Fine dining Eestis: Kuhu minna, et saada tõelist maitseelamust?

Meil kõigil tuleb elus ette hetki, kui on tarvis tähistada. Võib-olla saite ametikõrgendust, jäite lapseootele või panite punkti mõnele suurele projektile. Mis see ka poleks, igal juhul väärib see meeldejäävat õhtut kuskil, kus te päris iga päev ei käi. Selleks ongi loodud restoranid, kus teenindus ja toit on kõrgtasemel. Hellita oma maitsemeeli millegi unustamatuga. Miks mitte külastada mõnda alljärgnevat, MICHELINi poolt hinnatud restorani?

NOA

Kauni merevaatega NOA Autor: Mariann Liimal

Tallinna külje all Viimsis asuv restoran NOA on juba aastaid figureerinud Eesti restoranide absoluutses tipus. Selle restorani teeb eriliseks päris mitu asja. Näiteks saate siin ühekorraga nautida nii mere- kui ka linnavaadet, värsket kala ja hubast sisekujundust. 

Siia võib tulla pidulikule õhtusöögile tuledesäras linna taustal või erilisele valgusküllasele lõunasöögile. Maast laeni ulatuvad aknad loovad tõeliselt luksusliku meeleolu. 

NOAst leiad kõik uuemad toidutrendid. Road on valmistatud värskest ja hooajalisest Eesti toorainest. Kindlasti tasub proovida ka mõnda nende signatuurkokteili.

Restoran 180° by Matthias Diether

Futuristliku sisekujundusega restoran 180° Autor: Laimipress (@laimipress)

Restoran 180° asub otse Tallinna meelelahutuse tuiksoonel Noblessneri linnaosas. Sadamalinnak areneb kiiresti ning just siit leiab külastaja palju põnevaid toidukohti, kaupluseid ja galeriisid. Siin saab jalutada jahtsadamas, imetleda huvitava arhitektuuriga ajaloolisi tööstushooneid ning pidutseda tehnoklubis Hall. Samuti asub just siin saksa peakoka Matthias Dietheri restoran, mis paistab silma suurepärase teeninduse ja kauni merevaatega. Õhtusöök serveeritakse futuristliku sisekujundusega ruumides ning külastaja saab nautida tõelist fine diningut. Valida on 4- ja 6-käigulise menüü vahel ning toitu oodates avaneb teile vaade kööki. Hea õnne korral tervitab teid lausa peakokk ise.

Härg

Restoran Härg sobib lihasõpradele. Allikas: Imre Kaas

Kui tulete otsima ehedaid maitseid, siis on restoran Härg just teile. Siin, kiviseinte, katmata torude ja vasksete lühtritega restoranis, on kesksel kohal praed. Eriti hea on näiteks Dirty Steak, mis küpsetatakse otse sütel. Tähtsal kohal on elav tuli, mis annab toitudele tõeliselt hõrgu maitse. Härg on tõeline lihasõprade paradiis. Portsjonid on suured ning teenindus erakordne.

Hõlm

Allikas: Restoran Hõlm

Erilise toiduelamuse saamiseks ei pea tingimata Tallinnasse sõitma. Ka Tartus on tõeliselt kõrgekvaliteedilise fine diningu restorane. Üks neist otse linna südames, Hotell Lydias asuv Hõlm. Restorani teevad eriliseks restoranis kasutatavad 1925 ja 1926 aasta retseptid, mis pärinevad Lydia Grünmann Holmi retseptikogust. Restoran Hõlm valiti 2022. aastal MICHELINi poolt tunnustatud restoranide listi.

Restoranis Hõlm toimib kõik kui õlitatult. Mine maitserännakule maitsmismenüüga ning telli juurde sobitatud joogivalik. Lisa põnevate maitsetega üllatavale toidule erakordselt hea teenindus ning suurepärane õhtu on garanteeritud. 

Joyce

Restoran Joyce Autor: Laimipress (@laimipress)

Teine fantastiline toiduelamus Tartus tervitab teid V-Spaa & Konverentsihotelli alumisel korrusel. Selleks on restoran Joyce. Soojades toonides sisekujundus ning kümned lambid laes tekitavad tunde nagu oleksite idamaa muinasjutus ning see on alles põneva toidurännaku algus. Laske end üllatada suurepärasel ja soojal teenindusel ning erilistes nõudes serveeritud kokteilidel. 

Tule ja tunne ennast kuninga või kuningannana ning saa osa eri maailmajagudest pärit maitseelamustest.

Moon 

Vene köök restoranis Moon. Allikas: Restoran MOON Facebook

Põhja-Tallinna linnaossa on end sisse seadnud vene kööki pakkuv restoran Moon, mis on juba aastaid kuulunud Eesti parimate restoranide top viiekümnesse. Peakokad on pöördunud tagasi oma slaavi juurte juurde ja pakuvad autentset, lihtsat, kestlikku ja kohalikku põhjamaade sööki. Mooni valgusküllases sisekujunduses saate teada, kuidas maitsevad tuntud toidud, mille on valmistanud tippkokad. Pirukad, hapukurgid ja marineeritud seened viivad keele alla. Siberi ja haugipelmeenid ja puravikurisoto pakuvad maitseelamuse, mida meenutada. 

Wicca

Wicca on suurepärane valik kõigile neile, kes soovivad saada fine diningu elamuse keset loodust või neile, kes soovivad ühendada restoraniõhtu meeldiva minipuhkusega spaas. Tule ja naudi Laulasmaa metsade kohinat ja mereõhku.

Peale kosutavat jalutuskäiku on lausa lust maanduda tipptasemel restoranis, mille menüüst leiate tervisliku ja tasakaalustatud roogade valiku. Põhjamaade köök saab siin kokku uusimate kokakunsti trendidega. Nii et oodata on nii äratundmisrõõmu kui ka üllatusi. Menüüst vaatavad vastu seened, siiad, ahvenad ja hirved.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga