peale nina krimpsu tõmbamine on vist küll igale teismelise vanemale tuttavad olukorrad. Kuidas siis teha nii, et teismelistelgi oleks puhkusel tore? Anname teile mõned nipid.

Planeerige reis koos teismelistega

Arvestage reisi planeerides ka teismeliste soovidega.

Nina tõmmatakse vingu tihtilugu selle peale, et lapselt ei küsita või temaga ei arutata käike enne läbi. Kuna tegu on perepuhkusega võtkegi mõni õhtu või nädalavahetus ning pange kõigi soovid kirja. Jah, alguses võib see tunduda nagu mõne keerulise pusle kokkupanek. Üks tahab veekeskusesse, teine tahab minna metsa matkama ja kolmas soovib lihtsalt hotellitoas vedeleda. Pisut nuputamist ning ehk leiategi hotelli koos veekeskusega ja mõnusa loodusrajaga samas lähedal. 

Aktiivsed tegevused

Aktiivsed tegevused on teismeliste lemmikud.

Kunstinäitused, igavesti kestvad jalutuskäigud või linnuvaatlusretked võivad aktiivse noore tõepoolest lõualuude raginal haigutama ajada. Pakkuge neile välja mõni aktiivne tegevus, kus nad saavad oma füüsilised võimed proovile panna, ning võite positiivselt üllatuda. Aga mida võiks ette võtta? Siin on mõned ideed, mis ka teismeliste silmad särama löövad.

Veekeskus

Tallinn Viimsi SPA Atlantis H20 veekeskus

Mägijõed ja torud lausa imevad teismelisi endasse. Siin on adrenaliini, rõõmu ning eneseületust, mis paneb iga teismelise silmad särama. Toredad veekeskused mida võiksite külastada on näiteks Atlantis H2O Aquapark Viimsis ja Tervise Paradiis Pärnus. 

Teletorni äärele kõndima

Vahel on meil kõigil vaja väikest närvikõdi ja adrenaliinilaengut. Kui su teismelised on parajalt hulljulged, siis tasub ette võtta verdtarretav kõnd Tallinna Teletorni serval 175 meetri kõrgusel maapinnast. Servale on lubatud kõik alates 13. eluaastast ning atraktsioon avatakse aprillis. 

Super Skypark Tallinnas T1 kaubanduskeskuses

Kui tunnete, et lapsed istuvad ainult ekraanide taga ning ei paista millestki muust huvituvat, siis tuleks võtta ette väiks reis Tallinnasse ning viia teismelised Super Skyparki ning ekraanid on terveks päevaks kui võluväel unustatud. 

Näiteks võivad teie mürakarud end Euroopa suurimal batuudialal kasvõi segi hüpata või siis panna oma julguse proovile 10-meetri kõrguses ronimslinnakus. Seal võivad lapsed näiteks 7meetri kõrguselt alla lasta, mis tekitab lausa vabalangemise tunde. 

Laske neil valida söögikoht

Laske teismelistel viia end nende lemmikkohta.

Jah, loomulikult tahaks täiskasvanuna süüa maitsvat ja täisväärtuslikku restoranitoitu või ära proovida mõni tuttavate poolt kiidetud restoran. Ning loomulikult peaksite te seda reisil tegema, kuid miks mitte lubada kord ka teismelistel söögikoht valida. On ju nemad arvatavasti kogu perest need kõige näljasemad liikmed. 

Kui teismelistel omal soovid puuduvad, siis nende rõõmuks võite minna näiteks Ruunipizzasse Tartus, kus teid ootab suur valik pannkooke ja pitsasid. Mõnus pannkoogikoht on ka Kompressor Tallinnas. Pärnus võite proovida Steffani pitsat ja ka kõiksugused hamburgeri, friikartulite ja hiina toidu variatsioonid lähevad noortele hästi peale. 

Kui pelgate, et kasvatate lapsest ebatervisliku kodaniku, siis ärge muretsege. Selgitagegi lastele, et see on eriline juhus, kui minnakse rämpstoitu sööma. Kuna see tervisele kasulik pole ongi hea seda teha vaid paar korda aastas puhkuse ajal. 

Puhkus ja uni

Ärge plneeriga puhkust liiga täis. Puhkus on puhkamiseks.

Teismelised teatavasti vajavad rohkem und kui täiskasvanud. Seega ei tasu pere väga vara hommikul voodist välja peksta. Parem võtke hommikul rahulikult. Kui olete spaas laske lastel magada ning minge ise ujuma või mõnele hoolitsusele või nautige hommikukohvi hea raamatu seltsis.

Kui päevad on tihedad, siis võtke õhtul rahulikult. Lugege või surfake internetis. Miks mitte ka koos perega näiteks kinno minna?

Loomad

Loomaaiad ja pargid on perereisil alti hea mõte. Allikas: Tallinna Zoo

Loomaaiad ja loomapargid on kindlasti need kohad, kus ka kõige tüdinum teismeline oma ekraaniunest ärkab ning jääb armsaid olevusi vaatama.  Tallinnas tasuks kindlasti minna loomaaeda, uudistada jääkaru ja šimpanseid ning madusid troopikamajas.

Kevadeti on seal tihti ka loomapoegi, mis teeb elamuse veelgi armsamaks. 

Pärnu kandis tasub läbi hüpata alpakafarmist, kus saab nunnusid loomi porganditega toita.

Valgamaal krutib aga nunnumeetri põhja Kaasiku talu loomaaed. Siin uitavad ringi nii hobused, ponid, lihaveised ja traditsioonilised taluloomad kui ka eksootilised kameeleonid ja gekod. Ostke toidutops loomade söötmiseks või minge hoopis ratsutama. Enne külastust aga veenduge, et loomaaed on avatud.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga