5 halba reisiharjumust ja kuidas neist vabaneda

Palju reisides on loomulik, et sul on endale välja töötatud teatud kindlad harjumused. Paljudel kipub korduma paar päeva enne reisi sama tegevuste jada: vaatad üle oma teekonna, koostad mõttelise loetelu sellest, mida tahad kaasa pakkida, mõtled mida kodus tuleb enne ära teha, kui teele asud (lilled kasta jne). Kahjuks kõik harjumused ei tule just reisimisel kasuks. Järgnevalt vaatamegi neid ja seda, kuidas neist vabaneda. Meil kõigil on halvad reisiharjumused, kuid hea uudis on see, et saad neid vähese vaevaga murda. Olenemata sellest, kas oled üleplaneerija või pakkimise edasilükkaja, on siin mõned võimalused isegi kõige püsivamate reisiharjumuste kaotamiseks.

1.    Viimasel minutil broneerimine

Võid endale öelda, et ootad hindade langust, kuid kui sa ei ole väga paindlik, võib see anda tagasilöögi. Mida kauem ootad, seda vähem on sul võimalusi. Sõltumata sellest, kas broneerid lende, majutust või ekskursiooni, on sul peaaegu alati parem broneerida varem ja korraldada kõik aegsasti enne puhkust. Lahendus: kui soovid siiski madalatest hindadest kinni pidada, määra vähemalt nädal või kaks enne reisile lahkumist endale kuupäev “broneeri”. Pea seda enda kehtestatud tähtajaks ja tee kõik, mis vajalik, et sellest kinni hoida. Jälgi ka lehekülgi, mis pakuvad soodsaid pakkumisi. Üks neist on loomulikult Hotelliveeb!

2.    Ei anna endale piisavalt aega pakkimiseks

Kui sul on probleeme pakkimisega, oled tõenäoliselt korduv viivitaja. See on üks levinumaid reisimisharjumusi ja seda võib olla raske murda, kui oled hõivatud inimene. Lahendus: paar päeva enne lahkumist pese pesu. Selle asemel, et riided kappi ära panna, paki värsked riided otse oma kohvrisse. See tagab mitte ainult selle, et kõige sagedamini kasutatavad riided oleksid värsked ja puhtad, vaid aitab sul ka enne reisi ja reisi ajal oma riietuse kavandamist alustada.

Liiga palju asju ei pea kaasa pakkima
Liiga palju asju ei pea kaasa pakkima

3.    Pakid kaasa liiga palju asju

Kui oled krooniline ülepakkija, on sul tõenäoliselt olnud õiglane võitlus kottidega, mis lihtsalt ei mahu kinni. See, et su kohver mahutab rohkem asju, kui sul parasjagu ehk vaja on, ei tähenda, et pead ta triiki täis laduma. Lahendus: kasuta väiksemat kohvrit. Võta arvesse, kui kaua sa puhkusel viibid ja kui palju riideid saab uuesti kasutada. Leia selle puhkuse pikkusele vastav sobivas mõõdus pagas. Võid lausa üllatuda, kui vähe sul vaja on.

4.    Ei kuluta raha, kui see tegelikult mõistlik oleks

See on puhkajatel erinev, kuid kõigil on tavaliselt mingi kindel asi, mille peale kulutamist nad teha ei soovi. Sageli on kokkuhoiu kohaks taksod ja ühistransport. Loodetakse maksimaalselt palju teekonnast linnakeskkonnas läbida näiteks jalgsi. Negatiivne külg on see, et sa oled õhtuks sageli liiga väsinud, et puhkust nautida. Või kannatad väsinud ja valutavate jalgade pärast. Teiste jaoks võib liiga visalt kulutamine tähendada majutuse broneerimist linnakeskusest kaugel või mõnest mõnusast toidust loobumist, sest see on veidi kallis. Lahendus: Pane paika endale kulutamise eelarve. See väike ettekavatsetud tegu võib sinu reisikogemuses tohutult muuta. Teadmine, et sul on natuke kulutamiseks eraldatud raha, aitab sul end spontaanselt kulutades mugavamalt tunda.

5.    Aja ülebroneerimine

Jäta aega puhkamiseks
Jäta aega puhkamiseks

Kas oled kunagi tundnud, et vajad pärast puhkust uut puhkust? Selle põhjuseks on ilmselt see, et broneerid ja kavandad liiga palju tegevusi. Kui sul on puhkuseks ainult kindel arv päevi, on kiusatus selle aja jooksul proovida ja kõik ära teha. Lahendus: Tee endaga rahu selles osas, et ühe puhkusega ei saagi kõike näha ja kõiki võimalusi ära kasutada. Kui sa ei suuda seda teha, koosta nimekiri, määra kindlaks oma prioriteedid ja broneeri ainult need esmased prioriteedid. Jäta kõik muu nii öelda jooksvasse kontosse ehk tegelemiseks siis, kui aega üle jääb.   Leia soodne puhkus juba täna Hotelliveebist!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga